Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosyjska propaganda zalewa wirtualny świat

(8)
Zachód powinien odtworzyć system immunologiczny, chroniący go kiedyś przed sowiecką propagandą – alarmują eksperci. Problem w tym, że wiele państw wciąż nie zauważa nawrotu choroby.
 • 2017-12-06 05:11 | KTD

  Re:Napad rosyjskich farmerów

  Nie tylko Rosjanie patrzą na bałagan na Zachodzie. Cały świat widzi jak można łatwo manipulować demokracje. W tym kontekście model władzy chiński, czy rosyjski dla niektórych może zacząć wyglądać bardziej atrakcyjnie. Nastaly ciekawe czasy.
 • 2017-12-06 12:01 | jakowalski

  Re:Rosyjska propaganda zalewa wirtualny świat

  Racja, KTD!
 • 2017-12-06 12:02 | Kazimierz K

  Re:Rosyjska propaganda zalewa wirtualny świat

  "To widać słychać i czuć", że Polska jest ze strony Rosji jest atakowana w zakresie hejtu i ataków cybernetycznych. Na temat tych ataków, można to sprawdzić poprzez oficjalnie publikowane dane. Niestety z tych danych wynika, że poza Rosją która ma na koncie największy udział tych ataków, jest to realizowane również z terenu krajów UE i USA.
  Pytanie jak to jest możliwe?
  Mnie jednak najbardziej irytuje propaganda skierowana przeciwko Polsce ze strony polityków i dziennikarzy niektórych krajów UE. Takimi najczęstszymi tematami jest najczęściej, że w Polsce propaguje się faszyzm, nazizm, ksenofobia i rasizm. Jedynie o co Polaków się nie oskarża to niewolnictwo.
  Ze względu na fakty historyczne jakie kraje z obecnej UE to realizowały w przeszłości,a więc te wszystkie nieludzkie zachowania często w formie ludobójstwa i eksterminacji narodów od średniowiecza do współczesnych czasów, jak można za to samo atakować obecnie państwo polskie i Polaków.
  Nie ma się jednak temu co dziwić, gdy to sami polscy obywatele potwierdzają i wymyślają te często niezasadne oskarżenia.
  Aby rozpocząć jakieś działania przeciwko takim państwom jak Rosja, to najpierw należy zrobić "porządek w własnym ogródku".
  Nie będzie to jednak możliwe przy obecnym bezrefleksyjnym w UE establishmencie.
 • 2017-12-06 12:02 | jakowalski

  Re:Rosyjska propaganda zalewa wirtualny świat

  Określenie „Związek Sowiecki” jest okropnym rusycyzmem, jako że mamy w języku polskim piękny wyraz „radziecki” - np. Apteka Radziecka w Toruniu, założona w 1623 roku przez Martina Schweickerta jako czwarta apteka w Toruniu, w budynku należącym do Rady Miasta i stąd też jej nazwa. „Sojuz Sowiecki” jest zaś jeszcze bardziej potwornym rusycyzmem. Może więc „Unia Radziecka”? ;-)
 • 2017-12-06 21:04 | lubat

  Re:Rosyjska propaganda zalewa wirtualny świat

  Naprawdę zalewa? Nie znam liczb, a te co są podawane przez zachodnie źródła, są oderwane od tła zdarzeń. Mnie wydają się dosyć przekonywujące twierdzenia strony rosyjskiej, że na ich konto zalicza się wszystkie posty rosyjskie, ukraińskie, kazachskie i parę innych wschodnich krajów, ale nawet uwzględniając to, daje to w sumie tylko promile wszystkich informacji w świecie wirtualnym. Jest to dla mnie o tyle przekonywujące, że oskarżanie Rosji "propagandowe zalewanie świata" jest tak samo wiarygodne, jak twierdzenie, że Rosja zalewa świat swoimi limuzynami.

  Poza tym widzę, co się dzieje w świecie medialnym. Najbardziej absurdalny wymysł, nie mówiąc o "poważnych" tekstach amerykańskich mediów, powielają wszystkie europejskie media, czasami w dosłownym brzmieniu. A więc to amerykańska propaganda zalewa wirtualny świat. O wiele bardziej, niż rosyjska.
 • 2017-12-07 09:23 | MonZet

  Re:Rosyjska propaganda zalewa wirtualny świat

  Zabrakło w artykule informacji o tym czy i jakie działania rosyjskiej propagandy i trolli prowadzone są w Polsce. Czy autor pracuje nad tym tematem? będzie druga i potrzebna (!) część artykułu? Naturalne podejrzenia padają na wszelkie portale i konta produkujące antyuchodźcze i antyeuropejskie informacje. Przyjęły się w polskim społeczeństwie nadzwyczaj dobrze i kwitną...
 • 2017-12-07 09:57 | znafca in spe

  Re:Rosyjska propaganda zalewa wirtualny świat

  Uzywajac okreslenia "Zwiazek Sowiecki" prawdziwi polacy /specjalnie z malej litery/ podkreslaja swoj negatywny stosunek do Rosji.
 • 2017-12-07 20:19 | Hmm?

  Re:Rosyjska propaganda zalewa wirtualny świat

  @MonZet - sugerujesz, że Polacy z radością przyjęliby na utrzymanie parę pokoleń muzułmanów a tylko rosyjska propaganda rysuje "ksenofobiczny" obraz? Twój post to ironia, tak?