Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Order Orła Białego dla twórcy kiczu. Co to mówi o guście polskiej władzy?

(5)
Rzeźbiarz Andrzej Pityński został uhonorowany Orderem Orła Białego. To mniej więcej tak, jakby autorom „Czerwonych maków na Monte Cassino” wręczyć Virtuti Militari. Choć bo ja wiem? Może oni by na to bardziej zasługiwali?
  • 2017-11-21 17:13 | azur

Wywinąć orła

No, to Andrzej Duda wywinął niezłego orła. Ciekawe, czy się z tego wywinie?
  • 2017-11-21 18:25 | Aspiryna

Re:Order Orła Białego dla twórcy kiczu. Co to mówi o guście polskiej władzy?

Ten pan cala swoja kariere oparl na tworzeniu "bogo-ojczyznianych" gniotow...
  • 2017-12-04 16:07 | j-23bis

reinkarnacja totalna (razem z kapciami z poprzedniego życia) dowiedziona! sto lat temu ten "artysta" nazywał się Styka, a bohomaz Styki, poczęty z identycznego ducha i poziomu formy można, jak wiadomo, oglądać we Wrocławiu; może ktoś zechce porównać "naukowo" tamto "malarstwo" i obecne "rzeźby"? nagroda ministra kultury i zawsze dziewictwa narodowego zapewniona;
  • 2017-12-29 19:43 | 964dimalo

Kicz

No cóż, cały PIS jest niezłym kiczem, więc swojego odznaczają.
  • 2018-01-28 15:54 | sawanna

Do autora tekstu 'ORDER ORLA BIALEGO dla ANDRZEJA PITYNSKIEGO' i dotychczasowych komentatorow tego tekstu : GORE !!! GORE, krzyknelam sama do siebie po przeczytaniu zarowno artykulu jak i komentarzy. Krzyknelam rownie glosno jak po lekturze artykulu w "Gazecie Warszawskiej" gdzie anty-ekspert w temacie nazwal idiotyzmem i klamstwem tragiczny FAKT globalnego ocieplenia, propagatora tego FAKTU Ala Gore'a idiota robiacym miliony na idiotyzmie, a Sare Palin...intelektualistka. "Mala Wiedza jest rzecza niebezpieczna". Hola i STOP ! Podobnie jak red. Koscielny z GW nie ma pojecia a globalnym ociepleniu a pisze (jak wysoka jest wierszowka w GW?), pan, autorze tekstu o odznaczonym przez prezydenta Pitynskim nie ma zielonego pojecia o sztuce wspolczesnej (jak duza jest dzis przecietna wierszowka w Polityce ?). Otoz, Redaktorze, oficjalnie od czasow kiedy Andy Warhol wielokrotnie, publicznie, oficjalnie, slowem mowionym, slowem pisanym, via zdjecia i video, i cala swa tworczoscia udowodnil, ze "WSZYSTKO JEST SZTUKA", tak sie stopniowo stalo. Wystarczy przejsc sie po galeriach swiata by stwierdzic to golym okiem (Kiedy byl Pan ostatnio w galerii?). W sztuce na calym swiecie panuje dzis dobrze robiona a czasem tez po prostu dobrze promowana "wolna amerykanka". Moze sie sztuka Pitynskiego nie podobac i napewno nie bedzie pan odosobniony (to samo zreszta mozna powiedziec o sztuce innych artystow). Z tym, ze kazdy obiektywny i znajacy sie na rzeczy krytyk sztuki powie cos diametralnie innego niz Pan. Powie mianowicie, ze Pitynski w 100+% zasluzyl na to wysokie odznacznie. A nadanie mu go--mowi, ze wladza, ktora mu je nadala ma nie tylko dobry gust. Takze charakter, bo niewatpliwie docenila w Pitynskim nie tylko talent (to realistyczny rzezbiarz z najwyzszej polki, MISTRZ realistycznej rzezby, ktora modyfikuje) ale patriotyzm, wiernosc sobie i idealom i nieprawdopodobna pracowitosc. A propos, poznalam Pitynskiego i jego sztuke mieszkajac w USA. Wiem co mowie. Bardzo niewielu tamtejszych polonusow zasluguje na najwyzsze polskie odznaczenie (WIELOLETNIA SLABOSC POLONII JEST NA TO DOWODEM. Zawdzieczamy ja m.in. politycznym dzialaczom, ktorzy nie wiedza co to znaczy dzialac) ALE PITYNSKI-ZDECYDOWANIE ZASLUGUJE. Gratuluje Ci, Andrzej !
    A skoro tak lubi pan, Redaktorze, temat nieslusznie przyznawanych polskich odznaczen --prosze sie wziac ZA POLSKIE i chyba rowniez polonijne MIERNOTY I NAWET KANALIE,ktore je dostaly; zdaje sie, ze jest ich bardzo wiele. Dostaly wylacznie, jak sadze (ale prosze sprawdzic, bo nie zbieralam danych) od poprzednich rzadow. Temat mi emocjonalnie bliski od niedawna. Od dnia gdy calkiem przypadkiem zobaczylam w internecie, ze pewien az za dobrze mi znany bardzo przecietny dziennikarz i moralne zero w jednej osobie (juz nie zyje) otrzymal...krzyz komandorski.Nie bylam w stanie znalezc kto mu go dal, W zadnej internetowej informacji nie podano ani daty nadania ani 'dawcy'. Mimo, ze odznaczony lajdak dozyl sedziwego wieku w dobrym zdrowiu dzieki czemu mial przebogaty, bardzo niechlubny zyciorys (a w nim oprocz PZPR takze UB, wysokie funkcje i sporo zniszczonych przez siebie uczciwych i zdolnych ludzi) jego zyciorys w Wikipedia to....dwie linijki !!! Gore, co? Oj GORE ! Prosze sie wziac za takich odznaczonych ! I prosze mnie poinformowac kiedy taki pana tekst bedzie w Polityce. Ja czekam. Czytalnicy czekaja na PRAWDE.