Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

(17)
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z procedurami, Polska deportuje ich w samą wigilię. Sąsiedzi, szkoła i pół Gdańska próbują to jakoś zatrzymać.
 • 2017-12-02 11:47 | jrcanonia

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Jak to się ma do miliona ukraińskich uchodźcòw z brukselskich kłamstw Szydłowej?
 • 2017-12-02 11:58 | jakowalski

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Miejsce Ukraińców jest na Ukrainie.
 • 2017-12-02 12:33 | vandermerwe

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Pozostawiajac aspekt czysto ludzki na boku. Wspomniana rodzina padla ofiara ofcjalnego stanowiska Polski w sprawie Ukrainy. Wedlug tego, Ukraina jest krajem jak najbardziej szczesliwym, rzadzonym demokratycznie i jedynie ofiara rosyjskiej "agresji". Czyli normalny kraj i nie ma powodu by uznawac kogokolwiek za uchodzce. Jak w innych krajach UE takich ludzi sie deportuje (nawet do Afganistanu, gdzie w rzeczywistosci dalej trwa konflikt). Polska nie moze miec przyslowiowego "ciastka i je jednoczesnie moc zjesc". Polska polityka w wielu sprawach "potyka sie o wlasne nogi", co zle swiadczy o politykach i politycznych koncepcjach.

  Pozdrawiam
 • 2017-12-02 16:29 | wladimirz

  Ludzie się imają różnych chwytów żeby zdobyć obywatelstwo UE, ale to nie powód żeby im ulegać ... ;-)

  Tak jak inne cywilizowane kraje, Polska ma prawo decydować, kogo CHCE, a kogo NIE CHCE na swoim terytorium. Poza Donbasem na Ukrainie panuje spokój, a nasze władze i te i poprzednie chwalą demokratyczny charakter tamtejszych rządów ... ;-)
  Owszem, byłoby lepiej, gdyby Polska miała sprecyzowaną POLITYKĘ IMIGRACYJNĄ czyli jasne reguły kogo przyjmuje (kwalifikacje i/albo kasa) z pożytkiem dla siebie, a kogo -nie!!! Tu zaś mamy łzawe opowiastki ludzi, którzy sobie chcą po prostu, na koszt naszego/unijnego podatnika poprawić warunki życia :-(
 • 2017-12-02 18:58 | jakowalski

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Wladimirz
  Generalnie to zgoda, ale uważam, że Polska, jako eksporter netto siły roboczej, nie potrzebuje ludzi do pracy, a osób chcących otrzymać polski (czytaj unijny) paszport za pieniądze należy się wystrzegać jak ognia, zarazy morowej, głodu, powodzi i innych klęsk żywiołowych czy też biologicznych. Najlepszą na świecie politykę imigracyjną ma przecież Japonia, która praktycznie nie przyjmuje do siebie nikogo na stałe, nawet z krajów bardzo zbliżonych kulturowo, czyli z Chin i Korei. Brak rąk do pracy zwalcza ona skutecznie poprzez mechanizację i automatyzację, w tym robotyzację i komputeryzację, przez co jej gospodarka jest jedną z najbardziej nowoczesnych, najbardziej innowacyjnych i najbardziej konkurencyjnych na świecie. Niech ten przykład stanie się wreszcie inspiracją nie tylko dla Polski, ale dla całej UE i reszty tzw. Zachodu.
 • 2017-12-02 19:05 | jakowalski

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Van der Merwe
  Ukraina jest od dawna, praktycznie od chwili wystąpienia z ZSRR, de facto państwem upadłym, ale prawo do azylu w Polsce mają tylko przeciwnicy obecnego, prozachodniego reżymu, a oni przecież nie wystąpią o azyl w Polsce, a raczej np. w Rosji. Stąd tez Polska nie powinna przyznawać azylu żadnemu Ukraińcowi, jako że Ukraińcy popierający obecny, prozachodni reżym nie muszą się siebie niczego obawiać ze strony władz, a jego wrogowie na pewno nie wystąpią o azyl w prozachodniej Polsce.
 • 2017-12-03 00:37 | maestra

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Porażająca bezduszność urzędów a w gruncie rzeczy ludzi,którzy te urzędy sprawują.
 • 2017-12-03 12:09 | Jacek, NH

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Rządy PO-PSl oraz PIS przyjęły do Polski dwa miliony Ukraińców, którzy zaniżają stawki polskim pracownikom. Z Ukraińcami w Polsce są coraz większe kłopoty. Jeżeli rząd nie zrobi z nimi porządku, to zrobią to sami Polacy. Zakaz wjazdu do Polski dla wszystkich Ukraińców i deportacja wszystkich Ukraińców przebywających w Polsce
 • 2017-12-03 17:48 | jrcanonia

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Lektura powyższych komentarzy wstrząsa. Dwa miliony Polaków rozpełzły się po Europie, a Ukraińców traktują jak ludzkie śmiecie.PiŚ w dwa lata wyhodował miliony polskich faszystów.
 • 2017-12-03 18:02 | jakowalski

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Maestra
  Jaka bezduszność? Należyte wypełnianie patriotycznego obowiązku ochrony polskich granic, za co należy się tym urzędom i urzędnikom wielki plus ze strony wszystkich patriotycznie nastawionych Polaków.
 • 2017-12-03 18:03 | jakowalski

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Jacek - pełna zgoda!
 • 2017-12-03 18:34 | aanna

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Jacku NH,
  zaden Ukrainiec, Afganczyk, etc, etc...nie zanizy stawki polskemu pracownikowi. Jezeli w to watpisz, kiepski z Ciebie pracownik.

