Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pies prezydenta

(15)
A jednak Lec miał rację, gdy zauważył: „Uważam antropologię za pseudonaukę. Jej definicja człowieka przeludniła nam świat”.
 • 2017-11-01 01:26 | snakeinweb

  Pozion

  To chwalebne, że ciągle się dba o poziom Polityki przeszukując najgłębsze czeleście Internetu i cytując wykwity intelektu polskiej elity.

  Każdy szuka, znajduje, cytuje i propaguje to co lubi.
 • 2017-11-01 11:03 | z daleka

  pies Prezydenta

  A oto jeszcze lepszy "rodzynek"
  Otoz, Rad Rejonowy w Glogowie 17 .X skazal mysliwego, ktory zabil czlowieka na rok!!! więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Taki wyrok usłyszał Bartosz R. za nieumyślne spowodowanie śmierci podczas nocnego polowania. Będzie musiał również zapłacić 10 tys. złotych grzywny, 10 tys. zadośćuczynienia żonie tragicznie zmarłego oraz ponad 6 tys. złotych kosztów sądowych. Sąd uznał Bartosza R. za winnego, a tylko część jego wyjaśnień za prawdziwe. Przypomnijmy, że myśliwy z Koła Łowieckiego „Cyranka" twierdził, że zastrzelony mieszkaniec Słoćwiny zachowywał się jak dzik. Chodził na czworakach i buszowal na polu !
  wiadomosc ta pochodzi z gazety wroclawskiej i jest wystarczajacym dowodem by nazwac nasz kraj Rzeczypospolita Mysliwska. Werdykt sadu w Glogowie jest praktycznym dowodem na to, ze w naszym kraju mozna bedzie juz polowac nie tylko na zwierzeta ale i na ludzi jesli tylko zaczna sie oni zachowywac jak zwierzyna lowna! Mieszkancy osiedla Jaworzno powinni dziekowac Bogu, ze nie odstrzelono ich wraz z dzikami. Przyzwolenie na okrucienstwo wobec zwierzat jest w naszym kraju ogromne,siega one od najwzyszych wladz panstwowych, ktore nominalnie maja zajmowac sie ochrona przyrody a praktycznie zajmuja sie jej niszczeniem i zabijaniem zwierzat az po zwykly Lud Bozy, ktory na osiedlu, gdzie mieszkala moja matka, twierdzil ze niszczenie krzewow ozdobnych jest jak najbardziej uzasadninoe poniewaz sadzila je komuna.Ta swoista deubekizacja przyrody ma tez bardzo mocne uzasadnienie teologiczne bowiem jak trafnie stwierdzil P. Drozdzak w GW "dla chrzescijaskiego fundamentalizmu przyroda, na którą nie nałożono ludzkiego systemu znaczeń, to przestrzeń... szatańska. Dlatego na szczycie góry zawsze powinien być krzyż. Drzewa mają stać i przynosić zysk. Miejsce zwierzęcia jest w zagrodzie, a jeżeli żyje w lesie – ma być dostępne dla myśliwych. Rzeki trzeba uregulować.
  Nałożenie ludzkiego myślenia na przyrodę jest jak chrzczenie dziecka, uczłowieczenie. Dlatego tylu księży przyjeżdża do Białowieży i mówi wprost o satanizmie. Opozycja nie komentuje, bo nie ma pojęcia, o co w tym chodzi."
 • 2017-11-01 13:43 | wolenski

  Re:Pies prezydenta

  z daleka
  Art. 155 kk powiada, że za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat.
  Tedy wyrok 1 roku jest w porządku. Natomiast zawieszenie wykonania kary jest zdumiewające. Po pierwsze, są dał 1 rok chyba właśnie po to, aby zawiesić (przy karze wyższej jest to niemożliwe lub bardzo problematyczne). Gdy ja studiowałem prawo (dawno) prof. Władysław Wolter zwracał uwagę na problem błędu sprawcy. Przykład myśliwego, który zabił człowieka, biorąc go za za zwierzę jest klasyczny. Wolter zwracał uwagę na to, że na myśliwym spoczywa szczególna odpowiedzialność oceny sytuacji. Zdanie "Przypomnijmy, że myśliwy z Koła Łowieckiego „Cyranka" twierdził, że zastrzelony mieszkaniec Słoćwiny zachowywał się jak dzik. Chodził na czworakach i buszowal na polu!" wskazuje jednak na wyjątkowo cyniczne tłumaczenie Bartosza R. I to powinno być dla sądu wystarczające, aby nie zastosować zawieszenia. Jedną z przesłanek jest bowiem ocena, czy sprawca nie popełni podobnego przestępstwa. Jeśli ktoś jednak tłumaczy się tak, jak Bartosz R., nie można wykluczyć, że kolejny raz pomyli człowieka i dzika.
 • 2017-11-01 15:28 | żyga

  Re:Pies prezydenta

  A jest jak jest.Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo i kazał mu podporzadkować siły przyrody i zabijać wszystko co się rusza ,w celu zdobycia pożywienia.Dlatego prawdziwy katolik ,morduje bażanty ,bo to nie grzech.Ale jak się okazuje mamy wielu Bogów.Ten z Indii nie pozwala zabijać krów.Co u nas jest złym przysłowiem o świętych krowach.U nas natomiast uznano ,że krowa. nie ma duszy.Jak i inne koty psy i dziki.Co do dzików ,to żydzi nie jedzą mięsa swini.A tak blisko ich Bóg do naszego Boga.W każdym bądź razie ,to co się rusza ,i nie ma duszy ,jest do zabijania ,męczenia ,likwidacji ,vide korniki,i dzięcioły ,które się nimi pożywiają,.Problem z utrzymaniem równowago w zniszcznej przez ludzi przyrody.Myślistwo tak ,ale humanitarne i z myśliwymi o świadomych odruchach.Za strzelanie do nielotów bażantów ,surowe kary natomiast i wywalenie z PZł na zbity pysk.
 • 2017-11-02 00:26 | Mad Marx

