Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Amerykańskie samoloty bojowe F-22 Raptor wylądowały w Powidzu

(11)
Bez wcześniejszego uprzedzenia, oficjalnej pompy i zapraszania delegacji najnowocześniejsze samoloty bojowe świata wylądowały w bazie w centralnej Polsce. Do ich widoku powinniśmy się przyzwyczaić.
 • 2017-10-18 22:28 | Aspiryna

  W czyim interesie?

  Trwa draznienie rosyjskiego niedzwiedzia przez Hamerykanow... niestety, to wlasnie Polska moze najwiecej na tym stracic!
 • 2017-10-19 02:08 | Herstoryk

  Re:Amerykańskie samoloty bojowe F-22 Raptor wylądowały w Powidzu

  Noooo, to rzeczywiście wiekopomna sensacja, godna pierwszych stron gazet i dobrego szmapana!!! Przewaga nad Rosją udowodniona przez 2 samoloty, prawdziwy dowód "gotowości obrony naszego regionu"! Tyle że Hegemon musi jeszcze być gotowy do obrony innych regionów, od Korei do Afryki. Kołderka może okazać się za krótka! Najnowocześniejsze?? To chyba jednak F-35, choć to ponoć takie gnioty. No i cytowanie tej retoryki - „wyrażają niezłomne zaangażowanie po stronie sojuszników w NATO i wolę odstraszania jakichkolwiek działań mogących zdestabilizować regionalne bezpieczeństwo”. Całkiem jak z "Trybuny Ludu"..... Jak widać "po linii" pisuje się tak samo, bez względu na jej kolor.
 • 2017-10-19 14:46 | naltar

  Re:Amerykańskie samoloty bojowe F-22 Raptor wylądowały w Powidzu

  niezłe górki mają w tym Powidzu...
 • 2017-10-19 15:39 | k1harper

  pamietam z jaka radoscia i pompa

  przywiezli na Floryde do PW silnik zestrzelonego MIGa jeszcze wtedy nad owczesna Jugoslawia, wtedy to po reverse engineering, caly program "took off", udalo sie zmodyfikowac kulejacy program f119, ale juz do f35 nie potrafili tego silnika dostosowac bo russkie nie maja bzdurnych technologi pionowzlotow, i nigdy rosjanie nie pracowali nad przenisieniem napedu do wentylatora wznoszenia pionowego...
 • 2017-10-19 22:30 | murator

  Re:Amerykańskie samoloty bojowe F-22 Raptor wylądowały w Powidzu

  Wzruszajace to pasmo górskie w tle "Raptorów" po lądowaniu w "Powidzu"! Na totalnej równinie... Podejrzewam że teraz koniec ze spokojem nad jeziorem Powidzkim...chociaż może MON odremontuje linie kolejki wąskotorowej z Gniezna do Anastazewa... Gdyby na wypadek wojny impuls elektromagnetyczny rozwalil siec radiowa bohaterski to kurier wskakiwal by na drezyne w Gnieznie i do Powidza gnał ! Please !
 • 2017-10-20 04:02 | maciekplacek

  Re:Amerykańskie samoloty bojowe F-22 Raptor wylądowały w Powidzu

  Moze tym razem ...

  Sz.P. Swierczynski,
  Dobrze by bylo aby MON zainteresowal zakupem chocby 2 eskadr F35.
  F22 is not for sale. Not yet.
  "Maslo" juz mamy, czas na "armaty".
 • 2017-10-20 04:04 | maciekplacek

