Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

(10)
Telewizyjna ciekawostka czy upadek obyczajów? W nowym duńskim programie dwoje obcych sobie ludzi podejdzie do procedury zapłodnienia in vitro.
 • 2017-11-04 19:54 | lubat

  Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  "...kobiety, które chcą mieć dziecko, lecz nie chcą się wiązać z jego ojcem."
  "...program zakłada, że po wszystkim mężczyzna nie zniknie z życia dziecka."

  Innymi słowy mówiąc, kobieta chce mieć dziecko, jak samochód, mieszkanie czy jakąś inną rzecz, z którymi nie musi się liczyć, nie musi uwzględniać, że one też mają jakieś potrzeby identyfikacji, wzorce postępowania. Twierdzenia typu: "mężczyzna nie zniknie z życia dziecka" są chyba tylko samooszukiwaniem się, bo jeśli dziecko nie ma ojca na co dzień, jeśli w dzieciństwie nie czyta mu codziennie bajek, nie kąpie go czy nie przytuli codziennie, a czasami skarci, to w rzeczywistości dziecko jest półsierotą ze wszystkimi tego konsekwencjami rozwojowymi.
 • 2017-11-04 22:44 | snakeinweb

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  Autorka zapomniała poinformować jaką kasę dostaną aktorzy za tę perwersyjną prostytucję oraz przehandlowanie i wystawienie dziecka na żer telewizyjnego motłochu.

  Dziecko będzie miało wspaniały profil do końca życia na fakebooku.
 • 2017-11-04 22:49 | panjanek

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  'Telewizyjna ciekawostka czy upadek obyczajów?'

  Duzo ciekawszym bylby reality show o matkach wymieniajacych sie urodzonymi juz dziecmi - po co te cale korowody z wyborem nasieniodawcy i w sumie ogromne ryzyko rezultatu, jesli mozna by bylo obejrzec i dotknac (sprawdzic poprzez testy i udokomentowane w 3 pokolenia wstecz pochodzenie towaru) gotowy produkt. Publicznosc mogla by wspierac wybor (klikajac on-line) swojej faworytki.

  Nie wolno przeciez ingerowac w kobiece potrzeby macierzynstwa.
 • 2017-11-05 02:25 | Alice_

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  I jak zwykle nikt nie myśli, że powstanie CZŁOWIEK, a nie tylko dziecko. Kiedyś ten człowiek zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i może nie być zachwycony faktem, że został poczęty niejako przed kamerami i jego los był obserwowany przez telewizyjny motłoch (no bo kto inny ogląda takie programy?). To już one night stand, kiedy ludzie idą raz do łóżka i nigdy potem się nie spotykają, jest sytuacją bardziej naturalną, bo tam przynajmniej połączyło ich pożądanie, jeśli już nie miłość po grób. A takie robienie wszystkiego na chłodno, dla zysku, dla sławy jest okropne. To dla mnie najohydniejszy rodzaj komercji, bawienie się prawdziwym życiem, prawdziwymi emocjami. To degraduje widzów do obrzydliwych voyerystów. Zadziwia mnie "otwartość" (a może bezmyślność?) autorki.
 • 2017-11-05 08:42 | jakowalski

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  W kapitalizmie wszystko jest na sprzedaż. Ciąża także.
 • 2017-11-05 21:09 | Alrus

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  Jakowalski, przecież to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem, tylko z marksizmem kulturowym. Inaczej antykulturą, czyli przekraczaniem wszelkich barier kulturowych aż do zniszczenia dotychczasowego systemu wartości - tych na których została zbudowana europejska cywilizacja, zwana łacińską. Dopiero takie wyzerowanie umożliwi stworzenie nowego, lepszego homo sovieticusa, bez połączeń rodzinnych, wyizolowanego społecznie, silnie zależnego od opiekuńczego państwa, żyjącego wśród równych, podobnych sobie. Co będzie robić i myśleć wskażą Równiejsi.
  Orwella nie czytałeś?
 • 2017-11-06 13:04 | Jacek_K

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  Ta "autorka" już dawno straciła moralną busolę. Bardzo przykro, że Polityka udostępnia swoje łamy dla takich ludzi. Odstręcza od siebie wilu przyzwoitych ludzi. Dziecko to nie szminka: którą chcę się mieć. To odpowiedzialność. Wskazywanie jednych nieodpowiedzialnych zachowań (ciąża po jednej przypadkowej nocy) na usprawiedliwienie innych patologicznych zabaw życiem bezbronnej istoty jest zwykłą i obrzydliwą manipulacją. Tymczasem wskazanie, o wyrozumiałości społeczeństwa dla alimenciarzy etc, jako alibi dla tych odrażających praktyk jest argumentem w stylu "a u Was biją Murzynów". Poziom poniżej mułu.
 • 2017-11-07 00:31 | Aspiryna

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  "Jakowalski, przecież to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem, tylko z marksizmem kulturowym (...)"

  Bzdury pan plecie, po prostu, bzdury!
 • 2017-11-07 20:44 | jakowalski

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  Alrus
  To ma wszystko wspólne z kapitalizmem, a nie z marksizmem, który jest przecież krytyką kapitalizmu, krytyką komercjalizacji stosunków międzyludzkich.
  Prawdziwie europejska cywilizacja zbudowana została zaś na fundamentach położonych przez Starożytnych Greków i Rzymian, a nie Hebrajczyków, a więc nic nie ma ona wspólnego z judaizmem i religiami wyrosłymi z tego judaistycznego pnia. Wynika z tego, że prawdziwie europejska cywilizacja nie ma nic wspólnego zarówno z chrześcijaństwem jak i islamem, które są religiami Azji, konkretnie tzw. Bliskiego Wschodu, a nie Europy.
  Poza tym, to zupełnie nie rozumiesz Orwella, który krytykował Imperium Brytyjskie, a nie ZSRR, gdyż nie miał on najmniejszego pojęcia o ZSRR i panujących tam stosunkach, ale wiedział on bardzo dużo o Wielkiej Brytanii i jej imperium, nad którym, za jego czasów, nie zachodziło Słonce. Orwell krytykował m.in. dyktatorskie zapędy Churchilla („Wielkiego Brata”) oraz klasowy charakter brytyjskiej demokracji, gdzie wszyscy (poza królową) są formalnie równi, ale superbogacze są tam znacznie równiejsi. Orwell doskonale to opisał, tyle, że w celach propagandowych przekręcono za czasów tzw. zimnej wojny sens jego „Folwarku Zwierzęcego” i „1984”.
  Aspiryna ci już zaś wyjaśniła, że nie masz pojęcia o marksizmie i że mylisz go z lewactwem, które ma swoich zwolenników wśród tzw. opozycji w Polsce, w tym redakcjach „Wyborczej” i „Polityki”. Ale to jest temat na osobną dyskusję.
 • 2017-11-07 23:13 | Alrus

  Re:Duńska telewizja przygotowuje program „Ciąża z nieznajomym”

  Aspiryna - myślisz..? ;-)