Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Reprywatyzacja według ministra Jakiego

(2)
Ministerstwo Sprawiedliwości ujawniło projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Zakończy reprywatyzację. Ale skorzystają na niej ci, których będzie na to stać. No i politycznie PiS, dla którego komisja reprywatyzacyjna jest świetną bronią do walki z PO o Warszawę.
 • 2017-10-25 04:50 | kauzyperda

  rowne rekompensaty

  Jedna kwestia mnie zastanawia, czy Trybunal w Strasburgu zaakaceptowalby ograniczenia rekompensat dla osob fizycznych gdy w tym samym czasie koscioly, szczegolnie jednen, dostawaly na podstawie specjanej ustawy 100% utraconego mienia (czasem duzo wiecej). Moim zdaniem nie i to jest prawdziwy problem unikania rozwiazania problemu reprywatyzacji - obawa, ze Strasburg uzna ograniczenie tych rekompensat za nierowne traktowanie obywateli.
  Gdyby Pani red.Siedlecka mogla spytac Pania prof.Łetowska o jej opinie w tej sprawie bylabym wdzieczna.
  A na marginesie - skandale z komisja majatkowa w ogole Kosciolowi katolickiemu nie zaszkodzily, choc beneficjentem szczegolnie bezczelnych oszostw. Jakos ludzie szybko o tym zapomnieli...
 • 2017-10-25 19:30 | prenumeratorpolityki

  Reprywatyzacja wg Komisji Majatkowej

  Czy na prawde autorka nie wie dlaczego nie wprowadzono ustawy reprywatyzacyjnej przez 27 lat... chodzi wlasnie o rowne traktowanie wobec prawa... po prostu Kosciol nie mogl sie zgodzic na uszczuplenie swojego stanu posiadania sprzed wojny

  Tym samym teoretycznie KK mogl odzyskac wszystko na co tylko wskazali paluchem, tak samo jak ludzie pozbawieni wlasnosci przez wladze ludowa.

  Tyle ze Kosciol mial czas, pieniadze i Komisje Majatkowa, a babiny zyjace z marnej emerytury sprzedawaly swoje roszczenia po 50 PLN na leki, handlarzom roszczen - ci rowniez mieli czas i pieniadze.

  Czy rzad PiS wyrowna krzywdy?.. Oczywiscie ze nie... ale jak w wypadku wielu innych spraw cokolwiek robi, w przeciwienstwie do swoich poprzednikow... czy nie mamy uczucia deja vu... jak w przypadku sadow...??