Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prawdopodobieństwo, brak znamion czynu zabronionego i marzenia

(8)
A jeśli Mateusz Morawiecki zamarzy o zniszczeniu Nowej Huty, też przecież symbolu budownictwa socjalistycznego? Mógłby to być prezent dla uczczenia jakiejś rocznicy, np. rozpadu Unii Europejskiej, o ile takowy nastąpi.
 • 2017-11-20 14:04 | Maciej2

  samoobrona

  Możliwość samoobrony przed myśliwymi, to w Polsce mocny argument za powszechnym dostępem do broni. Gdyby rodzice tych dziewczynek byli uzbrojeni (tzw. "dobrzy ludzie z bronią"), mogliby w odpowiedzi na prowadzony ostrzał ich córek, sami odpowiedzieć ogniem, co prawdopodobnie zniechęciłoby napastników.
 • 2017-11-20 15:12 | Withold

  Re:Prawdopodobieństwo, brak znamion czynu zabronionego i marzenia

  Pal diabli, że Lennon śpiewał "no possesion". Jezus też był jak by nie było goły i wesoły. Tam było i jest panie profesorze coś gorszego "and no religion too" i do tego "I'm not the only one". :)
 • 2017-11-20 15:37 | tuciu

  Re:Prawdopodobieństwo, brak znamion czynu zabronionego i marzenia

  Myśliwi, tzw. dobrzy ludzie z bronią, również w obronie własnej, mogliby oczywiście odpowiedzieć ogniem. To prawdopodobnie zniechęciłoby napastników. W wyniku kanonady mogłyby zgniąć dziewczynki i ich konie. Wendetta myśliwych i zbrojna obrona terenu przez rodzinę dziewczynek mogłaby dostarczyć inspiracji literackich kolejnemu Fredrze (Zemsta 2) lub Mickiewiczowi (Pan Jarosław czyli ostatni zajazd III RP). Tylko dziewczynki nie mogłyby się już raczej cieszyć jazdą konną. Poświst kul płoszy konie.
 • 2017-11-21 00:05 | Maciej2

  Re:Prawdopodobieństwo, brak znamion czynu zabronionego i marzenia

  @tuciu

  Myśliwych jest w Polsce jedynie ok. 120 tysięcy, więc rodzice atakowanych dzieci, właściciele zabijanych psów i inne typowe ofiary - mogliby uzyskać przewagę liczebną. W sytuacji wzmiankowanej w artykule, po ściągnięciu posiłków, byłaby szansa uzyskać przynajmniej stabilizację frontu działań zbrojnych w przepisowej odległości 100m od zabudowań.

  Mój komentarz był prowokacją i kpiną (jeśli ktoś się nie domyślił), bo absurdy tzw. prawa łowieckiego, w połączeniu jeszcze ze złą wolą policji i prokuratury - skutkują jawną kpiną z obywateli i obrazą praworządności.
 • 2017-11-21 09:51 | Manifest

  Re:Prawdopodobieństwo, brak znamion czynu zabronionego i marzenia

  Co tam o Pałac,który przy okazji wniósł tyle kultury do tego narodu. Powinien Pan zapytać co z tymi granicami na Odrze i Nysie ze Szczecinem, Olsztynem i Wrocławiem? Czy może je także zdekomunizować? Przecież to był wieli dar rosyjskich komunistów, którzy stworzyli to państwo z gruzów, od zera. A mogli nie stworzyć. Zabrać swoje do Bugu a resztę pozostawić na pastwę losu i demokracji zachodnich. Przy okazji niech Pan znajdzie informacje co to była Churchilla "Operation Unthnikable"?
 • 2017-11-21 11:06 | scrambler

  Re:Prawdopodobieństwo, brak znamion czynu zabronionego i marzenia

  ad 2017-11-20 15:37 | tuciu:

  Może to i byłoby zabawne ... w okolicach 30 listopada.
  Trudno oprzeć wnioskowanie o dość zdawkową relację p. Profesora, jednakże powstaje pytanie zasadnicze - co ma do powiedzenia i na swoją obronę właściciel terenu? Wpuszczanie na swój teren uzbrojonych "dobrych ludzi" wszelkiej maści też wszelako nie nosi znamion. Zdrowego rozsądku.
 • 2017-11-21 11:35 | Mimi79

  Re:Prawdopodobieństwo, brak znamion czynu zabronionego i marzenia

  Gdyby dziewczynki jezdzily na koniach bez kaskow, i dostaly kulka(tudziez srutem) w leb, to pewnie tez by byla wina rodzicow i mandat, za brak kasku?
  Oczywiscie gdyby to bylo dziecko jakiegos posla tudziez lesnika albo jego corki, to zaraz by sie zrobila zadyma, i okazaloby sie, ze ten mysliwy zadnym mysliwym nie byl, a legitymacje mial niewazna.
 • 2017-11-21 22:36 | wolenski

  Re:Prawdopodobieństwo, brak znamion czynu zabronionego i marzenia

  scrambler
  A skąd Panu wiadomo, że teren, z którego strzelano do kaczek należy do właściciela stadniny?