Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

(16)
Najpierw zażyczyliśmy sobie supernowoczesnych rozwiązań, a teraz narzekamy, że za drogie. Czy Amerykanie sprzedadzą nam Patrioty za półdarmo?
 • 2017-12-09 12:04 | Laclos

  Renegactwa prokremlowskiego ciag dalszy

  Przecież te wysokie koszty Patriotów były oczywiste od początku. I o to właśnie chodziło. Żeby nie kupić nowoczesnego wyposażenia dla polskiej armii, bo polska armia ma być słaba. W czyim interesie? Z pewnoscia nie Polski i NATO:)))
 • 2017-12-09 12:58 | Obserwer

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  To były i są mrzonki w stylu sprzedali Rosjanom Francuzi Mistrale za 1 dolara.

  Jak ktoś taki stoi jeszcze na czele armii, nawet sojuszniczej, to strach ma tak wielkie oczy,iż aby oddać tajemnice związane z tym systemem , że robi się zaciemnienie cenowe dla zniechęcenia kontrahenta. Proste.
 • 2017-12-09 14:23 | argonfactory

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  MON nie chodzi o to, żeby kupić jakieś supernowoczesne rozwiązania (albo w ogóle kupić dla armii cokolwiek poza latawcami), ale o to żeby NIE kupić. Wiadomo, że kupno Patriotów wywołałoby niezadowolenie Pana Putina, dlatego PATRIOTY NIE ZOSTANĄ KUPIONE. Sorry, ale nie jest ważne co jakiś polityk gada, ale co robi. A co robią politycy pisu, to widać - marginalizują znaczenie Polski w Europie i i starają się wepchnąć Polskę pod wpływy Moskwy.
 • 2017-12-09 14:55 | woytek

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na złom wojenny

  Kupowanie złomu , który nigdy nie będzie użyty , bo nikt Polsce nie zagraża z wyjątkiem własnych elit politycznych, to wydatek całkowicie zbędny.
  Trzeba budować przemysł , zdolny produkować sprzęt wojenny w Polsce , a nie wydawać miliardy na udawanie mocarstwa militarnego kraju , który jest położony między prawdziwymi mocarstwami jakimi są Niemcy i Rosja. Polska pozbawiona jest rozsądnie myślących elit politycznych. Przykro patrzeć na tych swojskich "politycznych awanturników" oddających Polskę w ręce globalnych awanturników.
  Zadłużanie Polski na wiele lat jest zajęciem pozbawionym elementarnej uczciwości wobec polskiego podatnika.
 • 2017-12-09 20:19 | sztubak

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  Panie Świerczyński, jest Pan ekspertem w Polityce d.s. militarnych.
  Dziwię się, że Pan nie wie, że patrioty są bezużyteczne i całkowicie nieskuteczne względem pocisków cruise które to są w posiadaniu naszego wydumanego wroga czyli Rosji. To, że mają tego typu broń udowodnili strzelając do celów w Syrii.
  T.zw. Zachód wykrył je gdy dotarły do celu.
  Chcą nas zrobić w konia na grube miliardy.
 • 2017-12-10 10:20 | taktotak

  Nie wierzcie uśmiechom ministra wojny!

  Biznes is biznes! Nic na piękny uśmiech (Macierewicza).
  Wszystko byłoby zrozumiałe - bo jedni chcą tanio, drudzy wyjść na swoje. Denerwują głupawe obiecanki-cacanki Macierewicza - pierwszego naiwnego w tym biznesie. Że lis-chytrusek w polskiej polityce, nie znaczy, że nabierze Amerykanów. I bolą konsekwencje jego głupoty - polska armia wciąż na poziomie lat 60. XX wieku!!!
 • 2017-12-10 12:32 | azur

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  Może Polska odkupi od Rosji za 1 dolara te okręty Mistral, które według Macierewicza Egipt przekazał Rosji?
 • 2017-12-10 13:39 | azur

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  Amerykanie sprzedadzą nawet gałąź na której siedzą, jeśli da się na tym zarobić, a co dopiero Patrioty.
 • 2017-12-10 13:47 | Tanaka

  Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty, czyli JEST DOBRZE

  Generałowie Wojska Polskiego, wyrzuceni z niego przez Macierewicza, napisali książkę. Każdy może przeczytać. Jest w niej napisane np. to, że rakietki taktyczne wojska polskiego nie umieją latać prosto, albo krzywo ale do wybranego celu. zamiast tego latają gdzie chcą. Przeważnie poza poligon, przez co stwarzają zagrożenie dla ludności pozapoligonowej.
  Ponieważ w Polsce latają jak chcą, a nie jak się wojskowy spodziewa, uznano, że się sprawdzi jak latają na poligonie w Szwecji. Tak jest silniejsza grawitacja, więc może się będą lepiej na kursie trzymać i większe poligony - jakby miały fruwać po swojemu.
  Okazało się, że grawitacja nie pomaga i wielkość poligonu też nie pomaga. Rakietki fruwały po swojemu i Szwedzi się wystraszyli, że spadną na jakieś szwedzkie miasta albo wioski, więc podziękowali Polakom i ich rakietkom za współpracę.

  W związku z tym Polska kupi najnowszą wersję amerykańskich "Patriotów". Tak mówi.
  Skoro Polska pisoidalna tak mówi, to na taką mowę jest akuratne powiedzenie:
  "gówno chłopu, nie zegarek".
  Z zakupów wojennych MON zrobił bardzo ładny zakup: samolotów dla VIP-ów. Którymi - podobno - będą mogli latać także zwykli żołnierze. Ci żołnierze przekonają się o aktualności powiedzenia o gównie i zegarku.
 • 2017-12-10 13:54 | M.Wolfram

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  wiele widziałem w swoim długim życiu oficera. Ale takiej niekompetencji i blazeństwa jeszcze nigdy. Na czele MON stoją ludzie których należaloby osądzić i posadzić za zdradę stanu albo zgola działanie na rzecz wrogiego państwa. Wiem co mówię. Nie na darmo MI5 i MI6 ostrzeglo rząd JKM przed kontaktami z MON i rządem RP z powodu podejrzeń o działanie na szkodę NATO
 • 2017-12-10 21:51 | wladimirz

  Macierewicz źle wybrał moment!!!! ;-)

  Może sobie oczekiwać do woli na obniżkę ceny. Po uniezależnieniu się, dzięki łupkom, od ropy naftowej z Bliskiego Wschodu, USA&Trump chcą wywołać wielkie napięcie/wojnę na tym obszarze żeby się ich śmiercionośny złom świetnie sprzedawał za petrodolary i uratował plajtujących Jankesów. Uznanie przez Tumpa Jerozolimy jako stolicy Izraela temu ma służyć - to taki zbrojeniowy marketing. I oni teraz liczą na wielki popyt i odpowiednie ceny, szczególnie na Patrioty - na tym tle detalista Macierewicz nikogo nie obchodzi .... ;-)
 • 2017-12-11 05:01 | maciekplacek

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  Sz.P Swierczynski,
  W Waszyngtonie jest slynna K Street gdzie sa siedziby najwazniejszych think tanks i advocacy groups majacych niemal decydujacy wplyw na amerykanska opinie publiczna, ale nie tylko.
  Lobbyist - magic word of American politics. Negocjowanie kontraktow z jakakolwiek korporacja amerykanska jest "najwyzsza szkola jazdy" ktora, jak sie obawiam, polscy negocjatorzy nie posiedli na tym samym poziomie co Amerykanie. Co wiec robic ?
  Od tego jest K Street. Nalezy wydac kilka lub kilkadziesiat milionow $$ z gwarancja zalatwienia korzystnego kontraktu czy ustawy. K Street ma do swej dyspozycji bylych senatorow, kongresmenow, generalow i admiralow w stanie spoczynku, takze CEOs innymi slowy "who's who in American business and politics". Tam, w mojej skromnej opinii, MON powinien skierowac swoje kroki i wrecz wynajac "negocjatora/-ow". Zaplacic i na bierzaco konsultowac z nimi przebieg rozmow. Tak dziala Waszyngton, tak funkcjonuje business.
  W podobny sposob moznaby bylo rozwiazac sprawe wiz. Polska wzorem innych powinna miec swoje lobby w Waszyngtonie - swoje biura przy K Street.
  "There ain't no such thing as a free lunch".
 • 2017-12-11 05:05 | maciekplacek

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  - "Przykro patrzeć na tych swojskich "politycznych awanturników" oddających Polskę w ręce globalnych awanturników." -
  Ponownie zapytuje: Kim sa ci "globalni awanturnicy" ktorzy maja mnie z reszta Polski w swoich rekach ?

