Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Reżyser Andrzej Jakimowski o sytuacji politycznej w Polsce

(1)
Rozmowa z Andrzejem Jakimowskim, reżyserem „Pewnego razu w listopadzie”, o nacjonalizmie, wykluczaniu i Polsce skręcającej w złą stronę.
  • 2017-10-13 09:36 | mp/ww

    Polska zdejmuje maskę

    Czymś widocznym podczas lektury tego filmu jest autonomia... jego głównych bohaterów – czyli i Mamusi, i Mareczka i... Kolesia... Poza tym, aż chce się powtórzyć za Kieślem – „uważajcie, obok was żyją inni ludzie”... I to w tym filmie uchwycone jest też i warto to zapamiętać, czasem w najbardziej zwykłej z chwil... Poza tym, od czasu „Ucieczki z kina Wolność” Marczewskiego tak mocno w naszym kinie zagrały tu... dachy (i teraz się wzruszyłem). No i od pierwszego kadru widać, że to film Pana Andrzeja... A i na końcu też... nie miałem wątpliwości, że jak wszystkie zresztą jego (ascetyczne a głębokie, otwarte) filmy, zaprasza do myślenia... W takich chwilach mp/ww mówi pa pa :) m