Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żałoba przystoi...

(6)
Tekst powstał kilka dni po katastrofie smoleńskiej. Kontrowersje wokół wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku znacznie się zaogniły. I to było do przewidzenia.
 • 2017-11-10 23:31 | azur

  Re:Żałoba przystoi...

  Przyczyny katastrofy są oczywiste od samego początku dla średnio inteligentnego człowieka.
 • 2017-11-11 16:26 | woytek

  Re:Żałoba przystoi...

  Wypadek lotniczy pod miastem Smoleńsk jest przedstawiny jako katastrofa przez wszystkie państwa na świecie. Żadne państwo na świecie nigdy nie przedstawiło innego obrazu katastrofy, ani nie przedstawiło materiałów czy opinii wskazujących na zamach. Tylko jedno ugrupowanie polityczne, a szczególnie jeden mistrz ceremonii, sugeruje zamach na prezydenta, który nie miał żadnych szans na kontynuację prezydentury po zbliżających się wyborach.
  Obchody smoleńskie to jest cykliczne widowisko teatru ulicznego, realizowanego przez celebrytę politycznego pozostającego przez siedem lat w stanie delirium tremens, co fascynuje część publiczności do tego stopnia, że wprowadza ich w podobny stan podniecenia i odbiera zdolność kojarzenia faktów.
  Obchody smoleńskie są same w sobie fenomenem na skalę światową i powinny pozostać pod opieką Unesco jako zjawisko kulturowe, nawiązujace do obrzędów pogrzebowych ludów pradawnych, wskrzeszonych przez utalentowanych twórców ludowych w mieście stołecznym państwa średniej wielkości.
  Pielęgnowanie dawnych tradycji powinno byc również doceniane przez lokalne media.
  Niestety nie wszyscy Polacy doceniają kulturotwórcze znaczenie tego widowiska.
 • 2017-11-11 19:28 | olakier

  Re:Żałoba przystoi...

  Polityczne arcymistrzostwo świata: z katastrofy komunikacyjnej zrobić wehikuł do władzy brata bez uczciwej matury z polskiego (co słychać, widać i czuć). Z marnego prezydenta, przeciętnego polityka, choć prywatnie może nawet dobrego człowieka, zrobić postać na pomnik; niestety, pomnik ten trzeba będzie potraktować podobnie jak monument Feliksa Dzierżyńskiego. Czy ktoś jeszcze pamięta, gdzie był Plac Dzierżyńskiego? W sumie szkoda Lecha K., który dostał się między ostrza potężnych szermierzy.
 • 2017-11-12 04:11 | sopociak

  Wspomnienia z katastrofy.

  Krótko po tym wypadku lotniczym pojawiła się notatka o bohaterskiej zakonnicy której udało się przemycić pod habitem kawałek kadłuba Tupolewa, który natychmiast stał się relikwia, chyba w Częstochowie. Ciekawe jest czy ta czesc także została przebadana przez speckomisje na ślady materiałów wybuchowych. A także, czy wyjaśniono jak tej nawiedzonej
  udalo sie ten kawalek zdobyć. Moze chronil ja habit?
  Samolot się rozpieprzył ponieważ zszedł poniżej wysokości pasa startowego, co każdy średnio inteligentny rozumie.
  Krytyczne pytania dla każdej komisji są te same:
  kto czytał wysokość i czy miał prawo to robić?
  I jak doszło do czytania wysokości z radarowego wysokościomierza zamiast barometrycznego (który powinien był ustawiony)
  Tak sie lata na drzwiach od stodoły
 • 2017-11-13 03:59 | Andrzej Falicz

  Re:Żałoba przystoi...

  Niezaleznie od jakichkolwiek nowych dowodow dotyczacych katastrofy bedzie ona juz na zawsze tragicznym dowodem na stan panstwa pod rzadami Platformy i PSL.
 • 2017-11-14 12:48 | Obserwer

  Re:Żałoba przystoi...

  A to się akurat zgadza. Udało ci się@ Falicz.

  Tak samo będzie z tworem o nazwie komisja smoleńska za 3,5 mln zł
  za czasów PIS. Jedno i drugie trąci tragizmem, ale dowodowym na stan umysłowy
  wielu jej członków.