Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

(14)
Agora i Krytyka Polityczna zawieszają współpracę z dwoma autorami, oskarżonymi przez 8 kobiet m.in. o molestowanie seksualne.
 • 2017-11-28 23:01 | omlet

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  "Na jednej szali mamy dobre imię obwinionych, na drugiej skargę pokrzywdzonych." - Chciałabym zapytać , na której szali , wg Państwa , leży dobro tych ostatnich.
 • 2017-11-28 23:09 | Alicja-Irena

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  Bardzo dobry artykuł. Panie Szczuka i Kofta - pojąć nie mogę takiego rozumowania "starych" feministek. Przykre.
 • 2017-11-29 01:37 | rickrick

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  ...zapomniala pani dodac ... LEWICOWI dziennikarze....
 • 2017-11-29 01:58 | Falicz Jedrek

  Antyfaszystowska lewica...czy "szowinistyczni faszysci"

  O ile sie nie myle to Dymek i Wybieralski czyli
  Krytyka Polityczna i Gazeta Wyborcza
  to czolowi przedstawiciele srodowiska ostrzegajacego swiat przed polskim faszyzmem...

  I to warto tu podkreslic.
 • 2017-11-29 02:04 | Falicz Jedrek

  Postepowa antyfaszystowska...lewica.

  Gdy 60 tysiecy polskich nazistow ze skandalicznymi...polskimi flagami maszeruje ulicami Warszawy ostrzegajaca przed tym swiat postepowe i lewicowe media zajete sa, cytuje wypowiedz kolezanki z pracy:
  ""Ważny redaktor (MICHAL WYBIERALSKI szef działu krajowego Gazety Wyborczej !) lubi mówić, że chciałby nam ,,wsadzić język w cipkę” lub byśmy ”chwyciły go za jajka”...
 • 2017-11-29 08:01 | Withold

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  "Nie chodzi o to, by wskazać dwóch winnych, przeprowadzić pokazową procedurę wyjaśniającą, wysłać na kurs antyprzemocowy i uznać sprawę za załatwioną. Chodzi o to, żeby"...zapłacili, w złotych. Tak, żeby zabolało. To są inteligentni ludzie. "Kurs antyprzemocowy" itd... to będzie dla nich jedynie temat do żartów.

  Myślę, że Polsce potrzebna jest dyskusja i rozmowa (nie każdy pracuje w korporacji) o tym co to jest przemoc seksualna, a przede wszystkim gdzie ona już się zaczyna i co wręcz automatycznie należy i trzeba robić gdy mi dane zachowanie nie podoba się. Jak szybko uciąć rozmowę bądź zwrócić molestującemu uwagę na jego zachowanie, którego sobie nie życzę.


 • 2017-11-29 08:39 | J.E. Baka

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  Tymczasem TVPiS zrobiła z tej sprawy narzędzie do przywalenia "Wyborczej" i środowiskom niechętnym PiS. Przy okazji została też obsmarowana znienawidzona przez nich Szczuka.
 • 2017-11-29 12:39 | Andrzej Falicz

  Dziennikarze oskarżeni o molestowanie, pobicie i gwałt...należy dodać

  Tzw...TVPiS ma pełne prawo wykazywać hipokryzje środowiska " wyższej moralnie"...medialnej opozycji.

  Najważniejsze jest to, że to obrzydliwe zachowanie było w tych antypisowskich " postępowych" środowiskach doskonale znane i jak widać tolerowane.

  Ta hipokryzja pokazuje zwyrodnienie i bezgraniczna arogancję zaplecza medialnego " postepiwej opozycji" walczącej z ...ciemnogrodem.

  Sierakowski, pieszczoch GW też podpisywał sue pod artykułami "jakiejś baby".
 • 2017-11-29 13:12 | essere

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  DObry tekst. Zero tolerancji dla molestowania seksualnego i wogóle dla przemocy psychicznej i fizycznej.

  Chciałbym jednak dodać kilka zdań.

  Po pierwsze, molestowanie seksualne nie dotyczy tylko kobiet, choć pewnie to większość. Zdarzają się dość częste przypadki molestowania mężczyzn przez kobiety. Nie powinno się tu dyskryminować;o)

  Po drugie, jest grupa osób, która chce robić kariery przez przysłowiowe łóżko. Czasami te osoby się potem mszczą z różnych powodów. Tym samym warto jednak dać uczciwą szansę obrony oskarżonemu/oskarżonej.

