Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Slobodan Praljak otruł się podczas rozprawy przed Trybunałem w Hadze

(11)
Podczas odczytywania wyroku przed Trybunałem ds. Zbrodni w b. Jugosławii oskarżony wyjął butelkę z trucizną i wypił jej zawartość. Zmarł po kilku godzinach w szpitalu.
  • 2017-11-30 08:31 | lubat

Slobodan Praljak otruł się podczas rozprawy przed Trybunałem w Hadze

"W tym kontekście samobójstwo Slobodana Praljaka brzmi jak zagranie się aktora złej sztuki."
    Wyjątkowo cyniczne stwierdzenie, pełne pychy i wyższości wobec ludzi uwikłanych nie ze swojej woli w tragiczną historię.
    Tutaj wyjątkowo pasuje staropolskie powiedzenie "Wielcy złodzieje małe wieszą". Praljak, Milosewicz i inni nie byli aniołkami, ale oni wypełniali tylko role narzucone im przez większych zbrodniarzy, którzy nigdy nie staną przed haskim trybunałem, chociaż to oni są odpowiedzialni za te wszystkie zbrodnie w byłej Jugosławii.

Samobójstwo Slobodana Praljaka nie jest zagraniem aktora złej sztuki. To krzyk rozpaczy i bezsilności wobec załgania europejskiej "sprawiedliwości". Czyn godny samuraja.
  • 2017-11-30 13:23 | Marian.W.O

Re:Slobodan Praljak otruł się podczas rozprawy przed Trybunałem w Hadze

Moze warto przez chwile zastanowic sie nad fragmentem tekstu kometujecym wyrok w innym procesie tego samego trybunalu. Te slowa napisal prawnik.

"In summary this document contains within it little sense of the defence case or what the facts presented by the defence were, what the defence arguments were on the facts, nor their full legal arguments. But most importantly we have no idea what the testimony was of most of the prosecution witnesses and no idea what the testimony was of defence witnesses. It is as if there was no trial, and the judges just sat in a room sifting through prosecution documents writing the judgement as they went. We must suppose that this is not far from the truth."

Jesli tak wygladal proces i tego oskarzonego, trudno sie dziwic, ze popelnil samobojstwo.
  • 2017-11-30 13:34 | turpin

>>Wyjątkowo cyniczne stwierdzenie, pełne pychy i wyższości wobec ludzi uwikłanych nie ze swojej woli w tragiczną historię. <<

Ależ to właśnie ten łobuz - i jemu podobni - ową europejską historię czynili tragiczną. Z pełnym zaangażowaniem, przez ładnych kilka lat, i czynili by dalej, gdyby NATO i Europa tego nie przerwały. Bez zachodnich interwencji była Jugosławia pełna tych Praljaków, Babiców, Miłoszewiczów i innego ludzkiego śmiecia wyglądałaby, jak Demokratyczna Republika Kongo (+problemy z ogrzewaniem zimą, których DRK nie ma).

Z `samurajem` bym się zaś zgodził, a nawet przyklasnął trafności porównania, zważywszy na to jak `samurajowie` zachowywali sie w czasie ostatniej wojny, w której mieli okazję wziąć udział.
  • 2017-11-30 14:34 | Nadiru Radena

Pochodzę z byłej Jugosławii, a mój ojciec niestety został zmuszony do udziału w tym konflikcie, chociaż na szczęście z dala od jakiegokolwiek frontu. I powiem Ci jedno, lubat: nie wiesz, o czym mówisz. Zachód odpowiada za wiele w tej wojnie, za zaniechanie, wspieranie wyłącznie jednej strony konfliktu i opieszałość, wszystko to związane z kompletną nieznajomością realiów i polityków Jugosławii, ale za zbrodnie w pełni odpowiadają ci, którzy toczyli wojny w Chorwacji i Bośni: Serbowie, Chorwaci i, tak, Bośniacy też. To główni politycy serbscy, chorwaccy i bośniaccy doprowadzili do wojny, na nich spoczywa wina za konflikt i wszelkie zbrodnie. Zachód też jest winien, owszem, ale tylko (albo i aż) tego, że ich nie powstrzymał.
  • 2017-11-30 15:28 | moncze

Czy ktos moglby mi polecic dobre ksiazki o konflikcie w bylej Jugoslawi i jego przyczynach? Po polsku badz po angielsku. Z gory serdecznie dziekuje.
  • 2017-11-30 22:34 | turek74

Witam!
    może te (obie z 1995 r.):
    "Obrona poczty sarajewskiej" Dawida Warszawskiego (Konstantego Geberta)?
    "Mój brat cię zabije" Tadeusza Olszańskiego?
  • 2017-12-01 08:15 | turpin

Misha Glenny. The Fall of Yugoslavia.
  • 2017-12-01 08:39 | lubat

@turpin
    @Nadiru Radena
    Wina Zachodu nie polega na tym, że "na czas nie powstrzymał" jatki w byłej Jugosławii, lecz na czymś zupełnie przeciwnym: Zachód na wiele lat przed tą jatką przygotowywał ją i parł do rozbicia Jugosławii. Wiedząc doskonale, że tam od wieków nagromadzone jest tyle napięć, czy wręcz wrogości, że to musi się skończyć tragicznie.
    Media o tym raczej nie piszą, ale kto szuka, ten znajdzie, np. to:
    https://www.tygodnikprzeglad.pl/kohl-a-rozbicie-jugoslawii/
  • 2017-12-01 12:14 | Bartunio

Dołączam się do prośby...
  • 2017-12-01 18:43 | Slawomirski

Ludzie dali sie uwiesc nacjonalistycznej chorobie w dawnej Jugoslawii. Praljak jest jej kolejna ofiara. Uczmy sie na bledach innych.

Slawomirski
  • 2017-12-02 17:40 | maciekplacek

Wzial dobry przyklad od kolegow "po fachu", jak m.in.: Hermann Göring
    Heinrich Himmler i wymierzyl sobie sam sprawiedliwosc.
    Popelnil blad, podobnie jak Breivik mialby ogrzewana cele z internetem, zmiane poscieli, opieke zdrowotna dobrych lekarzy, diete, nawet najbardziej wyszukana, moze nawet osobistego trenera.

Panie Marian W.O. podajac cytat prosze zawsze podac autora lub zrodlo skad pochodzi. Zrobie to za pana. Mimo, ze tekst jest po angielsku, jest czescia propagandy kremlowskiej. Skompromitowane strony jak "globalreserach", "off-guardian" wraz kilkoma podobnymi "stronami" podaly za oficjalnym tekstem z RT-International. Czyzby sie pan wstydzil tego, ze jest prenumerantem RT, Sputnika, globalresearch, etc ? Byc moze podanie faktycznego zrodla informacji moze wywolywac "wrogie" komentarze, a tak, jest po angielsku, zabrzmi wiec wiarygodnie. Wishful thinking.

- "Zachód na wiele lat przed tą jatką przygotowywał ją i parł do rozbicia Jugosławii. " -
    Prosze podac konkretny przyklad tych "przygotowan". Zapewne "Zachod" jest rowniez winien podzialowi Slowakow od Czechow, a ostatnio "Zachod" rozrabia w Katalonii, w Belgii napuszcza tych z Flanders na tych z Wallonia.
    Zeby nie zdecydowana reakcja USA dzisiaj na tym obszarze byloby jedno wielkie cmentarzysko.

- "Praljak jest jej kolejna ofiara." - Czyja, albo kogo p. Slawomirski ?
    Czy i pan czuje sie ofiara, np. IRS-u?