Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

(9)
Skarżący nie korzystają z drogi do TK, bo nie wierzą w jego bezstronność. I takich skarg będzie przybywać.
 • 2017-10-10 00:14 | snakeinweb

  Dobra wiadomość

  To jedyna dobra wiadomość od dłuższego czasu w temacie polskiego sądownictwa. Miałem nadzieję, że takie stanowisko będą zajmować również polskie sądy, wolni obywatele i tzw. "opozycja", ale się już dawno zawiodłem.

  Sąd w Strasburgu potrzebuje wprawdzie mniej cywilnej odwagi dla zajęcia takiego logicznego stanowiska.
 • 2017-10-10 04:43 | Andrzej Falicz

  Europa ...zajmuje sie Polska. Wykazujac sie aktywnoscia...

  Bo np. w takiej Hiszpanii gdzie policja pobila tysiace osob a prawie tysiac zostalo rannych za probe glosowania...to wewnetrzna sprawa Hiszpanii, ktorej rzadzaca partia tylko przypadkowo siedzi razem z CDU Merkel w tej samej frakcji PE... wiec lepiej zajmowac sie polskimi emeryturami, kornikami i teraz nawet grobami.
 • 2017-10-10 14:14 | Obserwer

  Re:Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

  Znakomicie , ze tego typu artykuł ukazał się. To bardzo cenna wiedza dla obywateli, którzy przestali widzieć światło w polskim wymiarze sprawiedliwości na skutek jednostronnych decyzji wydanych przez funkcjonariuszy publicznych.

  Obserwowane i pokazywane szeroko przez media stany emocji, odczuć i poczucia bezradności , bezsilności rodzin Ofiar Smoleńskich, które nie godziły się na ekshumacje Bliskich, ten wyrok Trybunału Sprawiedliwości może okazać się precedensowy i stać się narzędziem prawnym do wstrzymania niechcianej ignorancji prawa w celach uszanowania spokoju osób zmarłych. Jest to prawo konstytucyjne każdego w ramach prawa do spokoju życia rodzinnego i prywatnego.

  Polska jako członek Konwencji Praw Człowieka i Obywatela w raz z Protokołami niektórymi tej Konwencji, od 1993 roku jest stroną Konwencji. Czyli może , a nawet powinna ja stosować. Konwencję powinni znać i ja polubić wszyscy funkcjonariusze publiczni bez względu na rangę.
  Na podstawie art. 91. u.1 i 2 Konstytucji RP Konwencja stosowana jest bezpośrednio i z pierwszeństwem przed zwykłymi ustawami krajowymi w zw. art.242 ust. 1 Konstytucji RP.

  Gwarancje dla obywateli Polski w zakresie prawa do sądu i gwarancje do niedyskryminacji z jakiegokolwiek powodu Konwencja daje czy nawet decyduje, od 1 maja 1993 roku zgodnie z Protokołem 1 do Konwencji.

  Zamknięcie drogi odwoławczej od decyzji prokuratury krajowej czy zamknięcie drogi odwoławczej do sądu z tego powodu czy budzące wątpliwości co do skutecznego środka odwoławczego na drodze sądowej bezstronności, rzetelności bez używania czy stosowania politycznego podtekstu w sprawach odwoławczych, jest podstawą do przywołania uruchomienia art. 6 ust. 1 Konwencji.

  Wobec licznych opinii światowych gremiów prawniczych co do łamania zasad ustroju konstytucyjnego w Polsce, Konwencja i sąd z poza obszaru krajowego staje się realnym środkiem prawnym dla obywateli Polski z pominięciem wyczerpania drogi sądowej w Polsce. Tak to jest. Nie żyjemy na bezludnej wyspie prawnej. Ilość powiązań i współzależności i wzajemnego oddziaływania oraz uzupełniania się prawa krajowego z prawem prywatnym międzynarodowym na bazie prawno-traktatowej " w pewnych sprawach" będzie stałym fragmentem życia wspólnego. Bez uszczerbku dla suwerenności konstytucyjnej, z której nigdy nie zrezygnowaliśmy będąc w obrocie międzynarodowym. Prawa gwarantowane w Polskiej Konstytucji , które są zagwarantowane w prawie międzynarodowym zawsze można będzie egzekwować w Strasburgu domagając się ich szanowania i żądając odszkodowania za szkody jakie wyrządza nam ich łamanie czy lekceważenie. To jest pozytywny aspekt korelacji norm bezwzględnie obowiązujących, który ma jeden tylko kierunek : dążenie do poszerzenia praw jednostki w tym obszarze norm.
  Uszczuplanie tych norm bezwzględnie obowiązujących, jest niedopuszczalne wobec jednostki.