  Po trzecie, są przypadki, że niekompetentna pracownica oskarża przełożonego o molestowanie, aby uniknąć np. zwolnienia, nagany, itd..Czasami trzeba rozważyć ryzyko takiego odwetu, co może prowadzić do zaniechania.

  Po czwarte, w związkach zdarza się częściej, niż się sądzi, fizyczna agresja kobiety wobec mężczyzny (choć pewnie częściej jest odwrotnie). Więc i w tej materii nie powinno się przypinać łatki tylko mężczyznom.

  Po piąte i ostatnie, kobiety potrafią być okrutne w stosunku do siebie, np. względem koleżanek w ciąży. Słyszałem komentarze, które były zwyczajnie niestosowne i na które mężczyzna by się nie odważył bojąc słusznych konsekwencji.

  Ale ogólnie temat bardzo ważny, choć warto i tu stosować równouprawnienie.
 • 2017-11-29 21:23 | Withold

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  @essere
  Zgoda. To wszystko się zdarza. Dlatego powinny być odpowiednie zasady postępowania i reguły, które pomagałyby kobietom, mężczyznom, a także dzieciom (jeśli już wszystkim wymieniamy) przyjąć odpowiednią postawę w takiej sytuacji, żeby po prostu szok w jaki ich może wprowadzić spotrkanie z takim indywiduum nie zabrał im głosu i fizycznie nie sparaliżował. Muszą wiedzieć też gdzie mogą się zgłosić,że ich zeznania zostaną poważnie potraktowane, bo to niełatwo się o tym mówi, szczególnie w małych ośrodkach.
  Mamy następną aferę PZKol. Chyba już każdy widzi, że skandal z Durczokiem to był wierzchołek góry lodowej.
 • 2017-11-29 23:41 | Edvin

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  A może potrzebna jest poważna refleksja na temat skutków społecznych i kulturowych "rewolucji 68": wszak wolna miłość, dragi dla wszystkich, brak odpowiedzialności "dzieci kwiatów" zbiera dzisiaj żniwo nie dla wszystkich rozpoznawalne. Obydwaj dziennikarze mogą nie rozumieć, że czynili źle, bo robili tak od zawsze i nikogo to nie dziwiło, ba , budziło podziw. 5 żon Joszki Fiszera, 4 jego szefa Gerharda Schr. to druga strona lustra, któremu na imię "68", prawda? Może jednak można i trzeba inaczej?
 • 2017-11-30 10:18 | peciak

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  W środowiskach lewicowych to norma. L. Miller cudzołóstwo i seks wciągnął sobie na sztandar po tym jak niejaka Apolonia P. ogłosiła go prawdziwym męszczyzną. Natomiast , ta sama pani uznała że A. Kwaśniewski to marny w te klocki. Interweniowała w tej sprawie p. Kwaśniewska twierdząc że jej mąż, to dobry kochanek.
 • 2017-11-30 13:37 | Marian.W.O

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  "Jeżeli oskarżani dziś mężczyźni okażą się niewinni, jak zdołają oczyścić swoje nazwiska?"

  Podstawowyw problem kolejnej masowej akcji - celowo uzywam tego okreslenia. Rosnie fala oskarzen a oskarzeni, w oczach opinii publicznej sa nie tyle oskarzonymi co winnymi. Jak dotychczas nie widzialem by ktos publicznie zauwazyl, ze wsrod tej masy oskarzonych sa ludzie niewinni, ktorzy raczej nie maja szans na rzeczywiste oczyszcenie. Czyzby dzialano wedlug zasady, ze "lepiej zabic kilku niewinnych niz przepuscic jednego winnego"?
 • 2017-12-07 21:32 | basianw

  Re:#MeToo po polsku. Dziennikarze oskarżeni o molestowanie

  Uwazajcie zeby u Was nie doszlo do takiej histerii jaka mamy w Ameryce. Wybitni ludzie znikaja ze sceny bez szansy obronienia sie, co dziennie pojawiaja sie nowe nazwiska zasluzonych ludzi ze swiata kultury, publicystyki, sztuki, polityki - oskarzani a najrozniejsze przekraczanie norm dobrego zachowania sie - i natychmiast traca swoje stanowiska. To sie musi zle skonczyc dla wszystkich.