Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak hetman Sobieski Rzeczpospolitą pod Podhajcami ratował

(3)
Bitwa pod Podhajcami, pierwsze wielkie zwycięstwo Jana Sobieskiego, rozpoczęła drogę niezwyciężonego hetmana do korony Rzeczpospolitej.
 • 2017-10-31 20:37 | woytek

  dawniej , aby zostać królem trzeba było sobie zasłużyć zwycięstwami na polu bitwy

  Dawniej , aby zostać królem trzeba było sobie zasłużyć zwycięstwami na polu bitwy. W XXI wieku aby zostać ministrem lub szarą eminencją /prezesem/, trzeba zasłużyć sobie na przychylność banksterów, oddać bazy wojskowe we własnym kraju, naobiecywać odszkodowania za utracone majątki, i stwarzać mity o zagrożeniach ze wschodu i zachodu i na tym budować poparcie "szlachty gołoty" , która ogląda Wiadomości TV.
 • 2017-10-31 23:09 | jakowalski

  Re:Jak hetman Sobieski Rzeczpospolitą pod Podhajcami ratował

  I co nam to dało? Sobieski pokonał niebawem po tym wydarzeniu, czyli w roku 1683, Turków pod Wiedniem i uratował w ten sposób Austrię, aby ta w nagrodę i w wyrazie wdzięczności dla Polski i Polaków wzięła udział już niecałe 90 lat późnej, czyli w roku 1772, w I rozbiorze Rzeczypospolitej. W interesie Polski leżało przecież wtedy aby Turcy zajęli Austrię i zagrażali tym sposobem Niemcom (Prusom) oraz Rosji, a nie wzmacnianie naszego przyszłego zaborcy, czyli Austrii. Sobieski walczył przecież pod Wiedniem nie w interesie Polski i Polaków, ale w interesie Watykanu, o czym jednak oficjalna polska historiografia nie wspomina.
 • 2017-10-31 23:15 | jakowalski

  Re:Jak hetman Sobieski Rzeczpospolitą pod Podhajcami ratował

  Woytek
  Poczytaj trochę historię Europy a zobaczysz, ze królem zostawało się na ogół podstępem, przekupstwem albo przemocą a nawet zwyczajna zbrodnią, w tym poprzez królobójstwo. Najlepszy przyklad to dojście do władzy ojca Karola Wielkiego. A od tego monarchy, syna królobójcy, wziął się przecież wyraz „król”.