Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ciężarówka wjechała w rowerzystów na Manhattanie. Są ofiary śmiertelne

(6)
Kierowca jechał ciężarówką przez kilkaset metrów, taranując przechodniów i rowerzystów. Został postrzelony i zatrzymany przez policję.
 • 2017-11-01 01:40 | Andrzej Falicz

  Tchorzliwi sa rownie niebezpieczni...

  Zastanawia mnie , ze za kazdym razem gdy jakis samobojca zabija ludzi ktos wydaje oficjalne oswiadczenie, ze byl to tchorzliwy akt.

  A czym jest zabicie samego siebie w celu osiagniecia swoich celow politycznych?

  "Terrorysta Andrzej Ż."
  To tytuł artykułu z Wyborczej (26.09.2011) Grzegorza Sroczyńskiego o mężczyźnie, który podpalił się przed kancelarią D.Tuska:
  " - Nie ma takich spraw, które demokratycznym kraju dawałyby prawo do samospaleń. Bo w demokratycznym kraju wszyscy się umówiliśmy, że problemy rozwiązujemy inaczej. Poprzez wolne media, partie polityczne, organizacje pozarządowe. Ryszard siwiec w Peerelu i tybetańscy mnisi w Chinach nie mieli takiej możliwości. O wolności marzyli i w imię tego marzenia decydowali się na desperacki krok. Jest coś wyjątkowo niedobrego w powtarzaniu ich gestów w kraju, który wolność odzyskał..."
 • 2017-11-01 09:13 | jakowalski

  Wina Putina

  Jak twierdzą amerykańskie media, sprawcą zamachu jest 29-letni imigrant z Uzbekistanu, Sajfuło Sajpow, który do USA przyjechał w 2010 roku. Znów więc wszystkiemu winien jest Putin.
 • 2017-11-01 15:27 | samba kukuleczka

  Re:Ciężarówka wjechała w rowerzystów na Manhattanie. Są ofiary śmiertelne

  A może zamachowiec uczynił to dla zasygnalizowania swojej osobniczej odrębności? Być może uwypuklił w ten sposób swoją autonomie, swoją tożsamość? A może chciał skorzystać z zagwarantowanej mu przez amerykańską konstytucję prawa do wolności, jak jest to w przypadku prawa do posiadania broni w wyniku którego ginie co roku w Stanach ponad 10 tysięcy osób.
  Oczywiście większość wyrazi w tej kwestii zdanie odrębne, ale dla mnie nie ma między tymi faktami-zdarzeniami żadnej różnicy. W jednym i drugim przypadku (przypadkach) giną ludzie, tylko dzisiejszy zamach spotka się ze słuszną reakcją moralnego wzburzenia ( tym bardziej,że sprawcą jest jakiś islamista Uzbek), w tych zaś kiedy amerykański psychopata-desperata wysyła na tamten świat dziesiątki niewinnych ludzi, reakcją dużej części amerykańskiego społeczeństwa będzie zdanie: "No cóż, takie są koszty amerykańskiej wolności".
 • 2017-11-02 10:40 | karol1234

  Re:Ciężarówka wjechała w rowerzystów na Manhattanie. Są ofiary śmiertelne

  Allahu Akbar nie znaczy: "Bóg jest wielki" tylko "Allah jest największy". Jeśli używamy tego precyzyjnego tłumaczenia, staje się jasne, dlaczego islamscy fanatycy wykrzykują to podczas zamachów: Allah jest największy, a wszyscy, którzy tak nie uważają, zasługują na śmierć.
 • 2017-11-02 20:21 | jakowalski

  Re:Ciężarówka wjechała w rowerzystów na Manhattanie. Są ofiary śmiertelne

  samba kukuleczka
  Pełna zgoda!
 • 2017-11-03 01:23 | Herstoryk

  Re:Ciężarówka wjechała w rowerzystów na Manhattanie. Są ofiary śmiertelne

  Karolek popisuje się swą znajomością języka arabskiego. Dziwne, że wybitny ekspert i lingwista wydaje się nie wiedzieć, że "Allah" nie jest imieniem własnym ale zbitką "Al" czyli rodzajnika określonego i "Lah" = bóg. Najbardziej precyzyjnym tłumaczeniem "Allah" na j.polski jest więc "jeden bóg", trafnie użytym przez Sienkiewicza w "Ogniem i Mieczem". Lingwista Karolek posiada też paranormalne zdolności czytania cudzych umysłów i wie doskonale co myślą islamscy terroryści i jakie są ich motywy.

  @ samba kukułeczka
  te 10 tys. ofiar broni palnej mogą być uważane za koszty amerykańskiej wolności. Ofiary Uzbeka i jemu podobnych są IMHO kosztami amerykańskiego imperium i jego polityki bliskowschodniej.