  Re:Pies prezydenta

  Przykład z dzikami jest wg mnie nieadekwatny, żeby nie powiedzieć bardziej dosłownie. Dzik potrafi być agresywny, szczególnie jak to jest locha z warchlakami. Jeżeli ludzie w miastach dokarmiają dziki, to one będą przychodzić. Kiedyś ludzie na zwierzynę polowali, jak dzik się zaplątał w pobliżu ludzkich siedzib, to lądował w garnku, więc unikała ona ich towarzystwa.
  Natomiast cytowane komentarze dość dobrze uzasadniają tezę śp Stanisława Lema:
  "Nie przypuszczałem, że na świecie jest tylu kretynów dopóki nie zacząłem używać internetu"
 • 2017-11-02 05:29 | Andrzej Falicz

  Odkrycie internetu...

  Jak widać
  nigdy nie jest za późno!

  W każdym wieku... można nagle odkryć ..."tajemnice internetu"...


  "...Ci, którym świat ucieka w przeciwnym kierunku, myślą, że wciąż idą naprzód..."
 • 2017-11-02 10:57 | Wojtek-1942

  Re:Pies prezydenta

  Bowiem zwierzęta zostały stworzone po to by służyć człowiekowi.
 • 2017-11-02 15:04 | wolenski

  Re:Pies prezydenta

  Mad Marx
  Ciekawy argument. Idąc tym tropem, może trzeba zabijać zbyt agresywnych ludzi ..., np. przychodzą kraść.
 • 2017-11-02 15:06 | wolenski

  Re:Pies prezydenta

  @Jedruś Falicz na dyżusze:
  Jak widać
  nigdy nie jest za późno!
  W każdym wieku... można nagle odkryć ..."tajemnice internetu"...
  "...Ci, którym świat ucieka w przeciwnym kierunku, myślą, że wciąż idą naprzód..."
  * Problem p. Jędrka Falicza na tym polega, że zawsze nie nadąża (w jakimkolwiek kierunku).
 • 2017-11-02 22:59 | Andrzej Falicz

  Olśnienie

  @ Mad Marx

  Obecnosc idiotow trudno nazwac odkryciem wartym felietonu. Chyba, ze to nagle...Olśnienie (tez Lem).

  Trudno tez na podstawie powyzszego wyciagac jakiekolwiek wnioski natury ogolnej.

  Choc zgaduje jak sie bardzo chce "próbować wycisnąć łzy z kamienia" to mozna.

  Od czego mamy filozofow jak nie wyciagania blednych wnioskow z falszywych przeslanek w celach uzasadnienia z gory zalozonych ideologicznych hipotez
 • 2017-11-03 11:43 | wolenski

  Re:Pies prezydenta

  @ Jędruś Falicz jako logik:
  "Od czego mamy filozofow jak nie wyciagania blednych wnioskow z falszywych przeslanek w celach uzasadnienia z gory zalozonych ideologicznych hipotez".
  Panie Jędrku, niech Pan zajrzy do jakiegoś elementarnego podręcznika logiki, aby spróbować pojąć (wprawdzie będzie to trudne, ale niech żywi nie tracą nadziei), jaki związek zachodzi pomiędzy wartością logiczną przesłanek i wniosku z jednej strony, a poprawnością rozumowania z drugiej. Może wtedy przestanie Pan seplenić przy pomocy blednych lub falszycwych wystukań. Powodzenia, p. Jędrku.
 • 2017-11-06 04:16 | Andrzej Falicz

  Filozof...

  " @ Jędruś Falicz jako logik:
  ... przestanie Pan seplenić przy pomocy blednych lub falszycwych wystukań. "
  Wolenski

  "Im mniej ludzie mają zębów, tym są bardziej zgryźliwi..." SJL

 • 2017-11-06 22:04 | wolenski

  Re:Pies prezydenta

  " @ Jędruś Falicz jako logik:
  ... przestanie Pan seplenić przy pomocy blednych lub falszycwych wystukań. "
  Wolenski

  "Im mniej ludzie mają zębów, tym są bardziej zgryźliwi..." SJL
  * Oj, p. Jędrku polecą Panu po gaży, jak Pan będzie tylko cytował. I to jeszcze błędnie, bez polskich liter, a więc niezbyt patriotycznie.Nie posłuchał Pan sugestii i nie odnotował Pan powodzenia.
 • 2017-11-08 00:07 | Andrzej Falicz

  Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli

  "blednych lub falszycwych" Wolenski...
  po jakiemu to jest?
  ...tyle bledow, ze moze odbiora tytul bo wstyd w UJ.
 • 2017-11-08 10:56 | wolenski

  Re:Pies prezydenta

  blednych lub falszycwych" Wolenski...
  po jakiemu to jest?
  ...tyle bledow, ze moze odbiora tytul bo wstyd w UJ.
  * A to w języku Jędrka Falicza (warto naśladować mistrza). A jak p. Jędrek Falicz wystąpi z odpowiednim wnioskiem, na pewno odbiorą.