  - "Generałowie Wojska Polskiego, wyrzuceni z niego przez Macierewicza, napisali książkę." -
  Jak w starym, wyswiechtanym "Polish joke".
  Ilu potrzeba generalow aby napisali jedna ksiazke?
  General Tanaka zna odpowiedz i na grawitacje tyz.

  - "..wiele widziałem w swoim długim życiu oficera." -
  Z ciekawosci; oficera ZOMO, MO, KBW.. Jakiego ?

  - "Zachód wykrył je gdy dotarły do celu." -
  Caly problem w tym, ze nie dotarly, tzn. jest to problem dla "wydymanego" przeciwnika jakim jest pulkownik Czeka, juz po przyszlorocznych wyborach prezydenckich.
 • 2017-12-11 13:54 | M.Wolfram

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  byłbym zdumiony, gdyby Amerykanie wraz z systemami Patriot sprzedali nam technologię. Oni doskonale wiedzą, że gdyby to zrobili, pan Antoni o łagodnym uśmiechu Bin Ladena zadba, zeby podzielić się wiedzą z IX Zarządem przemiłej organizacji o trzyliterowym skrócie (dla ułatwienia pierwsza litera to G, a ostatnia U). Z tego powodu przedstawili cenę zaporową, bo to ludzie kulturalni i ciężko byłoby im powiedzieć, że NSA przedstawiła Kongresowi dokumenty świadcząch o powiązaniach pana Antoniego i ludzi z jego otoczenia.
 • 2017-12-11 15:12 | J.E. Baka

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  I pomyśleć, że za kwotę tu podaną można by znacznie poprawić stan polskiej Służby Zdrowia i kieszeni polskich lekarzy. Ale nie - jak zwykle mierzymy wysoko, bo w wojsku stać nas co najwyżej na używaną dziesięcioletnią Skodę, ale chcielibyśmy topowego BMW serii 7, który nawet jeszcze nie zeszedł z taśmy produkcyjnej i to najlepiej za pół ceny. Trzeba powiedzieć, że fantazja polskich polityków jest jak Himalaje, czyli niebotyczna.
 • 2017-12-11 16:22 | Kazimierz K

  Re:Szok i niedowierzanie. Nasza strategia na Patrioty

  Ale jesteście wszyscy nakręceni i śmieszni. Przecież każdy obcy wywiad doskonale wie, co jest możliwe być fałszem a co prawdą. Ja osobiście w życiu nie spotkałem szpiega, o którego działalności wiedział by cały świat. Przecież szpieg to nic innego jak agent obcego wywiadu, który może działać wyłącznie do czasu jego ujawnienia. Proponuję w tej sprawie napisać scenariusz na wzór agenta 001 i może wtedy będzie z tego więcej pożytku i śmiechu.
  W sprawie systemu Patriot obecnie wysoka cena, wynika z najnowszej technologii oraz,że jak każda cena powinna ona podlegać długotrwałym negocjacjom. Dlatego, że twardo nie negocjowaliśmy w sprawie cen gazu z Rosji (pomimo,że posiadamy dawno zamortyzowane rurociągi), płacimy za gaz więcej niż Niemcy i inne zachodnie państwa, które korzystają z nowych jeszcze niezamortyzowanych rurociągów.
  Czy system Patriot jest Polsce potrzebny? Takiej obiektywnej a nawet subiektywnej odpowiedzi, na pewno nie można uzyskać na żadnym publicznym forum.
  Nic jednak znaczącego nie przemawia za tym, aby za kilka lat taki system został zbudowany.To raczej jest tak pewne jak "amen w pacierzu".
  Tak naprawdę, nie wiem o co Wam chodzi.