Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemcy bez nowego rządu, Merkel na zakręcie

(8)
Fiasko rozmów koalicyjnych w Niemczech osłabia pozycję Angeli Merkel. Jej czwarta kadencja w roli szefowej rządu właśnie stanęła pod znakiem zapytania.
 • 2017-11-20 20:27 | rickrick

  odspawac !!!

  .... nawet sami Niemcy doszli do wniosku ze nalezy ja odspawac od stolka ...! ...narobila takiego balaganu w Europie ze nalezy ja wyrzucic na smietnik historii.. !
  ... wystarczy...!!!!!
 • 2017-11-20 23:29 | Alice_

  Re:Niemcy bez nowego rządu, Merkel na zakręcie

  Narządziła się i wystarczy. Im dalej, tym gorzej. Jedyną trwałą pamiątką po jej rządach będą betonowe zapory w miejscach publicznych i na masowych imprezach.
  I podział społeczeństwa na tych dobrych (bezwarunkowe, bezrozumne refugee welcome) i tych niedobrych, którzy mieli więcej wątpliwości i wyobraźni.
  Pożegnamy Angelę bez żalu.
 • 2017-11-21 12:52 | marilla

  Re:Niemcy bez nowego rządu, Merkel na zakręcie

  Ale ona sie przyssala do stolka, jak ten pyszczak do akwarium. Ma co prawda swoje ranczo w Paragwaju, do ktorego moze w kazdej chwili zwiac, ale to na razie nie jej scenariusz. Chce przebic pana kanclerza Kohla, ktory byl kanclerzem 16 lat. A ta pani go stracila z piedestalu, wychowal sobie zmije na wlasnej piersi, tak ja cholubil, ze podejrzewano go na fejkach o ojcowstwo. No i obawia sie trybunalu stani za zagrozenie granic europejskich i stabilnosci euro. AFD juz ma gotowe podania. Co wymysli? Nowe wybory? To nic nie da.
 • 2017-11-21 16:33 | Jacek, NH

  Re:Niemcy bez nowego rządu, Merkel na zakręcie

  To już koniec Merkel? "Wall Street Journal": Kanclerz znalazła się w najtrudniejszym momencie w swojej karierze. „kryzys uchodźczy wciąż odbija się echem w niemieckiej i europejskiej polityce”
 • 2017-11-21 17:00 | azur

  Re:Niemcy bez nowego rządu, Merkel na zakręcie

  Merkel sobie pewnie poradzi, bo godnych następców nie widać.
 • 2017-11-21 17:21 | jakowalski

  Re:Niemcy bez nowego rządu, Merkel na zakręcie

  Ciekawe, że zarówno BBC jak i Euronews praktycznie nic nie mówią o problemach z utworzeniem rządu w Niemczech, a poświęcają całe godziny na analizę sytuacji w Zimbabwe - państwie przecież peryferyjnym i praktycznie nic nie znaczącym na arenie światowej. Myślę, że DW poświęca temu więcej czasu, ale nie sposób jest przecież oglądać wszystkich stacji. A przecież to Niemcy a nie Zimbabwe są dziś jedną z największych gospodarek świata i państwem kluczowym jeśli chodzi o stabilność nie tylko UE, ale i Europy a co za tym idzie i świata. Co też z tego, że obecnie Niemcy nie są nastawione militarystycznie, skoro Republika Weimarska też w zasadzie nie była nastawiona militarystycznie, ale nieudolne rządy, lekceważące problemy zwykłych Niemców, doprowadziły wówczas do dojścia do władzy wiadomo kogo z wiadomymi konsekwencjami. Ja się więc obawiam, z dalsze rządy CDU/CSU czy z Zielonymi czy też z SPD mogą doprowadzić Niemcy do poważnego kryzysu, i że wbrew temu, co sadzą tzw. mainstreamowi komentatorzy i politycy, dojście do władzy AfD, oczywiście w koalicji (tylko z kim?) dobrze by Niemcom zrobiło, jako że wstrzymaliby oni napływ owych imigrantów z III świata, rozładowując tym samym potencjalne i już istniejące konflikty na tle religii, języka i obyczajów. Zresztą partia podobna do AfD doszła do władzy w Austrii i jakoś nie słychać aby się z tego powodu wydarzyło jakieś nieszczęście w tejże Austrii.
  Poza tym Europa jest przeludniona - właśnie obejrzałem w BBC audycję na temat suszy w Hiszpanii i że Hiszpania staje się pustynią, a to wymusi przecież emigrację z Hiszpanii, tylko gdzie - południe Włoch? Ale ten region, a szczególnie Sycylia, już jest w praktyce pustynią a Afryka i Azja są też przeludnione. Pozostaje chyba więc Argentyna, ale to też jest przecież w większości kraj mocno suchy. Meksyk też jest od dawna przeludniony i pogrążony de facto w chaosie. Nie wydaje mi się też, aby południe USA (Kalifornia, Floryda) było w stanie przyjąć więcej ludzi bez katastrofy ekologicznej podobnie jak Australia - też kontynent w większości pustynny.
  Uważam też, że Zieloni są partią typowo populistyczną i co gorsza, wcale nie dbają oni o środowisko, jako że współczesne elektrownie węglowe z nowoczesnymi filtrami praktycznie nie szkodzą środowisku (obserwuję to zresztą w Warszawie), a jeszcze lepsze dla środowiska są nowoczesne elektrownie jądrowe. Jak wiadomo, najgorsze wypadki związane z ich eksploatacją wydarzyły się na skutek skrajnej głupoty ludzkiej (Ukraina i Japonia - ten pierwszy to był przecież wynik złego przeszkolenia obsługi i brak automatycznych, niezależnych od ludzi, systemów zapobiegających przegrzaniu reaktora, a to drugie to był wynik niewłaściwego usytuowania elektrowni - w strefie sejsmicznej i narażonej na tsunami). Poza tym, to obie te katastrofy, tak naprawdę, spowodowały znacznie mniejsze straty w ludziach niż np. ostatnie strzelaniny w USA. Poza tym, to nie ma technologii na 100% bezpiecznej - przecież znane są wypadki związane z elektrowniami wiatrowymi, kiedy to obsługujący je serwisanci zginęli z powodu pożaru, jako że ewakuacja ludzi z takiego „wiatraka” jest praktycznie niemożliwa, nawet przy użyciu helikoptera.
 • 2017-11-21 18:15 | alamakotalive

  Re:Niemcy bez nowego rządu, Merkel na zakręcie

  Nic nie trwa wiecznie. Odstępując od zasady odnung must sein Merkel wyszła poza granice rozsądku. Spowodowała bałagan i stworzyła warunki korzystne dla nacjonalistów. Powinna to zrozumieć, że tego już nie odwróci, odejść i dać szanse innym.
 • 2017-11-21 21:56 | jakowalski

  Re:Niemcy bez nowego rządu, Merkel na zakręcie

  azur
  Merkel nie jest godna być kanclerzem.