Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Znów 11 listopada

(15)
Polską rządzi Jarosław Kaczyński stojący w rozkroku na trumnach Piłsudskiego i Dmowskiego. Z obu tradycji czerpie jednak głównie to, co mało chwalebne.
 • 2017-11-10 09:44 | Laclos

  Nieprawda

  Jarosław Kaczyński polozył się plackiem na trumnie Pilsudskiego: człowieka, który przez niektórych współpracownikow i oponentów był uznawany za polityka niepoważnego i wręcz szalonego, który zniszczył w Polsce demokracje parlamentarną, walczył z konstytucja, zniszczył siłę obronną uniemozliwiajac modernizacje armii, prowadził katastrofalna polityke zagraniczna prowadzącą do izolacji Polski, zaprowadził knajackie, wulgarne obyczaje polityczne, z jego protekcją bojówki na usługach Belwederu mordowały i biły przeciwnikow politycznych. A wszystko to robił z tylnego siedzenia sprawując funkcje Głównego Inspektora Sił Zbrojnych opierając się na bezwzględnym, idiotycznym posłuszeństwie swych wymóżdżonych, knajackich współpracownikow i fanów. Nie dość jeszcze podobieństw? Dmowskiego proszę do tej grandy nie mieszać. Dmowski to zupełnie inna klasa polityka i człowieka
 • 2017-11-10 14:13 | jakowalski

  Re:Znów 11 listopada

  Racja Laclos. To samo chciałem napisać. Dmowski to zupełnie inna klasa polityka i człowieka niż Piłsudski - idol POPiSu.
 • 2017-11-11 18:14 | jakowalski

  Re:Znów 11 listopada

  Święto 11 listopada zostało ustanowione w latach 1930-tych za nielegalnych przecież, niezgodnych z Konstytucją rządów Sanacji w celu skojarzenia daty 11 listopada, czyli daty podpisania przez Niemcy i Francję rozejmu w Compiegne kończącego Wielka Wojnę z datą rzekomego przybycia do Warszawy Piłsudskiego. W rzeczywistości proniemiecki Piłsudski został dostarczony przez Niemców specjalnym pociągiem z jednym wagonem dzień wcześniej, w celu przejęcia władzy od równie proniemieckiej Rady Regencyjnej. Niemcy przegrały wojnę na zachodzie, ale nie na wschodzie, gdzie usiłowały jeszcze cos ugrać z pomocą Piłsudskiego w Polsce i Taryby na Litwie. Święto Niepodległej Polski powinno być natomiast obchodzone 28 czerwca, w rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego z Niemcami, który kreował niepodległą Polskę z granicami zachodnimi obejmującymi częściowo dawny zabór pruski.
 • 2017-11-12 01:57 | Hmm?

  Re:Znów 11 listopada

  O, widzę że nowy numer zaczyna się paszkwilem Wojciecha Szackiego na "narodowcow" - najwyraźniej antysemitów i nazistów. Co żeście uczynili z tym tygodnikiem? W porównaniu z Polityką, propagandowe broszurki bolszewików to rzeczowa i nienachalna literatura.
 • 2017-11-13 18:14 | Aspiryna

  Re:Znów 11 listopada

  Dodam, ze tym razem praktycznie WSZYSTKIE amerykanskie media (poczawszy od CBS, czy CNN, a zakonczywszy na FOX News) odnotowaly warszawski „marsz” jako najwieksza w Europie impreze o charakterze jawnie rasistowsko-faszystowskim!
  Wstyd, coraz wiekszy wstyd…
 • 2017-11-13 18:16 | Aspiryna

  Re:Znów 11 listopada

  Pani(e) "Hmm?"... nie ma zadnych "narodowcow" to, po prostu, lagodniejsze propagandowo okreslenie rodzimych, polskich faszystow!
 • 2017-11-14 09:46 | Obserwer

