Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

500+ tylko dla małżeństw? Program PiS nie nadąża za rzeczywistością

(8)
Kolejna odsłona programu 500+ przybliża nas do dyskusji o związkach partnerskich.
 • 2017-10-14 15:31 | żyga

  500 minus

  Te przekupstwa wyborców ,będzie coraz bardziej gorącym kartoflem dla prezesa i ferajny.Niepowetowane straty pokoleń przyszłych ,w ocenie i rozumieniu państwowości ,pracowitości ,równości ,sprawiedliwości i wszystkiego tego kim ma być współczesny obywatel.A na dziś szukanie keszu i zabieranie innym.Bo Vat ,chłopiec do bicia w końcu się ustatkuje i całą wizję ekonomii mydlanej szlag trafi.
 • 2017-10-14 16:14 | lubat

  Re:500+ tylko dla małżeństw? Program PiS nie nadąża za rzeczywistością

  Pani Joanno, trudno się zgodzić z tezą, że "O takie rzeczy pytać nie wolno." (pracownicy opieki społecznej rozpytują sąsiadów i rodzinę, czy kobieta, która złożyła wniosek, rzeczywiście wychowuje dziecko samodzielnie, czy też ma kogoś na stałe.)
  W Niemczech jest to powszechna praktyka, że każda osoba ubiegająca się o jakiekolwiek zasiłki, czy pomoc, podlega wszechstronnemu "prześwietleniu", w tym także wywiad środowiskowy. A Niemcy nie są przecież jakimś pisowskim państwem. Tak już jest ten świat urządzony, że jak się chce uszczelniać przepływy finansowe, to beneficjenci muszą poświęcić jakąś część swojej prywatności.
 • 2017-10-14 18:16 | AOlsztynski

  Re:500+ tylko dla małżeństw? Program PiS nie nadąża za rzeczywistością

  Państwo liberalne od dawna nie nadąża za rzeczywistością. 500+ nie ma być zasiłkiem dla wszystkich, tylko ma ułatwić życie rodzinom - a właściwie wydobyć wiele z nich z biedy.
 • 2017-10-14 18:55 | snakeinweb

  Re:500+ tylko dla małżeństw? Program PiS nie nadąża za rzeczywistością

  Szkoda, że Autorka nie napisała, że 500+ nie nadąża za orbitą Marsa. Byłoby równie bezsensowne, ale dużo mniej niesmaczne.
 • 2017-10-14 20:20 | mzak

  Re:500+ tylko dla małżeństw? Program PiS nie nadąża za rzeczywistością

  To może pójść dalej! Na narodowej debacie o rodzinie w Ministerstwie, odniosłem wrażenie, że PiS interesują rodziny mocno tradycyjne. Padały informacje o rosnącej liczbie dzieci wychowywanych przez jednego rodzica jednak pominięto temat totalną obojętnością. Natomiast w dyskusji, pojawiła się propozycja aby asystentkami rodziny/ zawód wpisany do zawodów pomocy społecznej, były wyłącznie kobiety, posiadające rodziny.Tego, jeszcze do tej pory nie grali!
 • 2017-10-16 08:40 | Mimi79

  Re:500+ tylko dla małżeństw? Program PiS nie nadąża za rzeczywistością

  @lubat
  Zasiłki to jedno, a program 500+, który reklamuje się jako "dla każdego dziecka" to drugie. Oczywiście teraz wiadomo już, że wcale nie dla każdego. Jednak jeśli autor tego programu chciałby być słowny, to dałby kasę na każde dziecko i wtedy nie trzeba by było tysięcy urzędników i kasy na ich pensje, żeby prześwietlić każde podanie. Urzędnicy ten czas mogliby poświęcić na inne, bardziej pożyteczne zajęcia, a i dzieci nie byłyby stygmatyzowane przez pryzmat 500+. Ciekawe swoją drogą ile kasy w programie 500+ pochłania administracja i te wszystkie "śledztwa". Może ktoś kiedyś policzy.
  Ja dostaję ok. 500 na każde dziecko i nikt nic nie sprawdza poza istnieniem tychże dzieci w rejestrze. O nic nie muszę się ubiegać ani składać żadnych podań ani wyjaśnień. Ale to w państwie, gdzie system funkcjonuje od lat 70tych.
 • 2017-10-16 21:44 | Martin L

  Re:500+ tylko dla małżeństw? Program PiS nie nadąża za rzeczywistością

  AOlsztynski
  Państwo liberalne jest oparte na pracy i zaradności obywateli na nich zależy rozwój gospodarki i silne państwo a nie na pisowskim "Daj-Daju". Związku z tym państwo zwalnia obywateli z płacenia podatków na dzieci np. na pierwsze 200 PLN na dalsze po 250 PLN ale wymagana jest praca. Taki system funkcjonuje w sąsiednich Czechach, to urząd skarbowy wypłaca co miesiąc do wypłaty. Wymagana jest praca a to wyborca PiSu nienawidzi najbardziej. Stąd takie głupie tłumaczenia bo liberałowie, lewica jak śmią zmuszać leniwego zwolennika PiSu do strasznej i odrażjącej pracy.
  PRACA jest wrogiem największym wyborcy PiSu i nic innego, reszta to żałosne wymówki.
  Nie ma państwa liberalnego ale jest państwo pasożytów, nierobów i wszelkiego rodzaju darmozjadów czyli zwolenników PiSu, których ciężko pracujący elektorat nie pisowski plus Ukraińcy musi utrzymywać płacąc wysokie podatki na leniuchów , dlatego pielęgniarki muszą emigrować bo za pracę się nie płaci a za lenistwo pisowskim nierobom.
 • 2017-10-18 22:44 | Aspiryna

  Re:500+ tylko dla małżeństw? Program PiS nie nadąża za rzeczywistością

  "500+ nie ma być zasiłkiem dla wszystkich, tylko ma ułatwić życie rodzinom - a właściwie wydobyć wiele z nich z biedy."

  To nie pierwszy (i pewnie nie ostatni) czysto komunistyczny pomysl PiSu!