Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Koniec łatwych wypłat z UE

(1)
W grudniu miał wystartować maraton reform w Unii. Na razie nie wystartuje – wyjątkowo przez Niemców, a nie Francuzów.
  • 2017-12-13 05:58 | KTD

    Re: Unia trudnych pieniedzy

    Reformy są potrzebne, ale czy reformatorzy jeszcze pamietają po co, najpierw EWG, a pózniej Unia powstała, jaka role pełniła i miala pełnić? Od czasu Nowego Układu i wynikającego z niego Pax Americana czasy się zmieniły. Jaka ma być światowa rola Unii, jakie układy powinny obowiazywać miedzy członkami Unii (bo obecne widzimy do czego prowadzą)? Warto byłoby zapoznać się z tym co proponuje Janis Werufakis i związany z nim DiEM25's. Moze potrzebny nam jest inny Nowy Układ? Np według zasad jakie w Bretton Woods proponował John Maynard Keynes. W dzisiejszych czasach ani USA, ani Unia, ani Chiny, czy Japonia nie są na tyle silne by mogły dyktować swoje warunki. W związku z czym kompromis może byłyby łatwiejszy do osiągnięcia.