  Re:Znów 11 listopada

  Piłsudzki jako agent niemiecki dostarczony był , aby w interesie swojego mocodawcy, zrobić względny porządek. W końcu brał pieniądze za szpiegowanie na rzecz niemieckiej strony co jest teraz przez wysokich rangą zapomniane, wymazane gumką potrzeb politycznych. Jednak dokumenty świadczą o czymś zgoła innym. Ale to nie na ten okres historyczny jest, gdzie historie także wycinkowo dostosowuje się do nowych ideologii w zależności od potrzeby chwili. Tak jak nazwy ulic , które z Armii Ludowej jako komunistycznej czy socjalistycznej nazwy, przekształca się w nazwanie zgodne z opcją i obecną ideologią pojęcia wielkości o wymiarach, tak długich jak główna arteria w Warszawie. Dla każdego coś miłego i "wiekopomnego", aż do czasu nowego rozdania innych wielkości.
 • 2017-11-14 12:09 | jakowalski

  Re:Znów 11 listopada

  Obserwer
  Co do Piłsudskiego, to był to człowiek, który:
  1. Za młodu był zwyczajnym terrorystą i bandytą (np. napad rabunkowy na rosyjski pociąg z pieniędzmi połączony z zamordowaniem konwojentów);
  2. Swą wyprawą na Kijów w celu odzyskania dla polskich magnatów ich ukraińskich latyfundiów o mało co nie spowodował utraty nieodległości przez Polskę już w roku 1920, a kiedy Bolszewicy podeszli w pościgu za nim pod Warszawę, to tchórzliwie uciekł z placu boju, aby pokazać się znów dopiero po zwycięstwie, które Polska zawdzięczała wówczas głównie pomocy ze strony Zachodu, przerażonego możliwością zajęcia Polski i dalej Niemiec przez Bolszewików;
  3. Odpowiedziany był osobiście za prześladowanie opozycji: nie tylko z lewicy (komuniści i socjaliści) ale także z centrum (np. Witos) i z chadeckiej centroprawicy (np. Korfanty);
  4. Odpowiedzialny był osobiście z obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej, w którym przetrzymywano bez wyroku sądowego, czyli jak w nazistowskiej III Rzeszy, przeciwników politycznych Piłsudskiego: zarówno z lewicy (komuniści i socjaliści) , centrum (ludowcy) jak i prawicy (narodowcy i chadecy);
  5. Był bliskim przyjacielem III Rzeszy (wizyty nazistowskich dygnitarzy, takich jak np. Goering w Polsce, Hitler na uroczystej mszy celebrowanej w Berlinie z okazji śmierci Piłsudskiego). Itp. Itd.
  Piłsudski był więc tylko małym zawistnym człowieczkiem z bardzo ograniczonymi horyzontami umysłowymi. Przypadek sprawił, że stanął on na czele legionów zorganizowanych przez Austro-Węgry w celu walki z Carską Rosją i na tym przypadkiem wypłynął on jako człowiek, który rzekomo doprowadził do odzyskania przez Polskę niepodległości, mimo że Polska odzyskała nieodległość tylko dlatego, że Carska Rosja przestała istnieć na skutek serii rewolucji (Lutowej i Październikowej), a więc Rosja nie została uznana w Wersalu za stronę zwycięska, gdyż po zwycięstwie Bolszewików, Rosja Radziecka zawarła osobny pokój z Niemcami przed zakończeniem I wojny światowej.
 • 2017-11-15 12:56 | Obserwer

  Re:Znów 11 listopada, nasza historia jest czrno-biała...

  i nasi bohaterowie też są czarno-biali. Tak tez jest z Piłsudzkim i wielu innymi z żołnierzami wyklętymi również. Tylko optyka zmienia się w zależności od sytuacji i potrzeb propagandy politycznej czy partyjnej. I to trzeba z pokorą mieć w głowie i w sercu szczególnie przy uprawie tak specyficznej jak polityka uprawiania na potrzeby chwili. Nie ma Polaków bez skazy. Niestety.Ale nie trzeba uprawiać potępieńczej krucjaty ani nadmiernego bałwochwalstwa. Umiar we wszystkim najlepszy.

