Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Agnieszka Holland o dramacie samospaleń

(11)
Trudno mi zrozumieć, jakim prawem znana publicystka „Wyborczej” i inni liberalni specjaliści od wszystkiego, wspólnie z policją i państwową propagandą nawołują do przemilczania czynu tego Człowieka i twierdzą, że nie był to czyn polityczny.
  • 2017-10-24 23:37 | magdacierpisz

dziękuję

Pani Agnieszko (przepraszam za poufałość) dziękuję za ten artykuł. Od początku czuję podobnie i jestem przerażona reakcją lub własnie brakiem reakcji mediów. Pokazują tych nicniewartych pokurczów politycznych, o których pamięć zaniknie wraz z kadencją, a o tak niezwykle odważnym Człowieku nie potrafią mówić, odważnie, pozytywnie. A przecież trzeba krzyczeć. Trzeba o tym krzyczeć. Brakuje Władysława Bartoszewskiego, brakuje Janiny Paradowskiej. Brakuje Osobowości. Dlatego dziękuję za ten głos. Dziękuję też za "Pokot". Mam nadzieje, że dostanie Oskara i szlag trafi "dobrą zmianę". Pozdrawiam serdecznie z Wrocławia
  • 2017-10-25 08:44 | magdacierpisz

Re:Agnieszka Holland o dramacie samospaleń

Dziękuję za ten głos, dziekuję za "Pokot", dziękuję za Pani zaangażowanie. Ja jestem anonimowa, jak Pan Piotr. Nie dokonam samospalenia, a jestem równie zrozpaczona. Panią znają wszyscy, w Polsce, na świecie. Pani głos się liczy. Mam nadzieję, że zostanie usłyszany i wysłuchany. Magda z Wrocławia
  • 2017-10-25 15:18 | Askarobas

Dziękuję, Szanowna Pani, że przemawia Pani i w moim imieniu, w tym co Pani napisała, nie zmieniłabym ani słowa. I pod każdym się podpisuję. Pozdrawiam serdecznie, Joanna Gawrych-Skrzypczak
  • 2017-10-25 18:53 | malpa-z-paryza

dziekuje za te slowa..
    ale wlasnie gdzei sa dzeinikarze!
    znana dzienikraka GW, jest tez znana ze jest hipokrytka i katoliczka...
    jak pol Polski.
  • 2017-10-26 02:04 | kruk

Dziekuje pani Agnieszce Holland a takze redakcji Polityki za podjecie tematu. Pani Holland przekonywujaco pisze o motywacji aktow samospalenia - nie mozna ich utozsamiac z samobojstwem chociaz skutkuja smiercia. Jednostki ich dokonujace skladaja ofiare wlasnego zycia dla dobra spolecznosci. A ludzie uwazajacy sie za chrzescijan powinni taka ofiare rozumiec.
  • 2017-10-26 02:16 | ksalata

Dziekuje, Pani Agnieszko. Czytajac to zza oceanu mam jednak wrazenie, ze Pani glos (i krzyk) tez jest jakby zza oceanu, bo to ponure milczenie w Polsce jest chyba symptomem historycznego uspienia inteligencji politycznej. Nie mam tu na mysli klasy spolecznej, ale ogolnego krytycznego myslenia popartego akcja. Marna jest oficjalna opozycja polityczna, bo jej akcja jest odruchowa i malo kosztowna. To tak nie boli jak przerazajaca cisza sumienia obywatelskiego, ktore zawsze bylo w Polsce sila wrecz historyczna. Przyzwoitosc. Tak naprawde to tylko w jej imieniu dzialanie ma sens. Ale w nieprzyzwoitych czasach to wlasnie ono kosztuje najwiecej.
  • 2017-10-26 11:59 | jakowalski

Tusk też się nie chwalił tym, że za jego rządów samospalił się pracownik warszawskiej skarbówki w celu nagłośnienia braku reakcji odpowiednich władz na nieprawidłowości które tenże urzędnik zgłaszał.
    Jedni politycy z pobudek czysto moralnych (etycznych) nie chcą, tak jak to robią dziennikarze tzw. mediów opozycyjnych, żerować na cudzym nieszczęściu, a inni, mniej ideowi, nie chcą być kojarzeni z osobą chorą psychicznie.
  • 2017-10-26 12:00 | jakowalski

Dlaczego publikujeie tu tylko głosy za, a żaden przeciwko?
  • 2017-10-28 08:52 | Krzysztof K.

Szanowna Pani Agnieszko,
    Serdeczne dzięki za ten artykuł. Trudno mi zrozumieć, dlaczego przyzwoici skądinąd ludzie nabierają wody w usta i udają, ze nic się nie stało zamiast oddać należny hołd temu Człowiekowi - korzystając z faktu, że wciąż jeszcze istnieją w Polsce wolne media. Dlaczego tak trudno dotrzeć do pełnego tekstu przesłania tego Człowieka? Z dostępnych gdzieniegdzie urywków widać, że to mądry, przemyślany i wyważony tekst, który może kiedyś - niestety nie wiem dlaczego nie dziś - stanie się ważnym świadectwem tego smutnego fragmentu naszej historii.
  • 2017-10-28 10:04 | jakowalski

Krzysztof K.
    W Polsce nie ma wolnych mediów. Są tylko rządowe, kościelne i opłacane przez zachodni kapitał.
  • 2017-10-29 21:47 | Debbi

Pani Agnieszko bardzo dziękuję za ten komentarz. Oddaje moje i uczucia i myśli