Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wszystko już było

(14)
Gdy słucham oficjalnych reakcji na protest rezydentów, od razu przychodzi mi na myśl rok 1968.
  • 2017-10-24 23:58 | Andrzej Falicz

PiS i rezydenci - jak pompowac balon kanapki z kawiorem

To oburzajace, ze PiS od 2009 roku pomimo "Zielonej Wyspy"...nie dal rezydentom ani grosza podwyzki i dopiero teraz przedstawil konkretny plan poprawy finansowania sluzby zdrowia.
  • 2017-10-25 00:12 | woytek

Re:Wszystko już było

"Reakcje PiS na protest rezydentów przypominają rok 1968".
    Tak błyskotliwe skojarzenie przypomina dowcip o górniku, któremu wszystko kojarzyło się z przyjemnościami pozycji "69".
  • 2017-10-25 01:38 | Lubicz56

Dla mnie osobiście (rocznik 56) powtórką z marca był już radomski czerwiec 1976 roku. Szczególnie od strony wizualnej, bo tylko jakość migawek i napisy na transparentach pozwalają rozróżnić dzisiaj te dwa wydarzenia na dokumentach fotograficznych. Dzisiaj co prawda nie ma jeszcze nasiadówek w fabrykach ani stadionowych spędów ale jeśli porównamy telewizyjną narrację (eufemizm!) to mamy do czynienia z ewidentną powtórką z powtórki. A to już nie farsa, co zwykła żenada. O warchołach co prawda jeszcze nie było ale skoro nie tak dawno udało się ubrać warchoły w futra z norek to dlaczego nie zaserwować im jeszcze kawioru i całą bandę wysłać wiadomo gdzie.

Skoro raczył Pan zacząć od aforyzmów to i ja pozwolę sobie na zakończenie jeden (niekoniecznie zgodnie z intencją greckiego filozofa) sparafrazować a mianowicie - historia kołem się toczy. Nie wiem czy to dobrze, czy źle ale jak na mój gust to wszystko powtarza się trochę zbyt często.
  • 2017-10-25 05:58 | 60vito

Dodam, że pan marszałek Karczewski pouczył lekarzy, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze, a lekarze powinien pracować dla idei. Dał tu swój światły przykład, mówiąc, że jako chirurg zarabiał znaczenie lepiej niż jako marszałek Senatu, ale się poświęcił właśnie dla idei przewodniczenia tej izbie. Rozczuliłem się, muszę przyznać.
  • 2017-10-25 06:43 | Kaszuba

Panie Profesorze, problemy ochrony zdrowia moźna załatwić w jeden dzień. Arcybiskup Hoser ma doświadczenie w zapraszaniu na Stadion Narodowy niejakiego Bashobory z Afryki. Ten ksiądz hurtem leczy dziesiątki tysięcy chorych w jednym czasie. Stać nas na własnych Bashoborów. Już mamy ponad setkę egzorcystów, którzy wypędzają diabła z człowieka. Ks. Małkowski wypędzał onegdaj szatana z pałacu prezydenckiego. Wypędził i złego ducha, i Bronisława Komorowskiego. Trzeba wierzyć, że kaźdego egzorcystę stać na wypędzenie z ludzkiego ciała choroby, która jest przecież, co oczywiste, także złem. Pewnie szatan na człowieka ją sprowadza. Rzucam myśl: egzorcyści tak, lekarze rezydenci nie!
  • 2017-10-25 09:25 | grzerysz

Niestety, zwykły ser kupiony w sklepie spożywczym za rogiem jest bardziej wyrafinowany i ma zdecydowanie lepszy smak niż kolejny propagandowy tekst profesora.

„...nawet gdybym wypowiedział się dzisiaj po raz pierwszy, miałbym do tego takie same prawo bez względu na to, czy wcześniej napisałbym cokolwiek czy też nie”.

Oczywiście. Ale czytelnicy mają "takie same prawo” wyciągnąć z tego stosowne wnioski.

"Książę (Ludzki) Pan Minister…”

Przed zrywaniem boków ze śmiechu powstrzymuje mnie jednak pamięć o wielkich „dokonaniach” Bartosza Arłukowicza i Ewy Kopacz, że nie wspomnę o wielu ich poprzednikach…

"To typowa propagandowa zagrywka à la czasy słusznie minione. Nie chcę zapeszać, ale rezultaty będą zapewne też podobne”.

