Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą

(11)
Coraz więcej wyraźnych sygnałów pokazuje, że Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą. Mińsk kapituluje przed Kremlem, Kijowowi grożą duże konsekwencje.
 • 2017-11-26 09:31 | Manifest

  Wojna amerykańska.

  Ta wojna to amerykańska agresja na Rosję rękami głupiej i samobójczej Ukrainy. Putin niestety się bardzo spóźnił. Ale i tak wygrywa.
 • 2017-11-26 10:19 | Klopfer

  "Artykuł ukazał się w internetowym wydaniu Nowej Europy Wschodniej"

  Nie ośmieszajcie się do reszty!
 • 2017-11-26 11:38 | lubat

  Re:Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą

  Jeżeli nawet Rosja to robi, to za późno i chyba jednak w białych rękawiczkach. Przynajmniej w porównaniu do tego, jak traktują swoich "sojuszników" USA. Amerykanie nie cackają się. Kiedy np. ogłosili Iran swoim wrogiem, to wszyscy liczący się europejscy gracze musieli natychmiast zerwać swoje irańskie kontrakty, a niektóre banki zostały i tak, dla przykładu, ukarane wielomiliardowymi karami za wcześniejsze kontakty z Iranem. Podobnie jest z ostatnimi amerykańskimi sankcjami, nominalnie antyrosyjskimi, w istocie jest to miecz Damoklesa głównie nad firmami europejskimi.

  Rosja, w odróżnieniu od USA, w dużym stopniu sponsoruje swojego "podopiecznego" - Białoruś, czy to "braterskimi" cenami, czy kupując białoruskie towary, których nikt inny by nie kupił, a przynajmniej w takich ilościach. A więc - jak mówi pewne powiedzenie - kto płaci kapeli, decyduje o muzyce.
  I już na koniec, dlaczego mielibyśmy się oburzać na postępowanie Rosji, jeśli nie krytykujemy, ani nawet nie zauważamy podobnego (tylko w większym natężeniu) postępowania USA?
 • 2017-11-26 13:41 | turpin

  Re:Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą

  Praktyka mydlenia oczu naiwniakom z Zachodu za pomoca 'rzekomo niezaleznego' pomniejszego despoty wladajacego gdzies na pograniczu Imperium nie jest niczym nowym. Za takiego 'niezaleznego' uchodzil wszak ongis N caucescu, Geniusz Karpat i Sokól Dunaju. Figurant taki jakies-tam funkcje w kremlowskich machinacjach spelnia i jest potrzebny, póki nie skonczy sie jego przydatnosc do spozycia. Latwo wówczas spisuje sie go na straty.
 • 2017-11-26 13:53 | jakowalski

  Nie ma wojny Rosji z Ukrainą

  Nie ma wojny Rosji z Ukrainą, a tyko wojna domowa na Ukrainie.
 • 2017-11-27 03:59 | woytek

  Re:Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą

  "Przyczyna zwasalizowania Mińska jest drugorzędna." - twierdzą autorzy.
  Przyczyna zwasalizowania Kijowa jest pierwszorzędna. - twierdzę ja , skromny obserwtor sceny politycznej.
  Czas na uwolnienie się od wasalnego wykonywania poleceń globalnych banksterów.
 • 2017-11-27 11:54 | jakowalski

  Re:Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą

  lubat 2017-11-26 11:38
  Pełna zgoda!
 • 2017-11-27 11:59 | jakowalski

  Re:Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą

  Turpin
  Nie zauważyłeś, że nie tylko Ukraina, ale też i Polska są dziś „użytecznymi idiotami” w służbie szemranych interesów zachodniego kapitału i Waszyngtonu, a właściwie Pentagonu?
 • 2017-11-27 18:21 | steve118

  Re:Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą

  Ukraina ma tylko jeden problem: jak przekonać swoich obywateli z Krymu i Donbasu żeby zechcieli być dalej obywatelami Ukrainy. Szanowni Ukraińcy, skupcie się tylko na tym, bo cała reszta to tematy zastępcze i problemy zmyślone. Cała Europa o tym wie , Ukraina też, ale wszyscy rżną głupa i opowiadają dyrdymały o agresji Rosji. Trochę się nie dziwię , rozpętali Majdan to teraz trzeba szukać winnego. A tu jak na złość , wszystko się sypie , nawet snajperzy z Majdanu zaczynają opowiadać kto ich najął i nie wypłacił. Bezczelnie psują rusofobom humory.
 • 2017-11-28 10:40 | azur

  Re:Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą

  Czy w ogóle istnieje Białoruś, tam wszyscy mówią po rosyjsku.
 • 2017-11-28 12:43 | jakowalski

  Re:Rosja wciąga Białoruś w swoją wojnę z Ukrainą

  Azur
  Na Ukrainie też nikt nie mówi po ukraińsku. Zachodnio-ukraińscy nacjonaliści spod znaku Bandery mówią de facto polskim kresowym dialektem, a im bardziej na wschód, tym bardziej dominuje na Ukrainie język rosyjski. Co do Białorusi, to tam się mówi w domu po tamtejszemu (język bardzo zbliżony do polskich kresowych gwar) a w pracy i urzędach po rosyjsku. Zauważ też, że język białoruski ma bardzo stare tradycje literackie, że był on urzędowym językiem Litwy i że dzięki temu Jagiełło mógł się porozumieć z polską szlachtą i magnaterią. Natomiast język ukraiński jest stosunkowo nowym XIX-wiecznym tworem i nigdy nie wydał on pisarzy na miarę Puszkina, Tołstoja, Mickiewicza czy Słowackiego albo Haszka czy Czapka. Nawet stosunkowo peryferyjna literatura serbo-chorwacka miała swojego Andricza, a około 50-milionowa rzesza Ukraińców nie dorobiła się jeszcze noblisty w dziedzinie literatury. Przecież Szmuel Josef Agnon (właściwie Szmuel Josef Czaczkes), urodzony 8 sierpnia 1887 w Buczaczu (w obwodzie, dawnym województwie, tarnopolskim) był polskim Żydem a pisał on początkowo w języku jidysz, a od momentu osiedlenia w Palestynie po hebrajsku.