Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie będzie awansów generalskich w Święto Niepodległości. Prezydent nie wręczy nominacji

(4)
Jest już jasne, że w Święto Niepodległości awansów generalskich nie będzie. Co więcej, Kancelaria Prezydenta każe na nie czekać aż do uzgodnienia struktury dowodzenia – na warunkach prezydenta. Oznacza to wstrzymanie awansów nawet na lata.
 • 2017-11-08 16:07 | azur

  Decyzje Dudy

  Zupełnie nie rozumiem motywów postępowania Andrzeja Dudy. Najpierw posłusznie podpisywał, co mu podsunięto, nawet w nocy, potem się zreflektował. Niestety, kilkudziesięciu najlepszych generałów, wykształconych na uczelniach zachodnich za ciężkie pieniądze, opuściło armię.
 • 2017-11-08 16:47 | jakowalski

  A po co nam generałowie, skoro nie mamy armii?

  Były inspektor Sił Powietrznych w rozmowie z dziennikarzem „Polityki” przekonuje, że gdy teraz wybuchła wojna, to w zaledwie 4 godziny stracilibyśmy całe nasze lotnictwo. Polskie myśliwce F-16 bez maszyn do tankowania w powietrzu, z których zakupu zrezygnował Antoni Macierewicz, w ewentualnym konflikcie nie będą żadnym zagrożeniem dla potencjalnego przeciwnika. Choć nasze siły powietrzne dostały zgodę na zakup super nowoczesnych amerykańskich rakiety JASSM, to i tak nie będzie z nich pożytku, bo F-16 bez tankowania w powietrzu nie dolecą na właściwe pozycje do ich odpalenia. Wojskowy przekonuje też, że bez nowych samolotów, które mogłyby zastąpić w przyszłości F-16, nasze siły powietrzne nie będą w stanie zdobyć przewagi na niebie.
  Na pytanie dziennikarza „Polityki”, co by było, gdyby dziś wybuchła wojna, wojskowy nie ma pokrzepiających wieści. Zdradza, jak podczas jednego z ćwiczeń na symulatorach, polskie siły powietrzne straciły praktycznie całą flotę. „Komputer to maszyna obliczeniowa. Załadowana odpowiednią ilością danych pozwala na tworzenie realnych i sprawdzalnych scenariuszy rozwoju wypadków. To potężne i bezwzględne narzędzie, bo nie wybacza błędów. No więc w czasie takiego ćwiczenia w 2015 r. cale nasze lotnictwo straciliśmy w ciągu czterech godzin” - opowiada wojskowy.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,22618424,gen-drewniak-o-sytuacji-w-armii-dzis-cale-lotnictwo-stracilibysmy.html#Czolka3Img
 • 2017-11-08 17:58 | turpin

  Re:Nie będzie awansów generalskich w Święto Niepodległości. Prezydent nie wręczy nominacji

  W zeszłym roku jednak były. Pośmiertne.
  Zawszeć to jakiś sposób na obejście obecnego impasu.
  Może i teraz ktoś się kwalifikuje?
 • 2017-11-09 09:08 | Andrzej Falicz

  Prezydent nie wręczy nominacji i bedzie " za malo generalow"....

  Polska ma wiecej generalow niz USA, na 800 zolnierzy przypada...jeden.
  We Wloszech jeden jest na 5000 zolnierzy... Rekordowe zageszczenie generalicji bynajmniej naszych zdolnosci obronnych nie wzmacniania...a wrecz przeciwnie.
  Trzymam kciuki aby do nominacji nie doszlo...