Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ministerstwo Środowiska jednak nie zniesie zakazu strzelania do łosi

(8)
Prezesowi chyba zrobiło się żal tych przesympatycznych zwierząt.
 • 2017-10-27 09:02 | Pan Wojtek

  INTERPRETACJA HAMLETA WEDŁUG MINISTRA SZYSZKI

  INTERPRETACJA HAMLETA WEDŁUG MINISTRA SZYSZKI

  Niech zginie marnie wszelki łoś,
  Niech piła wytnie knieje,
  Przyroda to jest takie coś,
  Co niechaj nie istnieje.
 • 2017-10-27 10:23 | z daleka

  Re:Ministerstwo Środowiska jednak nie zniesie zakazu strzelania do łosi

  Trudno o komentarz wobec takiego barbarzynstwa, ktore podparto psudo-prawem, powinna sie odbyc masowa demonstracja, Ci ludzie z tym ministrem nie sa normalni,przeciez to normana mafia mysliwaska, lobby ludzi, ktorzy lubia zabijac zwierzeta a nie Ministerstwo Ochrony Srodowskia. naprawde wstyd, za nasz kraj!
 • 2017-10-27 13:20 | żyga

  Re:Ministerstwo Środowiska jednak nie zniesie zakazu strzelania do łosi

  Ale równowaga w w ybijaniu musi być.Kto albo co następneWszak ślad dla potomnych trzeba zostawić ,jak szewc co spalił bibiotekę.Bo na pożar kraju,jeszcze poczekamy ?
 • 2017-10-28 13:04 | Andrzej Falicz

  Re:Ministerstwo Środowiska jednak nie zniesie zakazu strzelania do łosi

  Już naprawdę nie wiadomo...ci bardziej oburzające. Ugiął się Szyszko czy nie ugiął.
  I tak i tak źle
 • 2017-10-28 14:51 | zxcvb

  Złoczyńcy

  Po wojnie mieliśmy kilkanaście sztuk łosia. Obecnie przekracza 20tys.(dane GUS)
  Odbudowa populacji łosia trwała długo i była kosztowna (introdukcja łosi z Białorusi). Liczebność łosi szybko rosła i w 1967r. łoś stał się zwierzyną łowną. Populację odbudowywał Polski Związek Łowiecki i Lasy Państwowe - wrogowie wszystkiego co żywe.
  Mimo użytkowania łownego populacja łosia nadal rosła i 1981r. było ich ponad 6000. w latach 90 liczba łosi zaczęła gwałtownie spadać i 2001 roku na wniosek Polskiego Związku Łowieckiego ustanowiono moratorium. Przyczyn spadku populacji łosia w latach 90-tych w oficjalnych opracowaniach nie znalazłem. Teorie spiskowe głoszą, że był to skutek rozpasania nowych elit, które wlazły do środowiska łowieckiego.
  Moratorium zostanie uchylone. Łoś ma szczególne wymagania siedliskowe a takich siedlisk jest u nas niewiele. Większość łowisk już zwyczajnie nie jest w stanie pomieścić zasiedlonej tam populacji.
  Resort środowiska jeszcze w 2014 roku (przed Szyszko) zapowiadał, że przywróci polowania na łosie w okresie od 1 września 2014 do 30 listopada 2016 roku. Czasowe polowania miały odbywać się na terenie województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, a także na wschód od Wisły: w kujawsko-pomorskim, pomorskim i mazowieckim.
  Szyszko wycofał się z przywrócenia polowań, bo ma ważniejsze sprawy do załatwienia i potrzebuje ciszy w eterze. Ale temat wróci, bo wrócić musi - paradoksalnie dla dobra łosi. Nadmierna liczba jednego gatunku w siedlisku prowadzi do tego, że degraduje on własne środowisko, co powoduje niedożywienie a w następstwie choroby i słabą kondycję całej populacji.
 • 2017-10-30 15:48 | Aspiryna

  Re:Ministerstwo Środowiska jednak nie zniesie zakazu strzelania do łosi

  Pan Szyszko - wielki przyjaciel "radyja co-maryja", ktory uwielbia strzelac do wszystkiego co sie rusza i niszczyc polska przyrode. Mianowanie go ministrem,
  to tak jakby lisa mianowac zarzadca kurnika!
 • 2017-10-30 19:25 | Aspiryna

  Re:Ministerstwo Środowiska jednak nie zniesie zakazu strzelania do łosi

  Najpierw cytat:

  "Marta Kaczyńska ostro skomentowała w tygodniku "Sieci Prawdy" zakusy ministra środowiska Jana Szyszki, który chciał umożliwić odstrzał łosi. Bratanica Jarosława Kaczyńskiego przy okazji skrytykowała tempo zmian w prawie w tej konkretnej sytuacji. A jest ono dosyć charakterystyczne.

  "Nie rozumiem myśliwych. Nie pojmuję, jak to możliwe, że pozbawianie życia zwierząt sprawia niektórym ludziom przyjemność, a polowania traktowane są przez nich jak sportowa rozrywka" - napisała Marta Kaczyńska w felietonie "I tylko łosi żal".

  Bratanicę Kaczyńskiego "poruszyły do głębi" informacje o mających wejść w życie przepisach znoszących moratorium na odstrzał łosi.

  Marta Kaczyńska przedstawiła szereg argumentów i danych, by wykazać, że wycofanie obowiązującego od 2002 roku zakazu nie ma racjonalnych podstaw. Co ciekawe, zwróciła też uwagę, że na konsultacje społeczne w sprawie tego projektu "przeznaczono zaledwie 5 dni".

  W tym miejscu warto przypomnieć, że większość kluczowych dla PiS projektów w ogóle nie podlega konsultacjom, bo zgłaszane są jako poselskie."

  A teraz pytanie do PiS-owskiego propagandzisty Falicza... Za kim pan dzisiaj stoi - za Szyszka, czy za pania Kaczynska?
 • 2017-10-31 17:15 | Aspiryna

  Re:Ministerstwo Środowiska jednak nie zniesie zakazu strzelania do łosi

  I co panie "Falicz"... zbyt trudne zadanie jak na glowe PiS-owskiego propagandzisty?