 • 2017-12-03 22:09 | jakowalski

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Jrcanonia
  Polacy osiedlają się na 100% legalnie w całej UE. Ukraina zaś nie należy do UE. I czy wiesz co oznacza określenie „faszysta”?
 • 2017-12-04 11:25 | jakowalski

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Aanna
  Gdyby Ukraińcom nie pozwolono na pracę w Polsce, to wtedy polskie firmy zmuszone by wreszcie zostały do podniesienia płac i poprawy warunków pracy, i stały by się one atrakcyjne dla Polaków, którzy z powodu braku pracy, niskich płac i marnych warunków pracy zmuszeni byli do emigracji. Czytałem niedawno o Polaku z Bydgoszczy, który pracuje w Niemczech jako spawacz przy remoncie taboru kolejowego i chciał wrócić do Polski, kiedy się dowiedział, że Pesa poszukuje spawaczy. Ale szybko zrezygnował z tego zamiaru, kiedy się zorientował, jakie to głodowe wręcz stawki oferuje owa Pesa spawaczom - stawki tak niskie, że tylko Ukraińcy godzą sie za nie pracować po 8 i więcej godzin dziennie, na dodatek w bardzo marnych, szkodliwych dla zdrowia warunkach.
  Ponadto wyższe płace związane z brakiem ludzi do pracy wymusiłyby by na polskich firmach unowocześnienie technologii przez mechanizację i automatyzację, w tym komputeryzację i robotyzację, a co za tym idzie poprawę jakości wyrobów i ich unowocześnienie, co zwiększałoby ich konkurencyjność na międzynarodowych rynkach. A tak, to jak Pesa, polskie firmy zadowalają się konkurowaniem niskimi cenami, przegrywając w ten sposób z jeszcze tańszymi wyrobami np. Chin. Polscy przedsiębiorcy oraz politycy zapominają bowiem, że konkurując tanią siłą roboczą skazujemy się na pozostanie krajem z niskimi płacami, a więc z niską stopą życiową. Niestety, ale wszystkie polskie rządy od roku 1989 nie myślą w kategoriach jak poprawić poziom życia Polaków, a tylko jak zwiększyć zyski firm, najczęściej zresztą zagranicznych, działających w Polsce i tym samym skazują one Polskę na pozostanie krajem biednym i zacofanym, konkurującym nie jakością i nowoczesnością swej produkcji, a tylko niskimi kosztami siły roboczej, co też uczyniło z Polski po roku 1989 jednego z największych na świecie eksporterów, ale niestety tylko taniej siły roboczej.
  Poza tym, to zarobki w Polsce są bardzo niskie. GUS podał ostatnio medianę zarobków miesięcznych za rok ubiegły czyli 2016, a wynosi ona zaledwie 3510 zł brutto. Jeszcze niższa jest dominanta płac, czyli najczęściej wypłacana pensja, która wynosi zaledwie 2074 zł brutto, a to jest znacznie poniżej 2 tysięcy zł netto „na rękę”. Nawet mocno zawyżone przez garstkę najlepiej zarabiających średnie wynagrodzenie wynosi w Polsce tylko 4346 zł brutto, czyli niespełna 3100 zł na rękę. Należy tutaj oczywiście przypomnieć, że te pensje dotyczą tylko umów o pracę i firm, które mają więcej niż 9 pracowników, a więc realna sytuacja jest jeszcze gorsza. Nie potrzeba nam więc Ukraińców, aby obniżali nam oni nasze, i tak już skandalicznie wręcz niskie, zarobki.
 • 2017-12-04 14:03 | jakowalski

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Pani Redaktor
  Wszystkich Ukraińców należy deportować z Polski, choćby za ich poparcie i udział w zbrodniach UPA popełnionych na Polakach i Polskich Żydach podczas II wojny światowej (Wołyń) i zaraz po jej zakończeniu (Bieszczady, wschodnia Lubelszczyzna etc.).
 • 2017-12-05 02:43 | Kavar

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Pani redaktor, przy calej mojej sympatii dla Ukraincow historia tej rodziny jest falszywa i urzad wydal sluszna decyzje. Owszem, zyli w zagrozeniu na Krymie,ale go opuscili. Mogliby spokojnie ulozyc sobie zycie we Lwowie badz w Kijowie (Kijow jest w wiekszosci rosyjskojezyczny), badz innych miastach zachodniej Ukrainy. Jesli chcieliby zostac w Polsce,jest wiele metod na zalatwienie sobie legalnych pozwolen na prace. Jednak bohaterowie artykulu wybrali postawe roszczeniowa,liczac zapewne na zasilki i socjal.
 • 2017-12-05 18:04 | jakowalski

  Re:Polska chce deportować ukraińską rodzinę. Za mało ucierpiała?

  Kavar
  Uciekli z Krymu a później z Ukrainy, gdyż naruszyli tamtejsze (rosyjskie i ukraińskie) prawo karne. A takich „uchodźców”, to my w Polsce nie potrzebujemy.