Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak na akcję #MeToo reagują mężczyźni?

(9)
Jedni piszą seksistowskie komentarze, inni okazują zrozumienie, część przyznaje się do winy. Skąd ta różnorodność?
  • 2017-10-24 18:59 | snakeinweb

Re:Jak na akcję #MeToo reagują mężczyźni?

Stadne akcje z Twittera i Facebooka mają tyle wspólnego ze skalą zjawiska molestowania seksualnego w świecie, co mają fale hejtu antyislamskiego i antysemickiego w polskich social-mediach ze skalą masowego napływu islamskich i izraelskich terrorystów do Polski oraz skalą konfliktów tychże milionów terrorystów z masą tubylczej ludności.

Mylenie wirtualnej rzeczywistości i bicia piany w mediach z realną rzeczywistością, to taka współczesna choroba cywilizacyjna wynikającą z niedostosowania skostniałych umysłów do nowych środków komunikacyjnych.
  • 2017-10-24 21:51 | sob

Na czym opiera sie stwierdzenie ze nam, tzn. heteroseksualnym mezczyznom, jest latwiej? Wszelkie statystyki temu przecza: liczba samobojstw, uzaleznienia od narkotykow i alkoholi, bezdomnosc, dlugosc zycia, nawet przemoc domowa, ktorej jestesmy ofiarami w rownym stopniu co kobiety. Za takie same przestepstwa, mezczyzni maja ciezsze kary; ojcowie sa systematycznie dyskryminowani w sadach. Nie ma dla nas zadnych parytetow, bardzo malo jest pomocy spolecznej. Ogolny klimat ktory panuje jest mizandryczny, problemy mezczyzn to sa ich problemy, niech sie sami z nimi radza. A moze bycie prawdziwym mezczyzna nie jest w slepo akceptowanie swoich rzekomych przywilejow, ale raczej przeciwstawianie sie uklepanym ale blednym przekonaniom, bez wzgledu na konsekwencje. Pan Rojewski jest troche jak maly chlopczyk, ktory wszystko moze, tylko nie rozezloscic mamy, bo to najgorsza zbrodnia.
  • 2017-10-24 22:30 | Ijon Tichy

"Nie wierzę, że choć jeden z nas jest bez winy"

What the hell...? ;) Jako agnostyk mało rzeczy biorę na wiarę ,wolę wiedzieć niż wierzyć a jak nie wiem to nie plotę dub smalonych .(nawet jeśli jest to aktualnie w modzie )
  • 2017-10-25 01:38 | kruk

Niegdys bardzo czesto jezdzilam trasa Warszawa - Lodz Fabryczna i na wlasnej skorze odczulam napastliwosc mezczyzn. Zreszta nie tylko na tej trasie. Obrzydliwe! Ci ludzie czuli sie w prawie do natrectwa wobec kobiet! Dlatego uwazam akcje #meetoo za rzecz powazna i bardzo pozadana. Wreszcie kobiety zaczely sie stawiac nachalnym facetom.
    Mam tylko watpliwosci wobec zakazu robienia kobietom komplementow dotyczacych ich wygladu. Zdarzylo mi sie zawolac "jak swietnie wygladasz" do sasiada, ktory wlasnie cieszyl sie efektami kuracji odchudzajacej. Ot, po prostu wyrwalo mi sie. Jezeli jakiemus mezczyznie wyrwie sie cos takiego w stosunku do kobiety, chyba nie ma o co sie obrazac. Wszystko zalezy od intencji mowiacego, a te intencje sa na ogol czytelne.
  • 2017-10-25 08:09 | jaqb1977

