Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Aby w Polsce było normalnie, trzeba co najmniej:

(2)
2017-10-22 00:37 | jakowalski
1. Wypowiedzieć konkordat
2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.
3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa - Watykanu czyli:
A. Zlikwidować etaty kapelanów.
B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół.
4. Usunąć z rządu wszystkich członków Opus Dei i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie Opus Dei ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racją stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę.
5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania przez nich kas fiskalnych.
6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989.
7. Usunąć z urzędów i szkół wszelakie symbole religijne.
8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim.
9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.
10. Wstrzymać dofinansowywanie „dzieł” kościoła rzymskiego z kasy państwa.
11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych.
12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji.
13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania - dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon tylko na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach.
14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym.