Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy dokumenty na temat zabójstwa Kennedy′ego ujawnią, co się naprawdę wydarzyło?

(5)
Stawką są renoma i prestiż amerykańskich agencji bezpieczeństwa. Ale także transparentność działania rządu.
 • 2017-10-27 12:26 | jakowalski

  Renoma i prestiż amerykańskich agencji bezpieczeństwa to oksymorony

  Renoma i prestiż amerykańskich agencji bezpieczeństwa, a także transparentność działania rządu USA są od początku oksymoronami. USA powstały przecież jako państwo niewolnicze -(federacja byłych brytyjskich kolonii z gospodarką opartą na niewolniczej pracy Murzynów, jako że nawet Waszyngton, największy bohater w historii USA i założyciel tego państwa, żył przecież z pracy swoich murzyńskich niewolników, na zabranych Indianom przemocą i oszustwem obszarach, a więc ciąży nad tym państwem „grzech pierworodny”, niemożliwy do zmazania inaczej, jak przez samolikwidację, oddanie Indianom tego, co im siłą i oszustwem zabrano oraz wypłatę odszkodowań dla ofiar amerykańskiego niewolnictwa i imperializmu.
 • 2017-10-27 13:46 | kaesjot

  Re:Czy dokumenty na temat zabójstwa Kennedy′ego ujawnią, co się naprawdę wydarzyło?

  Poniżej stany ilości amerykańskich zołnierzy we Wietnamie
  31 XII 1960 900
  31 XII 1961 3200
  31 XII 1962 11 500
  31 XII 1963 16 300
  31 XII 1964 23 300
  31 XII 1965 184 300
  31 XII 1966 425 300
  31 XII 1967 485 600
  31 XII 1968 536 100
  Wystarczy porównać ilu ich było przed smiercia Kenedyego a ilu po jego śmierci. Wniosek moze nasunąć się sam.
 • 2017-10-27 18:18 | Kazimierz K

  Re:Czy dokumenty na temat zabójstwa Kennedy′ego ujawnią, co się naprawdę wydarzyło?

  USA jak i wszystkie pozostałe kraje Ameryki północnej i południowej, powstały na fundamentach imperializmu państw europejskich i z wykorzystaniem pracy niewolniczej.
  Podobnie było również na innych kontynentach w Afryce, Azji i w samej Europie, gdzie mocniejsze państwa niszczyły egzystencjalnie swoich sąsiadów. Bez totalnej siły, bezwzględności i przemocy, nie udało by się zbudować żadnego dużego państwa jak Chiny, Rosja, czy Indie. Oczywiście ja tego w żaden sposób nie próbuje bronić, lecz wskazuję na te prawidła i okoliczności. Historia jednak uczy, że każdy hegemon z czasem przemija, by na gruzach danego państwa powstało coś bardziej społecznie zdrowszego i lepszego. W tych sprawach powinniśmy w równy sposób oceniać wszystkie istniejące państwa, gdyż w innym przypadku popadniemy w paranoję.
 • 2017-10-27 20:59 | woytek

  Re:Czy dokumenty na temat zabójstwa Kennedy′ego ujawnią, co się naprawdę wydarzyło?

  Czy dokumenty ujawnią, że Ruby, który zastrzelił Oswalda nazywał się Rubinstein i był członkiem mafii? To zadziwiające , że w medialnych przekazach na temat mordercy Oswalda nie podaje się nazwiska mordercy. Gdyby to był Kowalski, albo Kowalew , to każda informacja o tym ponurym zabójstwie by sugerowała czytelnikom, kto to był ten wykonawca wyroków mafii.
 • 2017-10-27 22:33 | jakowalski

  Re:Czy dokumenty na temat zabójstwa Kennedy′ego ujawnią, co się naprawdę wydarzyło?

  Kaesjot
  Z Kennedym czy też bez niego, to eskalacja (sromotnie zresztą przegranej przez USA) wojny z Wietnamem była nie do uniknięcia, gdyż inaczej, to gospodarce USA groziła na początku lat 1960-tych poważna, być może nawet terminalna zapaść z powodu braku wzrostu popytu. A wojna najlepiej przecież nakręca koniunkturę. Tak więc agresja na Wietnam dała Amerykanom co najmniej 10 lat dodatkowej prosperity (nie ważne tu, że na kredyt), a amerykańskim koncernom zbrojeniowym największe zyski jakie miały one w całej swojej historii- zyski większe niż nawet te, które miały one podczas I i II wojny światowej. Taka a nie inna jest bowiem natura kapitalizmu rynkowego, że nie radzi on sobie bez wojen dłużej niż kilka lat.