Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wizyta króla Saudów u Putina

(1)
2017-10-06 22:31 | jakowalski
A tymczasem do Putina pofatygował się sam Mohammed Salman al-Saud – król Arabii Saudyjskiej z prezentami i ekipą szefów 85. wielkich saudyjskich firm i przedstawicieli 200. kolejnych przedsiębiorstw. Ten sam, dziarski 82- latek, który na ostatni czerwcowy szczyt G20 w Hamburgu przyleciał z własnym tronem, a wcześniej w maju przyjął u siebie w domu Amerykanina Trumpa. Putin przypomniał przy tej okazji, że w 1926 r. Związek Radziecki jako pierwszy uznał niepodległość odbudowanego królestwa Arabii Saudyjskiej.
Podpisano przy okazji 14 umów gospodarczych i handlowych, m.in. saudyjski rządowy Public Investment Fund i Rosyjski Fundusz Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych utworzą fundusze o wartości po 1 mld dolarów USA, które będą inwestować w rosyjskie firmy z branży naftowej i wysokich technologii (high tech), a ponadto zainwestują do 100 mln dol. w rosyjską branżę lotniczą. Saudyjski gigant naftowy Saudi Aramco będzie też inwestować w rosyjski koncern petrochemiczny Sibur. Arabia Saudyjska zawarła także kontrakt na licencyjną produkcję rosyjskiego karabinka automatycznego AK-103 oraz podpisała list intencyjny w sprawie dalszych dostaw rosyjskiej broni. Według dziennika „Kommiersant” Rijad chce kupić najnowocześniejsze rosyjskie rakiety przeciwlotnicze S-400, a uzgadniane przez Saudów zakupy broni miały wartość co najmniej 3 mld dol. No i na stacjach benzynowych będzie drożej.
No cóż, Saudyjczycy zmądrzeli i zrozumieli, że nie ma sensu być popychadłem Waszyngtonu i obniżać ceny ropy tylko po to, aby zrobić na złość Putinowi a i sobie też, obniżając swoje własne zyski. Poza tym, to Saudyjczycy prowadzą rozsądną politykę zakupu broni, nie ograniczając się tak jak np. Polska od roku 1989, tylko do krajów NATO a szczególnie USA. Bierzmy więc tu przykład z Saudyjczyków i trzymajmy równy dystans do Ameryki i Rosji oraz dbajmy o nasze własne, a nie cudze interesy, czyli nie postępujmy dalej tak jak to robiły i dalej robią wszystkie warszawskie rządy od roku 1989.