  Tylko dawni i obecni neofici partyjnego kroju starają się upodabniać do każdej aktualnej ideologii. Obecna opcja polityczna wybrana w swojej skromnej większości niech nie zapomina , że punkt politycznego widzenia przy posiadanej władzy szybko zmienia się od ilości posiadanej tej władzy. I chce się jej mieć więcej i więcej. Władza była i jest najbardziej uzależniającym narkotykiem. A po każdym narkotyku jest przebudzenie i podobno jest potężny kac.

  Gdyby tylko neofita Piotrowski był jedynym dylematem, jako spadek partyjny w postaci byłego członka PZPR, kawalera brązowego orderu tej to właśnie byłej partii i jej aparatu represji w postaci prokuratury, to jeszcze byłoby małe piwo. A gdyby jeszcze w czasie kampanii w swoich materiałach otwarcie o wszystkim pisał do wyborców, to tego tzw. piwa by w ogóle nie było. A tak jest nie tylko gorzkie partyjne piwo i blaga publiczna oparta na tupecie zwracania się do bezpartyjnych obywateli i niech Bóg nas zachowa, ten neofita robi na kolanie nam sprawiedliwość w stylu dobrze wychowanego prokuratorskiego aparatczyka z czasów słusznie minionych i krzyczy na podbicie swojej wartości - niby przecz z komuną. Schizofrenia, kłamstwo i obłuda to mało na określenie tego co nam się funduje. Tak samo jak to , że wybór tych ludzi obecnej władzy nie był na wiarygodnym programie wyborczym oficjalnie prezentowanym. Bo nigdzie nikt z nich nie pisał, że będą łamać Konstytucje w zależności od potrzeb danej chwili w obszarze każdym i będą to robić wszyscy funkcjonariusze publiczni każdego rodzaju ich władzy.

  Gdyby to było w ich broszurach wyborczych to coś mi się zdaje , że ta mniejsza większość byłaby jeszcze mniejsza. To jest precyzyjne, świadome i celowe kłamstwo publiczne. To jest złamanie umowy społecznej.

  Nawet jeśli są punkty , które dawno winny być załatwione w obszarze publicznym przez poprzedników, a obecnym udało się to zrobić, to te punkty
  nie są żadnym proporcjonalnym usprawiedliwieniem. Bowiem materia spraw, ciężar gatunkowy tej materii , na której opiera się całe państwo, nie upoważnia do takiego złamania przez nich umowy społecznej.
 • 2017-11-18 13:17 | artur702

  Faszystowska, nacjonalistyczna, rasistowska Polska

  to nie moja Polska, nie moje państwo. Po raz pierwszy nie wywiesiłem flagi w dzień rocznicy odzyskania niepodległości. Nie chciałem świętować z faszystami i nacjonalistami. Moja Polska to kraina moich pól, lasów, ogrodów, jezior, moich ukochanych gór, pełna zakątków zapamiętanych z czasów mojego dzieciństwa, Polska śpiewu ptaków i grobów moich najbliższych. Polska otwarta dla przybyszów, przyjazna sąsiadom, Polska mądra i nowoczesna. Teraz mojej Polski nie ma. Ale może wróci i znów będzie moja.
 • 2017-11-18 14:07 | Obserwer

  Re:Znów 11 listopada, dziwni bogowie

  Warto zastanowić się co chcieli przez to hasło organizatorzy manifestacji zademonstrować, osiągnąć, zwrócić uwagę.
  Warto zadać sobie pytania:
  - czy Bóg chce ich tak samo jako oni na tym haśle po tej manifestacji?
  - do jakiego Boga obrócili to chcenie?
  - czy nie jest to nadużycie i na wyrost stwierdzona potrzeba?
  - czy nie jest to odwrócenie, zawrócenie i zwiedzenie maluczkich?
  - czy są istotne przeszkody w tym "chceniu: czy poszukiwaniu Boga w Polsce?
  - czy istniała i istnieje nadal chęć dobra pozornego w Polsce?