  Re:Amerykańskie samoloty bojowe F-22 Raptor wylądowały w Powidzu

  Panie Aspiryna, nieladnie tak pisac o kraju ktory placi panu emeryture, daje rozne znizki i "znaczki". Jestem pewien, ze nie bylby pan zadowolony gdyby pan uslyszal jakis "polish joke".
  Skoro o "jokes".
  Dobre "jokes" zwykle skladaja sie z nastepujacych slow i zwrotow cyt: Hegemon, za krotka kolderka, ponoc gnioty (F35), etc., czyli Trybuna Ludu wiecznie zywa. Not a joke.
  A z dziedziny tzw. science fiction sa takie rewelacja jak "reverse engineering Miga" czego rezultatem jest "f119"...
  Rzeczywistosc jest bardziej trywialna - dzieki "reverse engineering", w tym przypadku zestrzelonego Miga (Ktorego? Bylo ich setki), zawodowi landscapers otrzymali bardziej wydajne lawn mowers.
  Jeszcze o slowko o "bzdurnych technologi pionowzlotow" - Brits, US Marines bardzo sobie chwala "bzdurne pionowzloty", od dekad siejace postrach.
  Nie latwo jest zrobic "reverse engineering" z "reverse engineering", wiec pulkownik KGB musi zadowolic sie migami 2 i 3 generacji.
 • 2017-10-20 04:22 | Andrzej Falicz

  Amerykańskie samoloty bojowe F-22 Raptor wylądowały w Powidzu - Kolejny powod do marudzenia

  Zupelnie jakbym czytal propagandowy artykul z moskiewskiej "Prawdy".... redaktor tylko mimochodem zauwazyl, ze Polska nalezy do NATO ( i cale szczescie) a NATO to przede wszystkim USA.
 • 2017-10-20 12:16 | k1harper

  zapraszam do East Hartford

  MiG-23UM, a dokladnie 4 yugoslowianskie, 2 nieoznakowane- prawdopodobnie NATO, i jeden ruski (nie setki), ten ruski to wlasnie 23UM, o tym sie nie pisze w internecie, tak sie sklada ze przeszedlem na emeryture z PW PB Fla

  pionowzloty F35 sa zawodne bo maja shaft przenoszacy naped, stad wciskaja je jankesi komu moga, i ciezkie sa tez jak diabli, przez ogromny wentylator wsrodkadlubowy
  starej generacji pionowzloty uzywaly modulacji dysz wylotu
 • 2017-10-20 19:37 | Aspiryna

  Re:Amerykańskie samoloty bojowe F-22 Raptor wylądowały w Powidzu

  Panie "placku" - pan chetnie posluguje sie roznymi zmysleniami i bajeczkami - podam wiec, iz zadnej emerytury (ani tez zadnych "znaczkow") od nikogo
  w tej chwili nie otrzymuje.

  "F22 is not for sale. Not yet.
  "Maslo" juz mamy, czas na "armaty""

  To fakt, nie jest na sprzedaz... a poza tym,
  nikt tego samolotu obecnie nie produkuje.

  P.S. Czy zdecydowal sie juz pan w jakim jezyku
  wyrazac swoje mysli? Czy nadal zamierza
  prezentowac dwujezyczny "groch z kapusta"?
 • 2017-10-21 03:26 | maciekplacek

  Re:Amerykańskie samoloty bojowe F-22 Raptor wylądowały w Powidzu

  Panie E=mc2,
  Wszystko jest zawodne, zaciezkie, "zaletkie", za ..., za...., za....
  Rok temu dostalem w prezencie electric shaver, z gornej polki i jest conajmniej trzy razy "za", gole sie wiec Mach3.
  Jedyny okaz miga (25) jaki Amerykanie z ciekawoscia ogladali to ten na ktorym wyladowal jakis ich tam gieroj w Hakodate.
  Dzisiaj wisi w Smithsonian, albo wisial.
  - "...o tym sie nie pisze w internecie, tak sie sklada ze przeszedlem na emeryture z PW PB Fla." -
  Who cares, czy pan pracowal w "breaking news" czy je rozwozil po bodegach - faktem jest, ze napisal pan stek bzdur na miare "Krokodila".
  Na Boze Narodzenie bede w The Breakers, zajrze do hotelowego newsstand, moze tam pan bedzie.