Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak w stanie wojennym represjonowano duchownych

(4)
Choć na listach osób przewidzianych do zatrzymań były nazwiska wielu duchownych, nie internowano ich masowo w stanie wojennym. Było to prawdopodobnie efektem pewnych zakulisowych działań.
 • 2017-12-13 03:14 | michalik

  kard.Stefan Wyszańki - NSZZ "Solidarność" - Faszyzm

  msza św. dla „Solidarności” 22 lutego 1981 r. kazanie kard. Wyszyńskiego:

  "Był polityk, który prowadził tak zwaną rewolucję pokojową. Nazywał się Salazar.
  Przez wiele, wiele lat kierował swoim państwem, Portugalią.

  Doprowadził do tego, że jego kraj, ciągle niespokojny, pełen najrozmaitszych gwałtów i przemocy, stał się krajem pokoju i dobrobytu."
 • 2017-12-13 03:19 | michalik

  IPN

  Dzięki polityce historycznej czy bardzo jednostronnie prowadzonej działalności IPN powstaje wrażenie, że jedynym prześladowanym i broniącym wartości, jak prawa człowieka, był Kościół.

  Ale zarazem przecież Kościół był częścią współdziałającą z systemem, nigdy nie wybudowany tylu kościołów, ile w okresie PRL.
 • 2017-12-14 12:08 | jakowalski

  Re:Jak w stanie wojennym represjonowano duchownych

  Oj, biedni ci represjonowani w stanie wojennym duchowni. A tak bardziej na serio, to Generał Wojciech Jaruzelski był przecież od początku do końca katolikiem rzymskim. Za młodu był on nawet ministrantem, a więc nic w tym dziwnego, że zawsze popierał on kościół rzymski, ze przyjmował on w Polsce z wielkimi honorami papieża rzymskiego, że podczas stanu wojennego jedyną większą organizacją poza wojskiem i milicją, która legalnie działa w Polsce, był kościół rzymskokatolicki.
 • 2017-12-15 16:06 | jakowalski

  Re:Jak w stanie wojennym represjonowano duchownych

  Powinno być: ...podczas stanu wojennego jedyną większą organizacją poza wojskiem i milicją, która legalnie działała w Polsce, był kościół rzymskokatolicki.