Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sędzią się jest całe życie – rozmowa z prof. Małgorzatą Gersdorf

(2)
Rozmowa z I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf o wojnie PiS z sędziami w stulecie Sądu Najwyższego, jego roli i niedostatkach
 • 2017-10-13 05:25 | Andrzej Falicz

  Sedzia jest sie cale zycie

  I jak powolala go na to stanowisko general Jaruzelski za czasow stanu wojennego by budowal socjalistyczna praworzadnosc tak juz powinno pozostac na zawsze.
 • 2017-10-14 21:57 | kaesjot

  Re:Sędzią się jest całe życie – rozmowa z prof. Małgorzatą Gersdorf

  Sędzią jest się tak długo, dopóki obywatele ufają iż bezstronnie i z poczuciem zwykłej ludzkiej sprawiedliwości rozstrzyga sporne między nimi sprawy.
  Jeśli natomiast orzeka niewinność sprawcy czynu będącego w powszechnym odczuciu "skurwysyństwem" tylko dlatego, że "prawo tego nie zabrania" to natychmiast winien przestać być sędzią.
  Kilka miesięcy temu prof. Łętowska w wywiadzie dla WP powiedziała, że obecnie wśród prawników ( nie wyłączając prawniczych elit ) modna stała sie swoista rywalizacja o to, kto popełni większe skurwysyństwo w sposób nie dający się zakwestionować z punktu widzenia aktualnie obowiązującego prawa. Zgodnie z zasadą, że co nie jest zabronione prawem jest dozwolone.
  Panie Boże - chroń nas od takiego prawa i takich prawników !!!