Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziwni bogowie.....

(4)
2017-11-18 14:17 | Obserwer
... drzemiący do tej pory w umysłach pojawili się na transparentach.

Ludzkość w pędzie chęci boga, bogów i jego czy ich panowania, za tą człowieczą, zdeprawowaną i tak straszną oraz wykoślawioną przyczyną, zapomniała po drodze o drugiej stronie jako o człowieku z wolną wolą , rozumem i świadomością bez względu na stopień ich rozwoju. I tak dobrnięto do XXI wieku , z chęcią działania na koszt i w imieniu Boga.
Ale czy Bóg jest z nimi , gdy w Jego imieniu podrzynają gardła, porywają dzieci i kobiety, gwałcą, palą , niszczą , gardą , poniżają i obdzierają z godności bliźniego jako człowiekiem? Chcą swojego boga i mówią , że ten ich bóg jest wielki i giną detonując zło absolutne. Zapewne jedno zgadza się niewątpliwie; jest potwornie wielki w zakresie przebiegłości ten ich bóg ciemności. Dlatego tak potworne i kolosalne zniszczenie sieją na oczach całego świata, który w swojej większości odszedł od każdego rodzaju boga i ma wiele pośrednich bóstw pychy, władzy, kłamstwa, sławy choć na 5 minut, patriotyzmu, religijności i wiary. To wszystko działa z korzyścią dla wierzących w te właśnie bóstwa.
Dzisiaj czy wczoraj w Polsce dokonano pewnego uwłaszczenia pojęcia Boga. Hasło na manifestacji narodowego pojęcia chcenia Boga w otoczeniu huku, krzyków , rac, dymu , nawoływania do przynależności Boga według koloru skory, przynależności do rasy panów Europy czyli rasy białej jest takim samym wypaczeniem pojęcia BOGA Prawdziwego, Pokornego i Miłosiernego i Miłującego jak to co robiono w przeszłości w Europie. Przygotowując grunt do dalszej przymusowej , według swoich zamiarów oraz potrzeb widzenia wiary w ich narodowego czy politycznego boga, boga dla tzw. patriotów skrojonego.
A swoją drogą ciekawe czy ten rodzaj narodowego patriotyzmu z Mostu Poniatowskiego przeniesie się jutro i pojutrze na dobre słowo, dochowywanie tego słowa, na chęć mówienia prawdy prywatnie i publicznie, na dobrą pracę, na szukanie pracy, na pomoc bliźnim w potrzebie, na dochowywanie umów, płacenie podatków rzetelnie jako narodowców miłujących Matkę Ojczyznę?
Dzisiaj nie ma żadnych przeszkód w zakresie wolności sumienia i potrzeb sumienia , aby sadzić , iż sfera duchowa, milionów ludzi w Polsce, była zagrożona. Wystarczy , aby im się chciało chcieć poznać Boga Prawdziwego. Dobra Dóbr wszelakich. Dobra nie pozornego , ale autentycznego. Ale nie na użytek tej czy innej organizacji czy partii czy władzy. Bóg Powszechny nie zna pojęć tego typu w swoim Boskim wymiarze, bowiem wszyscy jesteśmy Jego dziećmi bez względu na kolor skóry, narodowości, stanu posiadania dóbr czy władzy, stopnia zwiedzenia i zagubienia w wierze i w mniemaniu o swojej potędze i myleniu boga mamony od Istoty Boga.
Oby Jedyny Bóg był z nami.
 • 2017-11-19 11:40 | artur702

  Re:Dziwni bogowie.....

  Badacze religii doliczyli się istnienia 3500 bogów wymyślonych i czczonych przez ludzi tego świata. To o którym Jedynym wspominasz w swojej bajce?
 • 2017-11-20 11:29 | Obserwer

  Re:Dziwni bogowie.....

  W swojej bajce życia sieroty pamiętam Tego Jedynego Ojca , który choć było ciężko , nie zawodził w najokropniejszym dla mnie momencie życie.
  Ludzie mimo zapewnień o opiece, o pamięci i wsparciu zapomnieli szybko. A nawet widząc, iż mimo wszystko,mimo ciężkich warunków życia i jednak docierania dalej, szybciej, sprawniej do celów ,do których ich dzieci w pełnych rodzinach nie docierały, przy każdej możliwej okazji okazywali niechęć i byli brutalni, w mniemania dziecka wówczas, mówiąc: nie myśl sobie , że będziemy litować się z powodu twojego sieroctwa. I wymagali i byli bezduszni robiąc z tragedii przywilej. Bez urazy to piszę, teraz ze współczuciem dla tych, w gruncie pożytecznych ludzi dla mnie.
  Bo nie wiedzieli, że Ojciec Prawdziwy mnie nigdy nie opuścił.
 • 2017-11-20 11:48 | jakowalski

  Re:Dziwni bogowie.....

  Tylko 3500 na całym świecie? A ja wyczytałem we wiarygodnych źródłach, że w Starożytnej Grecji każdy potok czy zagajnik miał swojego własnego bożka.