Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie sposób znaleźć prawdę w Wikipedii. I dobrze

(1)
2017-10-15 16:14 | Rakhaila
Wikipedia stanowi obecnie największy i najłatwiej dostępny zasób informacji na bardzo wiele tematów - co raczył Pan profesor zauważyć. Jako wadę podaje się fakt, iż studenci czy uczniowie w pierwszej kolejności szukając wiedzy sięgają do Wikipedii. Oczywiście, po części zgadzam się z przedstawionym punktem widzenia, jednakże kiedy zdamy sobie sprawę, że gdyby nie to wówczas część osób po prostu by po wiedzę/informacje nie sięgnęła pojawia się pytanie: Ważniejsze jest źródło informacji czy fakt ich posiadania? Myślę, że odpowiedź jest prosta. Niestety, to co działa najbardziej destrukcyjnie w tworze jakim jest Wikipedia to to co Pan nazwał złośliwością, a ja nazywam nieudolnymi żartami - tym, moim zdaniem, najczęściej kierują się Ci tzw. złośliwi edytorzy. Nie jest to specjalnym problemem jeśli chodzi o funkcjonowanie czy rzetelność innych informacji, jednak źle wygląda wizerunkowo i jest podstawą tych, którzy do Wikipedii mają sceptyczne podejście.


Wikipedia sama w sobie nie jest czymś złym, plusy zdecydowanie dominują, zaś jedyne o co trzeba apelować, aby zminimalizować lub wykluczyć minusy to nic innego jak zdrowy rozsądek przy korzystaniu z jej dóbr.

Pozdrawiam, J.Słowik.