Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Notowania bitcoina biją kolejne rekordy. Dlaczego?

(7)
Kiedyś była gorączka złota, dzisiaj jest gorączka bitcoina. Miał być alternatywą dla tradycyjnych walut, a stał się przedmiotem spekulacji na gigantyczną skalę.
 • 2017-11-29 13:59 | zzch

  Bańka

  Ponieważ ostatnio dostaję sporo spamu z ofertami wejścia na rynek kryptowalut twierdzę że obecnie właśnie trwa proces wychodzenia z tego rynku instytucjonalnych graczy. Za chwilę okaże się jak wielu niedoświadczonych nabywców straciło majątki. Tu nie ma i nie będzie litości. Rynek ewidentnie jest mocno przegrzany.
 • 2017-11-29 14:25 | J.E. Baka

  Re:Notowania bitcoina biją kolejne rekordy. Dlaczego?

  A skończy się pewnie pęknięciem bańki. Kto straci, będzie sobie mógł tylko pluć w brodę, bo żaden kraj nie uznaje tej waluty i nikt niczego tu nie gwarantuje.
 • 2017-11-29 16:02 | _sens

  Re:Notowania bitcoina biją kolejne rekordy. Dlaczego?

  To efekt tego, że BTC jest "aktywem inwestycyjnym" dla intelektualnej biedy. Żeby zagrać na giełdzie trzeba założyć rachunek, zadać sobie minimum trudu żeby wiedzieć co oznaczają migające cyferki i mieć jakie trochę więcej grosza a przy BTC wystarczy podejść do automatu wcisnąć guzik przystawić telefon, włożyć pinionżek i gotowe. Intelektualna bieda głosi jak to BTC będzie pęczniał i pęczniał już się o 100 tyś dolarów mówi.
 • 2017-11-29 16:54 | jakowalski

  Re:Notowania bitcoina biją kolejne rekordy. Dlaczego?

  Kolejna bańka spekulacyjna w celu wydojenia pieniędzy od naiwnych, który ogłupieni neoliberalną propagandą wierzą, że bez pracy można mieć kołacze.
 • 2017-11-30 06:22 | woytek

  Re:Notowania bitcoina biją kolejne rekordy. Dlaczego?

  Bitcoin bije rekordy, bo pieniądz drukowany przez banki równiez oderwał się od pokrycia w towarze czy w złocie. To brak zaufania do jakiekolwiek waluty wprowadza tę "gorączkę kryptowaluty". Pieniądz drukowany przez banki ma teraz pokrycie w ilości zakupionych bomb czy rakiet, na co wydają miliardy kraje, które same wywołują hiterię wojenną na zamównie globalnych awanturników.
  Czy w takim świecie mogą obowiązywac jakieś racjonalne kryteria oceny stanu ekonomii światowej, przywracające wiarę w poczytalnośc elit politycznych?
  Nawet FED rozpatruje możliwość wprowadzenia kryptowaluty.
 • 2017-12-01 20:16 | Aspiryna

  Re:Notowania bitcoina biją kolejne rekordy. Dlaczego?

  "...który ogłupieni neoliberalną propagandą wierzą, że bez pracy można mieć kołacze."

  Tak mowi "neoliberalna propaganda"? A moze panu znowu cos sie pomieszalo??
 • 2017-12-02 13:36 | jakowalski

  Re:Notowania bitcoina biją kolejne rekordy. Dlaczego?

  Aspiryna
  Przecież Balcerowicz przekonywał nas w latach 1990-tych, że dobrobyt nie bierze się z pracy, jak to twierdził Marks, a tylko, jak na tzw. Zachodzie, ze spekulacji tzw. papierami wartościowymi i stąd też pozamykał on w Polsce fabryki, a wybudował na ich miejsce giełdę i liczne domy maklerskie.