Tak, ten tekst to kolejna "typowa propagandowa zagrywka à la czasy słusznie minione. Nie chcę zapeszać, ale rezultaty będą zapewne też podobne”...
  • 2017-10-25 09:26 | Withold

"Z danych zebranych przeze mnie wynika, że wydatki budżetowe na zdrowie zmniejszyły się o 20 proc. w porównaniu z 2015"

Na ile pewne są te dane? Jeżeli to prawda to mamy do czynienie z megaskandalem i trzeba to przede wszystkim drążyć i pokazywać ludziom. Z grubsza to by oznaczało jeden punkt procentowy PKB mniej na służbę zdrowia nie mówiąc o wyższych cenach na leki czy zabiegi. Chętnie zobaczyłbym potwierdzenie tego w liczbach i obliczeniach.
  • 2017-10-25 11:35 | kaesjot

A może zamiast wołać - "Dawajcie coraz wiecej na leczenie chorób" moze by sie zastanowili, skad sie one biora i co nalezy i mozna zrobic by zachorowań było mniej.
  • 2017-10-25 11:44 | żyga

Wszystko jest polityczne ,pójście do sławojki też ,bo polityczny ,czyli skoncentrowany wyraz gospodarki zadecydowało wyborze papieru toaletowego czy liścia łopianu.A farsa polega na tym ,że wtedy trzeba było szukać wroga ,bo w miarę rozwoju komunizmu ,wzrasta opór sił wrażych .W tym przypadku obcych ,i bardziej bogatych.,,No i naśladować trzeba było siłę przewodnią ze wschodu,czyniąca porządek z żydami.A dziś na czym polega farsa.? ,w innych okolicznościach.?Na decyzji jednego człowieka?,który nie wyobraża sobie, aby lud boży nie chciał pracować dla realizacji jego wizji.?Na dętej propagandzie o sukcesie gospodarczym ,który staje się fikcją i narzędziem do ogłupiania elektoratu.W tedy studenci wyszli na ulice dziś lekarze głodują ,i która forma protestu jest bardzie tragiczna dla rżądzących?Pytanie tylko ,kto pójdzie za lekarzmi na protest?Bo dwa lata póżniej poszli robotnicy.Ale dziś ich nie ma ,a miejsce ich zajęli ręzimowi związkowcy.Sodomia i gomoria ,jak mówi prawdziwy Polak ,katolik i patriota F Kiepski.,wielbiciel prezesa.
  • 2017-10-25 15:24 | wolenski

Zbiorczo:
    1. Jedrek Falicz, jak zwykle;
    2. grzerysz, prawie, jak zwykle, ale wzbogacił swój repertuar o ser kupiony w sklepie za rogiem, do którego to produktu śmieje się;
    3. Withold - żadne dane nie są pewne, ale Withold sam może dokonać stosownych obliczeń.
  • 2017-10-25 17:26 | azur

Może i są analogie z 1968 r., ale Kaczyński to nie Gomułka, a na Gierka też nie wygląda.
  • 2017-10-26 00:34 | Andrzej Falicz

Re:Wszystko już było i 1968 w PZPR tez

Wolenski jak zwykle.
    Specjalista od 1968 - bez obrzydzenia od 1965 roku w partii prowadzacej antysemicka nagonke.
    Dzis poucza innych.
  • 2017-10-26 09:53 | wolenski

azur
    Może i są analogie z 1968 r., ale Kaczyński to nie Gomułka, a na Gierka też nie wygląda.
    * Niezwykłe odkrycie. Poważniej, fale dźwiękowe i fale elektromagnetyczne mają to i owo wspólnego, ale pierwsze nie są drugimi i nie wyglądają na nie.
  • 2017-10-26 10:01 | wolenski

@Jedruś Falicz w formie genetyczno-politycznej (jak zwykle)
    Wolenski jak zwykle.
    Specjalista od 1968 - bez obrzydzenia od 1965 roku w partii prowadzacej antysemicka nagonke.
    Dzis poucza innych.
    * Zaczynając od końca, Jędrka Falicza nie puczam, bo nie gustuję w Syzyfowych pracach. Co do drugiego, (. to, że walka o władzę w PZPR korzystała z antysemityzmu, nie znaczy, że każdy brał w tym udział. Jeśli p. Jędrek ma jakieś dane na mój temat w tego, sugeruję ich upublicznienie. Nawiasem mówiąc, nie ukrywam swojej przeszłości, w przeciwieństwa do ob. Andrzeja Falicza, który korzystając z anonimowości, rozpowszechnia półprawdy. Typowa strategia najmity dobrej zmiany. Nadto p. Jędrek Falicz chyba palnął głupstwo, bo nie wiadomo do czego odnosi się zdanie "Woleński jak zwykle".