  Wiele jest przykładów historii chrześcijan kiedy odwołując się do chęci posiadania, chcenia , potrzeby Boga robiono rzeczy, które Bogu nie podobały się. Od początków powstania chrześcijaństwa wyobrażanie chęci , potrzeby i wtłaczania tej chęci na różne sposoby są dość dobrze znane, opisane i stwierdzone. Są na to liczne dowody historyczne w postaci resztek atrybutów jako wyniku nawracania do Boga Jedynego i Prawdziwego. Jednak teraz , włącznie ze świętym Janem Pawłem II oraz obecnym następca św. Piotra , widzenie i pojęcie tych, tak strasznie pragnących Boga w dalekiej i obecnej historii lidzkości, okazuje się pozornie dobre , a nawet świętokradzkie i nacechowane licznymi błędami czyli grzechami bliźnich wobec innych ludzi nie pragnących , nie szukających czy innowierców, mających swoje wyobrażenia o Bogu.
  Niestety, chcenie Boga na przestrzeni wieków ludzkości, wiąże się z wojną, grabieżami, gwałtem, mordem zbiorowym , unicestwieniem jednych przez drugich. Żydzi rozpoczęli ten rodzaj pędu mając Boga Żywego i Prawdziwego i Miłosiernego u siebie. Ukrzyżowali Go , bo ich wyobrażenie chcenia Boga na sposób czysto ludzki czyli : z przepychem , królowaniem czyli rządzeniem , profitami z tego rządzenia, z pychą , arogancją i nadużywaniem wiary oraz posiadanej władzy i tzw. wiary, nijak im nie pasowało do ubogiego, pokornego , pełnego miłosierdzia wobec celników, cudzołożnic , prostytutek, trędowatych i innych wykluczonych ze społeczeństwa, Boga w ludzkiej postaci . Wprawdzie dokonującego liczne , zbiorowe cuda na ich chcących boga oczach, ale nie o takiego króla królów im chodziło. I co tam , że mówił o innym Bogu z innego królestwa o normach jakie należy spełniać, aby tam dojść. Oni wiedzieli lepiej. Ludzkość od tej pory i wcześniej zawsze wie i wiedziała lepiej o normach chcenia jej boga na jej zasadach , na jej wydedukowanych czy wykalkulowanych zasadach.
  Inkwizytorzy całe stulecia wiedzieli jak każdy biały, żółty, czarny czy śniady ma chcieć boga. Dlatego wymyślali coraz to lepsze, straszniejsze i okrutne systemy tortur, stosy, aby ich norma chcenia boga była wykonana. No i normy wykonali w sposób ziemski czyli z 200% swojej normy chcenia boga.
  Tych przykładów jest setki tysięcy w sensie dobra pozornego. Zrodzony ból i cierpienie przez chęć jednych do chcenia ich boga, spowodował takie wojny jak I i II o światowym zasięgu i światowej skali moru. Hasła na klamrach "BOG z nami". Trudno zaprzeczyć , że chcieli po ludzku boga, ale jak wiadome jest nam chcieli boga mamony.
 • 2017-11-19 13:54 | jakowalski

