Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

KRS odrzuciła kandydatów Ziobry na asesorów

(7)
Krajowa Rada Sądownictwa nie powołała asesorów sądowych z listy przesłanej przez Ziobrę. Minister jest oburzony.
 • 2017-10-31 09:14 | peciak

  Sądy

  Trójpodział władzy, to nie państwo w państwie,to nie brak kontroli nad którąkolwiek władzą
 • 2017-10-31 10:30 | mały fizyk

  Niekompetentny Minister

  A ja jestem oburzony brakiem kompetencji Ministerstwa Sprawiedliwosci. Nawet formalnych wnioskow nie sa w stanie wypelnic bezblednie! Jaki to jest przyklad dla aspirujacych na sedziow?? A minister Ziobro probuje teraz zwalic odpowiedzialnosc na KSR. Szczyt bezczelnosci! Dla "dobrej zmiany" powinien zaczac od siebie!
 • 2017-10-31 11:25 | snakeinweb

  Re:KRS odrzuciła kandydatów Ziobry na asesorów

  Brawo, KRS. Póki jeszcze można, stawiać opór.
 • 2017-10-31 20:40 | mały fizyk

  Re:KRS odrzuciła kandydatów Ziobry na asesorów

  @2017-10-31 09:14 | peciak

  Jak Kaczynski, Ziobro i Adrian wszystko kontroluja, to to tez NIE jest trojpodzialem wladzy.

  Czym trojpodzial wladzy JEST, mozesz przystepnie tutaj poczytac: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podział_władz
 • 2017-11-02 11:43 | pawelxp

  Re:KRS odrzuciła kandydatów Ziobry na asesorów

  Ciekaw jestem, kto z komentujacych zna szczegoly odrzucenia asesorow przez KRS. Nie wchodze w szczegoly kto z KRS byl przeciw.Znam jedno, o braku aktualnych badan psychologicznych. O ile mi wiadomo takie badanie jest wymagalne przy nominacji na sedziego i jest wazne rok przed nominacja, a mianuje Prezydent a nie min. Ziobro. Tu sa asesorzy a nie sedziowie. Wiec jak to jest z ta wymagalnoscia tych badan? Jedno badanie wydane zostalo z data 2018 roku i to jest przestepstwo przeciwko dokumentom i sedzia Zurek winien zawiadomic Prokurature.Reszta jakby sie rozplywa i maja racje ci, ktorzy tu pisza, ze dopoki mozna to trzeba blokowac nie dlatego, ze to zgodne z przepisami i ustrojem, ale dla zrobienia zadymy , czyli na zlosc PiS - owi. To nie wymagajmy od Sadow tego co lezy w ich obowiazkach i nie ma co narzekac, skoro na poczatku kariery prawniczej asesora rosna takie kwiatki. Jezli to Ziobro ma przemozny wplyw na sedziow to dzis kto ma na nich wplyw? Wystawiajcy kandydature? Tak by to wynikalo, ze to sedzia Zurek a nie min Ziobro. Ale sie zmeczylem.
 • 2017-11-02 22:22 | mały fizyk

  Re:KRS odrzuciła kandydatów Ziobry na asesorów

  @2017-11-02 11:43 | pawelxp

  "Wiec jak to jest z ta wymagalnoscia tych badan?"

  Tu wyciag z ustawy http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20150001224/U/D20151224Lj.pdf

  „§ 9. Minister Sprawiedliwości, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw zdrowia, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Sądownictwa, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowy zakres i sposób przeprowadzania badań lekarskich i psychologicznych kandydatów do objęcia urzędu asesora sądowego…”


 • 2017-11-06 18:23 | gutekmarian

  Re:KRS odrzuciła kandydatów Ziobry na asesorów

  zasada to zasada, idziesz na przetarg brak ci jakiegoś świstka( zaświadczenia ) odpadasz ...ciekaw jestem ,czy asesor który będzie rozpatrywał odwołanie od takiej decyzji -odrzucenia oferty w przetargu - przywróci odwołującego do udziału w danym przetargu ,czy wstrzyma przetarg do czasu uzupełnienia dokumentów ......... czy w uzasadnieniu napisze ,że takie są przepisy i jesteś wykluczony.........