Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spacey, Hoffman, Ratner. Ruszyła lawina oskarżeń o molestowanie seksualne

(6)
W najbliższych miesiącach czeka nas jeszcze więcej wyznań, więcej przeprosin i być może – kto wie – pierwsze procesy sądowe.
 • 2017-11-02 22:19 | Andrzej Falicz

  Od Polanskiego do Weinsteina - "spisek prawicy"

  Jak sobie "poradzic"z watkiem antysemickim obecnie naglasnianej ( a obecnej od zawsze) molestowania seksualnego.

  Od kandydata na prezydenta Francji Dominique Strauss-Kahna, przez Weinsteina, Polanskiego i Hoffmana wyrazna nadreprezentacja.
 • 2017-11-02 22:34 | Andrzej Falicz

  Ratner...

  Ratner "oczywiscie"tez - prawicowa prowokacja. "
 • 2017-11-03 00:38 | snakeinweb

  Re:Spacey, Hoffman, Ratner. Ruszyła lawina oskarżeń o molestowanie seksualne


  Kiedyś wieszano jakiegoś przypadkowego Murzyna lub Cygana, bo ktoś w okolicy coś ukradł. Albo wyrzynało się w pogromie trochę okolicznych Żydów, bo dziecko się w okolicy zgubiło. Palono również czarownice na stosie, jak się wydawało, że coś urok na kogoś rzuciło.

  Dzisiaj mamy #MeToo jako kontynuację tego barbarzyńskiego procederu. Kogoś trzeba zarąbać bez sądu i dowodów, żeby motłoch miał od czasu do czasu do radochy nieco powodu.
 • 2017-11-03 08:38 | samba kukuleczka

  Re:Spacey, Hoffman, Ratner. Ruszyła lawina oskarżeń o molestowanie seksualne

  O przypadkach molestowania i tego typu niezbyt chwalebnych ekscesów w monumentalnej instytucji z ponad dwutysięczna historią nakręcono wiele filmów, spisano wiele sążnistych artykułów. Hollywood ma w tej materii zapisane poczesne miejsce.
  A kto teraz podejmie zadanie "upamiętnienia" tego – z Hollywood rodem - wielowątkowego story? Istnieje spora wątpliwość aby sam oskarżony zdobył się na ten masochistyczny gest.
  I moim zdaniem - nie jest to może przejaw arcychrześcijańskiego odruchu - może nie parafia, nawet nie diecezja, ale na przykład każdy biskup powinien objąć honorowy patronat nad powstającymi jak grzyby po deszczu katolickimi wytwórniami filmowymi które w ramach służebnej działalności opiszą niezbyt chwalebne historie z Los Angeles i okolic.
  Jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu.
  Oczywiście Kuba nie ma nic wspólnego w tym przypadku z ojczyzną El comendante.
 • 2017-11-03 12:33 | Maciej2

  Re:Spacey, Hoffman, Ratner. Ruszyła lawina oskarżeń o molestowanie seksualne

  Akcja z całą pewnością jest potrzebna. Jeśli przez tak długi czas nie udało się "ruszyć" problemu molestowania w wymiarze społecznym - zmiana musi przyjść z góry, od ludzi ze świecznika.

  Tym niemniej, istnieje niebezpieczeństwo nadgorliwości i ośmieszenia. Mam na myśli dwie sprawy: afery typu "15 lat temu pożądliwie na mnie spojrzał" oraz kwestię współmierności kary w stosunku do przewinienia. Jeśli ktoś (np. Spacey) 30 lat temu zachował się niestosownie (a podobne zachowania były w jego środowisku normą) - nie powinien być dziś linczowany z powodu, że staramy się wprowadzić nowe standardy.

  Potrzeba czegoś w rodzaju "grubej kreski". Przewinienia z przeszłości, które nie były przestępstwami, powinny być nagłośnione, potępione i - po przeprosinach - wybaczone (oczywiście, jakakolwiek recydywa to śmierć cywilna). Inaczej będziemy mieli wymianę ciosów na oślep i fale fałszywych oskarżeń celebrytów, bogaczy i ludzi polityki. Na które przeciętny maczo wzruszy ramionami, a potem "złapie starą za kudły i zawlecze do wyra, bo taki ma nastrój po półlitrze" *)

  *) cytat z wypowiedzi Tobermory na blogu ateistów
 • 2017-11-03 13:22 | lubat

  Re:Spacey, Hoffman, Ratner. Ruszyła lawina oskarżeń o molestowanie seksualne

  Ciekaw jestem, czy w tej powodzi oskarżeń o historyczne już molestowania, nagabywania i pospolite gwałty, znajdzie się jakiś desperat, który ujawni, która ówczesna panienka zrobiła karierę w kinie, nauce czy gdzie indziej dzięki temu, że ochoczo i chętnie obdarowywała go swoimi wdziękami.
  Nie było takich? Wolne żarty!