  Re:Znów 11 listopada

  Observer
  Rozumiem, że zjednoczona prawica chce Boga Starego Testamentu, czyli innymi słowy Jehowę (JHWH), tego samego, który opisuje siebie jako Boga „mocnego, zawistnego, karzącego nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy (go) nienawidzą” - z tradycyjnego polskiego przekładu Dekalogu, według Biblii księdza Jakuba Wujka. Oczywiste jest bowiem, że Biblia jest zbiorem staro-hebrajskich legend, stąd też w niej te liczne okrucieństwa, jako że Bliski Wschód był i jest z definicji okrutny i nieludzki. Tragedią kościoła rzymskokatolickiego i popieranej przez niego prawicy jest przecież także i to, że czerpie on swe natchnienie z legend chyba najbardziej na świecie zacofanego regionu, czyli Bliskiego Wschodu.
  A aby wykazać bliskość islamu do chrześcijaństwa, podaję tu przykazania biblijne według numeracji „filońskiej” (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog) i odpowiadające im koraniczne „aje” według tłumaczenia Koranu na język polski Józefa Bielawskiego (PIW, Warszawa, 1986):
  I. „Nie ma boga, jak tylko Bóg!” (47:19)
  II. „Panie mój! Uczyń to miasto bezpiecznym i uchowaj mnie i moich synów od tego, abyśmy mieli czcić bałwany!” (14:35)
  III. „Nie przysięgajcie na Boga, że jesteście pobożni i bogobojni i że czynicie pokój między ludźmi.” (2:224)
  IV. „O wy, którzy wierzycie! Kiedy zostanie ogłoszone wezwanie do modlitwy – w Dniu Zgromadzenia – śpieszcie gorliwie wspominać Boga i pozostawcie wszelki handel!” (62:9)
  V. „...i dla rodziców – dobroć! A jeśli jedno z nich lub oboje osiągną przy tobie starość, to nie mów im: „precz!” i nie popychaj ich, lecz mów do nich słowami pełnymi szacunku!” (17:23)
  VI. „...Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi.” (5:32)
  VII. „I nie zbliżajcie się do cudzołóstwa! Zaprawdę, jest to czyn szpetny i jakże to zła droga.” (17:32)
  VIII. „Złodziejowi i złodziejce obcinajcie ręce w zapłatę za to, co oni popełnili.” (5:38)
  IX. „Nie ukrywajcie świadectwa! Ktokolwiek je ukrywa – to, zaprawdę, jego serce jest grzeszne!” (2:283)
  X. „I nie wytężaj swoich oczu na to, co daliśmy w używanie niektórym spośród nich – kwiat życia na tym świecie – by doświadczyć ich.” (20:131).
  Jak widać, konflikt między islamem a chrześcijaństwem jest typowym konfliktem rodzinnym, albo, jak kto woli, wojną domową.
 • 2017-11-19 13:57 | jakowalski

  Re:Znów 11 listopada

  Observer - także inne ciekawe cytaty z Biblii:
  - „Jak mogliście zachować przy życiu wszystkie kobiety?(...) Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.” Lb 31, 15-18
  - „Jeśli kobieta nie może urodzić dzieci - przyjdzie jej umrzeć.” Rdz 30, 1
  - „Nie pozwolisz żyć czarownicy.” Wj 22, 17
  - „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, (albowiem) sami tę śmierć na siebie ściągnęli.” (Kpł 20, 13-14).
  Mądrości biblijne to także porada z Drugiej Księgi Mojżeszowej, czyli jak karać śmiercią nieposłusznych niewolników aby nie być oskarżonym o ich zabójstwo:
  „- 21:20 Jeżeli ktoś pobije kijem swojego niewolnika albo swoją niewolnicę tak, że umrą pod jego ręką, winien być surowo ukarany.
  - 21:21 Jeżeli jednak przeżyją dzień lub dwa, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.”
 • 2017-11-19 14:00 | jakowalski

  Re:Znów 11 listopada

  Artur
  Naprawdę chcesz sprowadzić do Polski imigrantów z tzw. III świata? Przecież popierając imigrację do Polski z krajów III świata, lewica może zaś tylko stracić te garstkę Polaków, którzy wciąż na nią głosują. Nie pomożemy też III światu sprowadzając go do siebie, jako że tylko uczynimy w ten sposób z Polski ów III świat, a nie o to nam chyba chodzi.
 • 2017-11-20 11:58 | Obserwer

  Re:Znów 11 listopada

  @aniołeczku kowalski, bez tego ja i inni z lewa czy z prawa. Nie wiem jakiego bóstwa czy boga bogów wszelakich ludzkich potrzeb i wyobrażeń chcecie, jakiego szukacie.
  Ja wiem, że tacy jak Wy Aniołeczkami jesteście na drogach życia mojego, Waszych rodzin, w miejscach pracy, polskiej polityki, czasu sporu i negacji Boga, chcenia i żądania , aby Bóg dopasował się do ludzkich potrzeb widzenia i rozumienia ect. I najlepiej , aby spełniał każdą zachciankę czy to prywatną, publiczną czy polityczną czy też partyjną.
  Aniołeczki, On to wszystko wie od zawsze. Ma jednak swój plan wobec każdego swojego aniołeczka dobrego i złego uzależnionego od własnej woli i rozumu. I czeka, gdyż Bóg Prawdziwy nie łamie Słowa. Dlatego jedynym wyjściem jest poddać się mówiąc: Boże ty się tym wszystkim zajmij! I tyle i aż tyle.