Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po zwolnieniu dyrektor PISF filmowcy solidarnie protestują. Zaczęły kobiety

(2)
Ludzie związani z filmem toczą batalię o apolityczność organizacji, dzięki której powstaje coraz więcej i coraz bardziej docenianych na świecie kinowych i telewizyjnych obrazów. O ich Instytut.
 • 2017-10-16 17:53 | Laclos

  Re:Po zwolnieniu dyrektor PISF filmowcy solidarnie protestują. Zaczęły kobiety

  Rozumiem, ze nie będzie już takich filmów, jak "Twój Vincent"....
 • 2017-10-17 09:15 | rysszc

  My artyści

  "My artyści" utkwiły mi te słowa w latach siedemdziesiątych usłyszane z ust artysty Olbrychskiego domagającego się wtedy specjalnego traktowania artystów. Tak im zostało do dziś. Moim zdaniem, każdy artysta finansowany z podatków jest winien społeczeństwu lojalność. Niech pani Sroka /jakoś tu słynne nomen omen nie pasuje/ finansuje filmy o tragedii np rodziny Ulmów i walce Pani Kossak, Żegocie, reakcji na krzywdę polskich żydów. Po co finansować tragedię żydów mordowanych przez chłopa? Nie wystarczy, że nas szkalują inni, że systematycznie przesuwa się winę za holokaust na nasze ręce. Czy to ma być potwierdzane za nasze pieniądze? Może wreszcie ktoś pokaże różnicę warunków życia gmin żydowskich we Frankfurcie i krakowskim Kazimierzu w siedemnastym wieku?
  Jeżeli Pani Sroka i jej kamaryla będzie finansowała sztukę z własnych pieniędzy, proszę bardzo, niech wali w nasz Kraj, niech się dołoży do Bismarcka i innych od wieków wmawiającym nam, że nie umiemy być samodzielni. Niech się dokłada do opinii "narodu kundli'. Ale nawet wtedy powinna być stąd wydalona.