Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przeciw PiS protestują na ulicach już nawet jednostki

(6)
Pojedyncze „demonstracje” pojawiły się w wielu polskich miastach. Organizują je zwykli ludzie.
 • 2017-10-28 08:21 | Jacek, NH

  Przeciw PiS protestują na ulicach już nawet jednostki

  Przeciw PiS protestują na ulicach już tylko jednostki
 • 2017-10-28 12:39 | Andrzej Falicz

  Re:Przeciw PiS protestują na ulicach już nawet jednostki

  Już nawet jednostki...?
  to dużo wiecej niz tłumy.
  Jak jednostki będą to robić w śmiesznych czapkach to będzie koniec PiS
 • 2017-10-28 22:00 | nakatomi

  Mój mózg samoistnie odrzuca akceptację tego aktu "samospalenia" w imię ideologii,

  jako czyn człowieka zdrowego, stabilnego psychicznie.
  Po prostu nie jestem w stanie pojąć jak można całkowicie wyłączyć sobie samemu instynkt samozachowawczy i dobrowolnie poddać się tak masakrycznym torturom przed planowaną śmiercią.
  Dodam, ze jestem zwolenniczką eutanazji, jak również mogę wyobrazić sobie, że są ludzie, którzy decydują się na samobójstwo z powodu osobistych tragedii, śmiertelnych chorób, utraty rodziny ... ale nie robią przecież tego z użyciem tak potwornej metody, ani z powodów ideologicznych. Uważam, że ten pan działał pod wpływem choroby.
 • 2017-10-28 23:54 | woytek

  Re: zachęcanie do samotnych protestów to jedyny pomysł opozycji.

  Samotne protesty powoduje wirus przenoszony drogą medialną. Wraz z rozwojem mediów "społecznościowych" liczba tych zakażeń będzie rosła. W krajach najbardziej rozwiniętych informacje przekazywane przez telewizję sprowadzją sie do kroniki wypadków zaplanowanych lub niespodziewanych. Zamachy na własne życię bardzo ożywią panująca nudę telewizyjną. Komentarze na temat zamachów na własne życie inspirują emocjonalnie kabotynów dziennikarskich oraz wprowadzają w dobry nastrój telewidzów, cieszących sie, że ktoś ich wyręczył w proteście i zwolnił ich od obowiązku naśladowania jednodniowego bohatera TV.
 • 2017-10-30 09:11 | rysszc

  Re:Przeciw PiS protestują na ulicach już nawet jednostki

  Panie Woytek!
  Piękny komentarz.
  Bardziej się boję wirusa nożowników.
 • 2017-10-31 09:35 | jakowalski

  Re:Przeciw PiS protestują na ulicach już nawet jednostki

  63-letni Ryszard Cyba, który w październiku 2010 roku zastrzelił w łódzkiej siedzibie PiS działacza tej partii Marka Rosiaka i ranił nożem pracownika biura - Pawła Kowalskiego, został skazany na dożywocie. Marek Rosiak był działaczem pierwszej „Solidarności”. Podjął on pracę w biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Od roku 2009 pełnił funkcję asystenta posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego. Był on mężem byłej wiceprezydent Łodzi Haliny Rosiak. Sąd uznał, że Cyba działał z motywacji zasługującej na szczególne potępienie i kierował się motywami politycznymi. Wymierzył mu jednostkowe kary dożywotniego więzienia zarówno za zabójstwo Rosiaka jak i usiłowanie zabójstwa Kowalskiego. Pokrzywdzeni byli związani z partią polityczną PiS i tylko dlatego oskarżony pozbawił życia Marka Rosiaka i bezwzględnie dążył do pozbawienia życia Pawła Kowalskiego - mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Grzegorz Wasiński. Według świadków tragedii Cyba krzyczał, iż chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i „powystrzelać pisowców”. Sędzia Wasiński podkreślił, że Polska jest państwem demokratycznym i każdy z obywateli może manifestować swoje poglądy, protestować, postulować, ale w sposób nieprzekraczający pewnych ram. - Oskarżony te ramy pogwałcił. Realizując swoją wewnętrzną potrzebę autokreacji, zaistnienia, dokonuje czynu, którego tak naprawdę rozsądny człowiek nie potrafi do końca zrozumieć - dodał sędzia. Cyba był członkiem Platformy Obywatelskiej. Szefowa częstochowskiej PO Halina Rozpondek potwierdziła, że był on członkiem PO.
  https://lodz.onet.pl/ryszard-cyba-skazany-na-dozywocie/rrqlh oraz Wikipedia