Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Obrońcy życia” pokazują w całym kraju martwe płody. To część większej kampanii

(8)
Polskie prawo mówi, że prezentowanie w przestrzeni publicznej drastycznych obrazów jest wykroczeniem. Ale to tylko teoria.
 • 2017-11-02 09:11 | snakeinweb

  Niesmak

  Mnie również zniesmaczają takie drastyczne obrazy. Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego akurat aborcjonistów takie obrazy oburzają. Jeśli dla nich płód to nie człowiek, lecz jakiś robak, pasożyt czy choroba, to powinni odczuwać wręcz zachwyt, że zabito intruza.

  Widać, że aborcjoniści sami nie wierzą w kłamstwa, które głoszą, a te drastyczne obrazy niweczą manipulacyjne wysiłki w kierunku dehumanizacji nienarodzonych ludzi. Stąd te protesty.
 • 2017-11-02 09:20 | dosk

  kim są te dzieci?

  Obrońcy życia uważają, że płody to osoby. Pełnoprawni ludzie. OK.
  Kto jest na zdjęciach? Kto zgodził się na upublicznienie wizerunku tych osób?
  Czy równie chętnie pokazywaliby zdjęcia martwych członków swojej rodziny?
  To jest skrajna instrumentalizacja osób, które nie mogą się bronić. To obrońcy życia, nie zwolennicy aborcji, traktują te osoby jak przedmioty, krwawe strzępy, które nie mają tożsamości.
 • 2017-11-02 10:22 | Lohkamp

  Re:„Obrońcy życia” pokazują w całym kraju martwe płody. To część większej kampanii

  Widzę, że prawdo do prezentowania swoich poglądów jednak w Polsce istnieje. Szkoda, że tylko dla wybranych.
 • 2017-11-02 11:50 | suwer

  Re:„Obrońcy życia” pokazują w całym kraju martwe płody. To część większej kampanii

  Ludzie, o co wam chodzi? Tłumnie walicie do kościoła, umacniacie go i deklarujecie się jako katolicy, to czego w zamian oczekujecie? Hipokryzja nie popłaca!
 • 2017-11-02 12:14 | Hmm?

  Re:„Obrońcy życia” pokazują w całym kraju martwe płody. To część większej kampanii

  Pani Agato, jednak zatłuczenie "płodu" przed 12 tygodniem życia różni się wielce od zakatowania później, prawda? I dlatego kobiety na lewicy walczą o prawo do pokrojenia bękarta kiedy im na to przyjdzie ochota zamiast podlegać jakiemuś restrykcyjnemu prawu, nie? W końcu dzieciak jest własnością matki i nic innym do tego, co matka sobie z nim wyprawia.
 • 2017-11-02 20:17 | pragmatyk

  Re:„Obrońcy życia” pokazują w całym kraju martwe płody. To część większej kampanii

  Bezmózgowie jednych i drugich, czy roznegliżowany facet przybity do krzyża to nie jest drastyczny obrazek, a do tego jeszcze dzieci widzą jak stary moher te niby zwłoki całuje w nóżki i bużkę jak zdoła dosięgnąć języczkiem.
  Sądy mają dożywotni dobrobyt i immunitet - to będą zawsze pilnować swojego terytorium, kosztem pozostałych.
  Tylko ignorowanie tej obłudy przyniesie efekty, a nie jej wyszydzanie.
 • 2017-11-03 04:30 | niya

  Re:„Obrońcy życia” pokazują w całym kraju martwe płody. To część większej kampanii


  Tak no właśnie to typowa logika obrońców życia.
  Kobieta niezależnie czy zgwałcona czy ciąża ma zagrażać jej życiu ma urodzić
  i tyle bo decydują o tym mężczyzna który nigdy przed takim dylematem nie
  stanie. Zgwałcona kobieta przecież sama sobie jest winna bo prowokowała mężczyznę. Była atrakcyjna więc powinna się oszpecić i ubrać w worek gdyby tak zrobiła nikt by jej nie zgwałcił. Gwałt jest zresztą dla wielu mężczyzn
  czymś niemalże normalnym co widać po komentarzach mężczyzn na akcje
  ''ja także''. Gwałt jest więc czymś normalnym to tylko te tępe feministki
  uważają że nie jest. Normalne jest też to że kobieta zgwałcona ma urodzić
  dziecko z gwałtu bo te tępe feministki uważają inaczej. Mężczyzna w tej
  sytuacji nic nie zawinił -chciał to sobie wziął normalne i normalne że nie on się tym będzie przejmował co z kobietą się stanie, bo dla niego kobieta to przedmiot który jest do ...no wiecie czego i do rodzenia dzieci.
  Jemu nic się nie stanie a i tak kobieta ma lepiej od niego bo on jej kupi kwiatka i przepuści w drzwiach.
  Czepiacie się kobiet popatrzcie na siebie na to jak instrumentalnie traktujecie kobiety i jak jesteście nieodpowiedzialni. Nawet jeśli kobietę zgwałcicie to i tak zrzucicie winę na nią bo to w końcu ona rzuciła na was jakiś czar że musieliście na nią się rzucić .
  Moim zdaniem lepiej żeby kobiety rodziły dzieci niż usuwały ciąże ale muszą być jakieś wyjątki -gwałt czy zagrożenie życia -kiedy kobieta ma prawo
  usunąć ciąże. Według waszej logiki to kobieta której ciąża zagraża życiu
  ma swoje życie poświęcić. Życie płodu jest ważniejsze od jej życia.
  Nie chcę być złośliwa ale to wy powinniście rodzić dzieci skoro my jesteśmy tak tchórzliwe że trzeba po nas jechać na forach o aborcji i molestowaniu
  seksualnym to wy bylibyście tak bohaterscy że cieszyło by was gdyby ktoś
  was zgwałcił(tak samo jak teraz macie uciechę pisząc różne komentarze na temat akcji ''ja też'') i bohatersko rodzilibyście dzieci z gwałtu i gdyby ciąża zagrażała waszemu życiu z równym przekonaniem i siłą tak jak teraz
  osądzacie kobiety o prawo do decydowania o sobie w tak dramatycznych okolicznościach.
 • 2017-11-04 00:10 | suwer

  Re:„Obrońcy życia” pokazują w całym kraju martwe płody. To część większej kampanii

  @ 2017-11-03 04:30 | niya

  Oto cała prawda. Jestem mężczyzną, wydaje mi się normalnym, wcale nie feministą, ale mam ochotę wrzeszczeć: "Żaden facet nie ma prawa zabierać głosu i wyrokować w tej kwestii! To jest wyłącznie sprawa kobiet i tylko one same powinny decydować, każda z osobna! Faceci, to nie wasz zas..ny interes! A już szczególnie wy w sutannach - g.. wam do tego! Pilnujcie kruchty! Tzw. "obrońcy życia" - pilnujcie swojego własnego!
  Szlag mnie trafia, co za ciemnogród, ta Polska!