Przeczytałem. Zacytowane zalecenie CNN jest dla mnie kuriozalne. Po pierwsze USA jest bardzo odmienne kulturowo. Wartości wyznawane prze Amerykanów niekoniecznie są uniwersalne. USA od dawna ma poważny problem z seksualnością człowieka. Za przeproszeniem wszystko im się kojarzy z d.... Przykładem zwalczanie nagości w internecie, gdyż wg. nich nagość=seks. Po latach nadużyć wahadło wychyla się w drugą stronę na zasadzie równowagi i wkracza polityczna poprawność. Doszukiwanie się idei, że wygląd jest najważniejszy, w pochlebnym komentarzu dotyczącym czyjegoś wyglądu jest moim zdaniem chore. Nikt nie jest w stanie wiedzieć co czuje, jak myśli i interpretuje słowa druga osoba. Przykład - słowo "patriota" we współczesnej Polsce. Po to mamy mowę, żeby z niej korzystać, a nie samocenzurować się (poprawność polityczna). Jeśli coś mi nie odpowiada to protestuję. Nie znaczy nie - to jest właściwe podejście. Jesteśmy istotami seksualnymi. Popęd płciowy jest podstawowym popędem. Jest to motywator działań większości ludzi. Tymczasem mam wrażenie, że amerykańska poprawność polityczna importowana na siłę, próbuje odseksualnić człowieka, na dodatek w skali absurdalnej. Jakikolwiek komentarz, może zostać potraktowany jako aluzja o podtekście erotycznym, kierowanie wzroku może być rodzajem molestowania itd. Dla bezpieczeństwa należałoby nie mówić, nie słuchać i nie patrzeć.
    To co należy robić to wychowywać dzieci, żeby umiały mówić nie, a społeczeństwo, że nie znaczy nie. Winnym przypadku popadniemy w amerykański obłęd. Piętnastolatka z tekstu powinna była zaprotestować. Jest już wystarczająco dorosła, żeby wyrazić głośno swój sprzeciw. Nie bronię tutaj zachowania buraczanego Janusza, ale postarajmy się uczyć na cudzych błędach i nie twórzmy w Polsce drugiej Ameryki.
    Powyższy tekst jest czysto subiektywny i wyraża moje prywatne zdanie na temat.
  • 2017-10-25 09:36 | sewa1

Przyznanie się do tego, że to nam (mezczyznom) w życiu jest łatwiej?

Zgadzam sie z tym co powiedzial sob. Dodam, ze w calej dyskusji nt. #metoo irytuja mnie mezczyzni, ktorzy czuja sie upowaznieni do zabierania glosu w imieniu innych mezczyzn. Komu latwiej temu latwiej. Nie jestem finansowym oligarcha ani producentem filmowym tylko ojcem i mezem pracujacym na etacie. Zapewniam, ze nie zawsze mam z gorki. Prosze wiec nie zabierac glosu w moim imieniu.
  • 2017-10-25 11:26 | shamsa

więc proszę sobie wyobrazić bycie ojcem i mężem na etacie, któremu do tego biali mężczyżni objaśniają świat, decydują o jego zdrowiu, komentują wygląd, płacą mniej, nie przyjmują do pracy i gwiżdżą za plecami. to wtedy będzie Pan blisko trudności, jakie napotykają wszystkie kobiety.
  • 2017-10-25 11:30 | habitus

Ale artykuł nie jest o tym jak cięzko mają mężczyźni tylko o tym, że uważają, że należy im się przystępność kobiet, że kobiety powinny być "grzeczne". Ma pan córkę? Chciałby Pan, żeby tę córkę ktoś obmacywał mimo jej protestów? Żeby ją straszył, że zepsuje jej reputację i narobi wstydu, mówiąc, że "dała" jeżeli nie pozwoli? Był Pan w takiej sytuacji? To proszę się nad sobą nie użalać.
  • 2017-10-26 10:48 | Thenut

@shamsa Nie interesuje mnie czy to biali czy czarni mężczyźni lub kobiety objaśniają mi świat lecz interesuje mnie czy robią to dobrze, poprawnie i w zgodzie z intelektualna uczciwością.
    @habitus zgoda, że komentarze zboczyły z tematu i trochę to przypomina The Four Yorkshiremen Sketch więc może wypadało by uznać, że (statystycznie) kobiety i mężczyźni mają nieco innego rodzaju problemy ale równie ważne. Mimo wszystko z racji czego dotyczy artykuł przyznam Ci rację. Skończyłeś/aś jednak stwierdzeniem "skończ się nad sobą użalać". Dodaj "jeśli nie spełniasz pokładanych w tobie oczekiwań przypisanych Ci kulturowo to strzel sobie w łeb i skończ się nad sobą użalać". Nice