Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego przestaliśmy ze sobą rozmawiać

(2)
Dlaczego we współczesnym świecie ludziom tak trudno przychodzi porozumienie? Świat popada w jakiś zbiorowy autyzm?
 • 2017-10-23 14:35 | Hmm?

  Re:Dlaczego przestaliśmy ze sobą rozmawiać

  następna próba normalizacji nienormalnego. Jestem w codziennym kontakcie z osobą z lekkim autyzmem i napiszę krótko - trudno wyobrazić sobie kogoś bardziej nieznośnego. I nie, zakres normalności się nie poszerza. Poszerzają się tylko definicje wytwarzane przez środowiska lewicowe, których celem jest rozmontowanie systemów społecznych. Bo liczba autystycznych geniuszy, zdolnych do laserowego skupienia i osiągania wybitnych efektów jest niewielka (jak tam wyniki poszukiwań?), zaś większość chorych jest dokładnie taka: chora. Niezdolna do samodzielnego życia, do pracy, do obcowania z ludźmi i funkcjonowania w spoleczeństwie. Zdolna jedynie do zabawy klockami Lego. Ale krótko, bo te się zaraz zgubią i zniszczą. Harsh truth but truth.
 • 2017-10-25 04:25 | KTD

  Re:Dlaczego przestaliśmy ze sobą rozmawiać

  Można się cieszyć, ze ludzie z autyzmem mogą zarabiać na siebie i poczuć bardziej akceptowani. Niestety to wcale nie znaczy, ze są oni w stanie lepiej funkcjonować w społeczeństwie. Jest to raczej znak tego, ze technologia (jeśli jej na to pozwolić) preferuje tego typu zachowania.
  Wiele badań przeprowadzonych na młodzieży wskazuje na to, ze im bardziej ona jest uzależniona mediów społecznych, a mniej czasu spędza w "regału", tym bardziej widoczne są wsród jej członków cechy charakteryzujące zachowania autystyczne ( np. brak umiejętności rozpoznawania stanów emocjonalnych innych ludzi).
  Czy to jest kierunek, w którym chcemy żeby nasze społeczeństwo podarzalo? Może zamiast dostosowywać ludzi do technologii powinnismy dostosowywać technologie do ludzi? Nie dajmy się ogłupić tym którzy mówią o tym, ze rozwój technologii jest efektem "ewolucji". Technologia jest wytworem ludzkiej kultury, której obecna forma czci jak bożka wydajność.
  Gdyby technologia pomogła autystykom lepiej funkcjonować w społeczeństwie, byłoby to niezaprzeczalnym osiągnięciem. Duzo mniej imponującym osiągnięciem byłoby przekształcenie nas w autystykow tylko dlatego, żeby dostosować się do ograniczeń istniejącej technologii.