Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gasiuk-Pihowicz i Budka o swoich odpowiednikach w „Uchu prezesa”

(7)
„Dla mnie ten serial się po prostu skończył” – skomentował Borys Budka.
 • 2017-10-24 19:33 | woytek

  Okazuje się, że obraz zmyślony jest ważniejszy od istniejącego w realu

  Obraz zmyślony przez artystę okazuje się ważniejszy od istniejącego w rzeczywistości.
  Politycy edukowani przez gry komputerowe, traktują obraz przedstawiony na ekranie z chorobliwą dosłownością, nawet wtedy, kiedy widzą aktora na ekranie, a nie swoją genialną postać. Obrażanie się na kabaret, to objaw idiosynkrazji.
  Ostatni odcinek "Ucha prezesa" jest częścia serialu, który zaczyna się składać w całość , która będzie nowym polskim spektaklem narodowym , odpowiednikiem "Wesela".
 • 2017-10-25 00:30 | Andrzej Falicz

  Budka o swoich odpowiednikach w „Uchu prezesa” - "europejski luz"...inavczej

  Nadeta Budka.

  Wszystko bylo doskonale gdy komedia byla pelna szyderstwa jedynie pod adresem PiS.
  Reakcja "staroswieckiego sztywniaka"... prezesa byla wtedy dobrotliwie rozbawiona.
  Z troska dla kotow...

  "Nowoczesna i rozluzniona"... Europa Platformy w osobie Budki - ma nawet w koszulce z Woodstock kij w tylku
 • 2017-10-25 06:37 | woytek

  Re:Gasiuk-Pihowicz i Budka o swoich odpowiednikach w „Uchu prezesa”

  "Ucho prezesa"
  1 598 020 wyświetleń
  5 dni temu
 • 2017-10-25 09:29 | delfin

  Re:Gasiuk-Pihowicz i Budka o swoich odpowiednikach w „Uchu prezesa”

  Skrzyżowanie szekspirowskich Romea i Julii z Makbetem oraz obsadzenie Pani Kamili w podwójnej roli Julii i lady Makbet, a Pana Borysa w rolach Romea i Makbeta jest rzeczywiście bardzo śmieszne i teatralne. Bardzo się cieszę, że tak odebrała to szanowana i lubiana przeze mnie Pani Gasiuk-Pihowicz. Daje to dowód zarówno jej erudycji, jak i poczucia humoru. Chyba każda piękna młoda kobieta czułaby się nobilitowana powierzeniem jej roli Julii. Już to raz podkreśliłem i zrobię to jeszcze raz. Ucho Prezesa bardzo wyraźnie przerysowało tę niby "scenę balkonową", aby na pewno dostrzec w niej teatralność. Panie Borysie, z tego chociażby powodu nie był to zamach na Pana szczęście rodzinne. To tak trochę, jakby Pan zagrał w teatrzyku polityków dla dzieci, na przykład. Nawet Jacek Kurski za kogoś się przebierał i nie bał się na scenie wygłupiać. Oczywiście w tych kwestiach wyczucie czyjegoś poczucia humoru, zależne jeszcze od wielu rzeczy innych, powinno być bardzo delikatne, ale w tym konkretnym przypadku odwołanie do literatury klasycznej jest z kilometra widoczne, podobnie i to, że proponują to ludzie znający się na literaturze (Ucho robią przecież poloniści). Ten literacki pastiż jest główną siłą humoru tej sceny. Panie Borysie, niech Pan się wczuje trochę w sparodiowanie scenicznego Romea(chyba, że woli Pan Makbeta) i się do tego uśmiechnie.
 • 2017-10-25 11:59 | ewa leonarda

  Re:Gasiuk-Pihowicz i Budka o swoich odpowiednikach w „Uchu prezesa”

  Osobiście uważam, że było to żenujące i raczej żałosne. Jakby autorzy nie mieli pomysłu.
  Robienie z bardzo merytorycznych posłów Budki i Gasiuk-Pohowicz ludzi tego typu, jest też jakieś bez sensu. Satyra polega na przerysowiu cech charakteru a nie na wymyślaniu i przypisywaniu ludziom nieprawdy.
 • 2017-10-25 20:47 | lusia24

  Re:Gasiuk-Pihowicz i Budka o swoich odpowiednikach w „Uchu prezesa”

  @delfin Większość narodu nie zna się na teatralności i odniesieniach do Romea i Julii oraz Makbeta. Większość będzie się zastanawiać mają romans czy nie? I dlatego to zrobili autorzy ucha prezesa jest podłe i obrzydliwe. Być może Budka jest nadęty i nie ma poczucia humoru. Ale może być wrażliwym mężem i ojcem, nie życzącym sobie takich insynuacji. Podobno ten odcinek obejrzało już 1600000 ludzi. Jestem pewna, ze 80% z nich zastanawia się czy coś iskrzy miedzy Kamilą a Borysem. A 20% przyjęło to za prawdę. @woytek to nie jest obrażanie się na kabaret a na sugerowanie przez niby kabaret nieprawdziwych faktów, które mogą ranić osoby bliskie przedstawionych w ten sposób. Nie wyobrażam sobie np. sytuacji, gdyby to mój mąż był w taki sposób przedstawiony w kabarecie, a ja następnego dnia w pracy musiałabym się zmierzyć z ukradkowymi spojrzeniami, śmieszkami, lub z wyrazami współczucia z powodu romansu mojego męża. I zaprzeczenia, ze to nieprawda nic by nie dały, bo oczywiście tylko by dolewały oliwy do ognia.
 • 2017-10-29 07:55 | papla

  Re:Gasiuk-Pihowicz i Budka o swoich odpowiednikach w „Uchu prezesa”

  no cóż kabaret okazał się testem na inteligencję.

  Brawo Pani Kamilo, super reakcja.