Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powrót do przeszłości w Europie

(3)
2017-12-01 21:05 | jakowalski
Europa przeniesie się na wschód, a jej centrum znajdzie się we wschodniej Polsce. Na zachód od Polski powstaną znów kalifaty, tyle że nie tylko Kordobski, ale także (alfabetycznie) Amsterdamski, Andorski, Berliński, Berneński, Brukselski, Dubliński, Liechtensteinu, Lizboński, Luksemburski, Londyński, Maltański, Monakijski, Paryski, Rzymski, Watykański i Wiedeński, na północy Helsiński, Kopenhaski, Oslo (przypominam, ze Oslo jest w języku polskim czasownikiem nieodmiennym i że nie tworzy się od niego nazw mieszkańców i przymiotników) i Rejkiawicki, a na południu Ateński i Nikozyjski. Nie wiem jak się będzie nazywać kalifat powstały na terenie San Marino - chyba że, muzułmanie uznają Świętego Marinusa za swojego - wtedy będzie to po polsku zapewne Kalifat Marinuski. Rozumie się samo przez się, że kalifatami zostaną też Albania, Bośnia z Hercegowiną i Kosowo oraz zapewne też, niestety, Macedonia.
Wiecej tu: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1729616,1,liczba-muzulmanow-w-europie-znacznie-wzrosnie-ale-tylko-w-niektorych-krajach.read
 • 2017-12-29 22:51 | Kazimierz K

  Re:Powrót do przeszłości w Europie

  Bardziej by pasowało powrót do przyszłości Europy.
  Kiedyś nie mogłem zrozumieć historii Polski, dlaczego głupi ludzie doprowadzili do upadku I Rzeczypospolitej, zawierając sojusze z wrogami Polski.
  Pamiętam dobrze jak mówiłem sobie, że byłoby dobrze wrócić do przeszłości i wytłumaczyć tym głupim ludziom, jakie popełniają fatalne błędy w rozwiązywaniu ówczesnych problemów. A przecież wiemy, że było ich sporo.
  Obecnie trochę zmądrzałem i wiem na przykładzie obecnej sytuacji w Polsce i w Europie, że faktycznie nic nie można było zrobić. Na naszych oczach dzieje się historia narodów i świata, jaką jest między innymi wielka emigracja ludów Afryki oraz Azji do Europy i do Ameryki Północnej.
  Niestety tak jak to było I Rzeczypospolitej, z wielu względów głupi ludzie nie potrafią lub nie chcą ze sobą rozmawiać, gdyż dzieli ich przepaść ideowa, światopogląd i polityka. Obecnie zatem jako pewnik można uznać, że UE jako jedno państwo federalne nie uda się zbudować, a może nawet grozi nam częściowy rozkład UE.
  Jedyną szansą na przetrwanie UE widzę, gdy poszczególne kraje będą same mogły decydować o swoich wartościach, kulturze, zwyczajach, religii i rozwoju demokracji.
  Na pewno w budowaniu tego ładu nie pomogą emigranci islamscy.
  Twoja wizje islamizacji Europy jest oczywiście bardzo realna, co oczywiście nie wróży nic dobrego. Pytanie jak to wytłumaczyć tym głupim ludziom.
 • 2017-12-30 23:12 | jakowalski

  Re:Powrót do przeszłości w Europie

  Kazimierz
  Otóż to - jak to wytłumaczyć tym ludziom ogłupionym przez reżymową propagandę, że Zachód czeka islamizacja i tym samym powrót do średniowiecza?