Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kobieta, która ma uciszyć Katalonię

(3)
Soraya Sáenz de Santamaría ma teraz w imieniu madryckiego rządu politycznie spacyfikować Katalonię. Jeśli to jej się uda, może zostać pierwszą kobietą premierem Hiszpanii.
 • 2017-11-10 07:52 | JanKalema

  Nie zgadza mi się

  Hiszpanią zainteresowałem się bardziej po kilku tam pobytach, jednym z nich była tygodniowa fascynacja Barceloną. Historia Katalonii okazuje się nie być taka słodka. Wystarczy przypomnieć wojnę i czasy Franko, potem też było nie za bardzo lepiej. Konflikty z rządem centralnym wprost skłaniały Katalończyków do rozwodu. Nie znam się na polityce ale doświadczenie ponad czterdziestu lat jako kierownik mówi mi, że dalej nie będzie dobrze. Konflikt trwa.
  Gdyby Rajoy wyciągnął rękę do Katalończyków, przyznał, że były problemy, przeprosił, siadł do rozmów i już na wstępnie obiecał poprawę. Pokazał, że rozwód wcale nie poprawi sytuacji. Jak to w życiu marchewka, trochę bata i by sprawa poszła do przodu.
  Nie. Pan Rajoy stosuje arcykatolickie rozwiązanie takie jak u nas chce wprowadzać PiS w polskich rodzinach. Facet ma zawsze rację, baba ma go słuchać a jak nie to w mordę. Rozwodów nie ma.
  Cóż, już nie te czasy. Rajoy w czasie referendum nasłał policję na ludzi, teraz pozbawił Katalonię autonomii, przywódców oskarżył o zdradę, wsadził do więzień, zaproponował im pobyt tam przez 30 lat. Normalny macho o spojrzeniu faceta z depresją.
  Kiepsko to widzę ale za to wyraźnie z poszanowaniem chrześcijańskiej tradycji.
 • 2017-11-10 14:16 | jakowalski

  Re:Kobieta, która ma uciszyć Katalonię

  Hiszpania to jest przecież sztuczny twór kastylijskiego nacjonalizmu i kolonializmu. Musi sie ona rozpaść, a im szybciej tym lepiej.
 • 2017-11-12 10:50 | jakowalski

  Re:Kobieta, która ma uciszyć Katalonię

  Tymczasem w Barcelonie demonstrowało wczoraj 750 tysięcy zwolenników niepodległości Katalonii. Niepodległość Katalonii jest więc tylko kwestią czasu.