Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy cukrzycę da się wyleczyć głodówką?

(4)
Badaczom udało się uzyskać remisję cukrzycy 2 typu u osób poddanych rygorystycznej diecie. Czy ten nowy sposób może zrewolucjonizować podejście do leczenia tej choroby?
  • 2017-12-09 21:30 | zorro34

Odkrycie?

Trochę dziwne, że zależność znaną od dawna traktuje się jako odkrycie czy rewelację.
    Pracując wiele lat w klinice rehabilitacyjnej, m.in. leczącej osoby z zaburzeniami przemiany materii, cukrzycą i otyłocią, na codzień obserwowałem i dokumentowałem tę zależność. Przyjmowaliśmy pacjentów z zespołem metabolicznym, cukrzycą typu 2 i otyłością, leczonych dotychczas farmakologicznie, często kombinacją leków doustnych z wysokimi dawkami isnuliny (co było najczęściej wyrazem braku dyscypliny pacjenta, ale i bezradności, może i wygodnictwa lekarza leczącego ambulatoryjnie), a wypisywaliśmy pacjentów po kilku tygodniach już bez leczenia farmakologicznego, a dzięki regularnej aktywności fizycznej znacznie sprawniejszych kondycyjnie i z wyraźnie zmniejszoną wagą ciała. Niekiedy udawało się jedynie znacznie zredukować dawki dotychczas przyjmowanych leków, ale niemal w każdym przypadku rezygnację z insuliny.
    Badania katamnestyczne pokazywały niestety w dość dużym dużym odsetku powrót wypisanych pacjentów do dawnego, niezdrowego trybu życia, nadmiernego odżyciania i redukowania do minimum aktywności fizycznej, już w kilka tygodni po wypisie. Co pociągało za sobą nieuchronnie ponowne leczenie farmakologiczne.
  • 2017-12-09 22:10 | jakowalski

Re:Czy cukrzycę da się wyleczyć głodówką?

Tak, ponieważ wraz z organizmem zakończy swój żywot też i ta choroba.
  • 2017-12-10 12:57 | kaesjot

Jakowalski
    A ja podzielam opinię @zorro34.
    Sam na sobie przećwiczyłem głodówkę - przez tydzień nic nie jadłem, piłem tylko sok pomidorowy i Staropolankę i byłem bardzo aktywny fizycznie.
    Straciłem ponad 8 kg - czułem się jak nowo narodzony.
    Niestety - przyzwyczajenie jest drugą naturą.
    Zmieniłem dietę i choć do celu daleko to i tak mam 15 kg mniej od mojej maksymalnej wagi, cholesterol w normie, ciśnienie w normie, nieco podwyższony cukier.
    Wszystko to bez leków!
  • 2017-12-11 12:58 | jakowalski

Znów mi cenzurują watek o cukrzycy... A napisałem tam tylko, że to nie była głodówka, a tylko niskokaloryczna dieta...