  Skala znieczulicy i lekceważenia norm prawnych wobec jednostek, związanych z politycznym argumentem potrzeby ekshumacji wytworzonych przez czynnych funkcjonariuszy publicznych, jest olbrzymia.

  Wyrok Trybunału Sprawiedliwości będzie wielce edukacyjnym prawnie i przełomowym w aspekcie konstatacji dziejów sprawiedliwości krajowej.
  Zważywszy , iż sądy polskie bardzo niechętnie sięgają do obowiązującej ich w orzeczeniach Konwencji Praw Człowieka i Obywatela. I to jest wielki uszczerbek na pojęciu sprawiedliwości i praworządności dla nas wszystkich.
 • 2017-10-10 15:16 | azur

  Re:Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

  Czy TK w Polsce jeszcze istnieje? Na pewno istnieją Przyłębska i Muszyński.
 • 2017-10-10 15:30 | rysszc

  Re:Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

  To smutne, że aż z taką zaciekłością Polacy potrafią się kłócić w sprawach oczywistych.
  Z moich obserwacji wynika, że największymi przeciwnikami ekshumacji są zwolennicy palenia ciał. Dowody,że ciała są w całości /zamiana/ lub częściowo porozrzucane po trumnach są wystarczającym powodem by nie wciskać kitu "szacunek dla zwłok". Moim zdaniem właśnie szacunek dla zwłok zmusza do skontrolowania co leży w trumnach.
  Jestem skłonny podejrzewać, że ktoś cynicznie liczy na dodatkowe odszkodowanie wynikłe ze skargi poza Kraj. Jest to godne pogardy, niczego więcej.
 • 2017-10-10 15:37 | rysszc

  Re:Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

  Mieszać i mieszać w mózgach to specjalność niedouków. A jakiś filozof marksista mówił, że prawa człowieka to wymysł nowoczesnego lewactwa który doprowadzi białego człowieka do samozniszczenia
 • 2017-10-10 21:26 | Haszszu

  Re:Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

  Trybunał Konstytucyjny sądzi prawo a nie sprawę konkretną, a więc odwoływanie się do TK nie ma znaczenia dla wyczerpania drogi krajowej. Wyczerpanie drogi krajowej następuje w procesie odwoławczym przed sądami powszechnymi, stąd Trybunał w Strasburgu mógł i miał obowiązek przyjąć odwołanie rodzin ofiar katastrofy jeżeli wyczerpały drogę odwoławczą przed sądami powszechnymi. Nie zmienia to jednak faktu, ze obecnie rzeczywiście nie mamy sądu konstytucyjnego, dlatego że obecny tzw. Trybunał Konstytucyjny działa bezprawnie.
 • 2017-10-11 23:10 | Skydive62

  psychiczna choroba

  Te badania cial ofiar katastrofy smolenskiej to wynik choroby psychicznej p.Prezesa.Sprawa jest wyjasniona ale bedzie jeszcze walkowana bez konca bo potrzebuje tego Prezes Pisu dla swych osobistych celow.Niestety osmiesza Polske ale co to obchodzi tego Pana ktory musi bez konca jatrzyc.

 • 2017-11-14 09:29 | Obserwer

  Re:Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

  Na bazie art.13 Konwencji będzie możliwe złożenie pozwy do Strasburga w sprawach ustawowego pozbawienia, niektórych obywateli z powodów politycznej dyskryminacji czyli w związku z art. 14 Konwencji, związanych z utratą praw obywateli jako praw nabytych czyli praw własności o znaczeniu majątkowym. W związku z brakiem skutecznego środka odwoławczego o tego typu decyzji na terenie kraju. Z powodu jednego kursu jakim jest podporzadkowanie ustawodawstwa i władz wykonawczych oraz sądowniczych jednej linii z bezwarunkowym podejściem łamaniem zasady praw nabytych.
  W rozumieniu art. 1 Protokołu nr 1 Konwencji pozbawianie w drodze ustawowej nabytych praw przez pracowników jest działaniem bezprawnym w zakresie nabycia przez nich praw w ramach zaufania do państwa, stałości i pewności prawa jako fundamentu każdego społeczeństwa.