Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia?

(11)
Czołówki portali wziął szturmem sondaż Kantar Public dla „Faktu”, w którym PiS miał 50 proc., PO 17 proc., a do Sejmu weszłyby jeszcze Kukiz’15 (11 proc.), Nowoczesna (9 proc.) i SLD (5 proc.).
 • 2017-12-14 12:24 | turpin

  Anomalia?

  A niby czemu `anomalia`?

  Nie prościej to przyjąć, że PiS RZECZYWIŚCIE ma takie poparcie wśród tzw. Umęczonego Narodu Polskiego? Tak trudno wyczuć co gra w duszy Panu Sebastianowi ze stacji benzynowej i Pani Sylwii ze sklepu? Może i dla niektórych trudno...

  PiS trafił idealnie w oczekiwania, poglądy, zabobony i lęki znacznej grupy Polaków. Ja - jako niepoprawny optymista - długo wierzyłem, że ów Kołtun Polski - to li tylko znacząca mniejszość, tak gdzieś jedna-trzecia. Kołtun jednak jest silniejszy, a może po prostu się odradza i rośnie w siłę.

  Nie jest on niczym nowym.

  To dymiące podgolone łby, to Liberum Veto, Konfederacja Barska, trzy zdrowaśki w piecu, getto ławkowe, korporanci z lagami nabijanymi żyletkami, Akcja Wisła i pogrom kielecki, Bereza Kartuska i Jaworzno, Ksiądz Skarga, Pan Roman, Pułkownicy i Nikodem Dyzma.

  Dla porządku wato dodać, że czas, w którym można było się z tego towarzystwa wypisać wydaje się właśnie kończyć. Niedługo granice w Europie znów staną się szczelne.

  `Anomalią`, to było to cudowne ćwierćwiecze, które właśnie minęło.
 • 2017-12-14 12:35 | Wrotek

  Re:Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia?

  Jest poważny błąd metodologiczny w nieuwzględnianiu niezdecydowanych. Nie mamy analogii do rozkładu.
  Przecież rozkład może być proporcjonalny, ale równie dobrze może niezdecydowani mogą być wyłącznie między opozycją. A mamy sytuację sprzyjającą temu: podobieństwo PO i Nowoczesnej. Niezdecydowany który jest pewny głosu między którąś z tych partii może się zdecydować na ostatnią chwilę. Równie dobrze, zdecydowana większośc niezdecydowanych pójdzie do PO/Nowoczesnej. A mamy jeszcze SLD, PSL i Razem. Wyborca może być niezdecydowany czy głosować na głównego rywala PiS czy na partię bliższą jego przekonaniom, ale mającym małe szanse (np. Razem).
 • 2017-12-14 18:30 | artur702

  Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia? Nie.

  Nie wierzę w te pisowskie sondaże. To pisowska propaganda. Po pierwsze: ankieterzy zbierali opinie dzwoniąc do posiadaczy telefonów stacjonarnych, a kto dzisiaj posiada telefon stacjonarny? Chyba wyłącznie pisopaci. Najbardziej zacofana, niedouczona grupa społeczna obciachowych nieudaczników. Reszta społeczeństwa korzysta ze smartfonów i telefonów komórkowych. Po drugie: dzwonią na numery dostępne w książkach telefonicznych. Co myśli odbiorca takiego telefonu od ankietera? O kurczę, znają moje imię i nazwisko, mój adres zamieszkania. Bezpieczniej mówić, że popieram PiS, bo mogą mnie odwiedzić. Po trzecie: Istnieje niepisana zmowa w opozycji anty pisowskiej, że ankieterom będą mówić iż popierają PiS, aby upewnić pisopatów, że bezapelacyjnie zwyciężają w sondażach. A nóż ogłoszą przedterminowe wybory? I to by było na tyle. Nie wierzę w te pisowskie sondaże.
 • 2017-12-14 21:26 | AOlsztynski

  Re:Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia?

  Ciekawe jak długo opozycja (i "postępowe" media) będzie udawać niewiedzę?
  A jeszcze ciekawiej będzie jak "racjonaliści" to zaczną tłumaczyć :)
  Przypominam: wygraną PiS wyjaśniano zauroczeniem Polaków...
 • 2017-12-14 22:13 | lalecznik

  A dlaczego nie?

  W mediach przekonani rozmawiają z przekonanymi. Poruszane problemy nie dotyczą bezpośrednio ludzi. Używany język jest mętny. To jest masło maślane. I to w wykonaniu czołowych dziennikarzy. Sprawy nie są drążone go końca. Wnioski bazują na jakiś ogólnych odczuciach, a nie konkretach. Permanentny deficyt informacji. Informacja jak jest, to nie jest oddzielana od opinii. Większość dyskusji dotyczy co robi PIS, a nie co robi opozycja lub chociaż planuje robić.
 • 2017-12-15 09:12 | taki jeden

  Re:Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia?

  Zgadzam się z Panem/Panią Turpin. Trzeba prawdzie spojrzeć w oczy. Po wszystkich ekscesach PIS jego poparcie tylko zwyżkuje, to znaczy, że bardzo dużej części społeczeństwa podoba się polityka PIS. Paradoks polega na tym, że nasze narodowe zrywy walki najpierw przeciwko rosyjskiemu zamordyzmowi (powstania), a potem przeciwko bolszewickiemu zniewoleniu stawiały demokrację jako przeciwwagę. Kiedy Polacy dostali tę wywalczoną, wyśnioną pokoleniami wolność to w ramach demokracji głosują na PIS, który proponuje państwo bezprawia wzorowane na Rosji i Białorusi. I to się bardzo wielu Polakom podoba. Nawet jeśli PIS przegra wybory to nasz "kołtun i bolszewik" nie zniknie i rosyjski model będzie ciągle groził Polakom, tym razem nie przez rosyjskie czołgi, ale przez demokratycznych wyborców - polskich Iwanów.
 • 2017-12-15 18:15 | Aspiryna

  Re:Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia?

  Po prostu, mentalnosc typu "homo sovieticus" jest wciaz zywa i obecna w Polsce!
 • 2017-12-17 19:21 | Martin L

  Re:Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia?

  AOlsztynski
  Czym tłumaczyć zwycięstwo PiS wyjątkowym idiotyzmem i fanatyzmem katolickim porównywalnym tylko z islamskim państwem.
  Za pierwsze nie daję się Rydzykowi czy KK pieniędzy na luksusowe auta żeby "iść do nieba" a samemu nie ma się co do "gara włożyć" a winny jest "Tusku" , ale najważniejsze że pan Rydzyk żyje w luksusach i ma akwapark , podobnie z biskupami którzy mają auta za marne 150 tys. a potem biadoli na "Tusku". To zaprzeczenie chrześcijańskiej wartości pomocy bliźniemu. Zarodki można nazwać ludźmi jest to wygodne nie trzeba nic robić, ale osobę niepełnosprawną wymagająca całodobowej opieki już nie, podobnie z ofiarami wojny.

  Za drugie jak można popierać PiS wiedząc o aferze Skok gdzie działacze pisowscy zaciągnęli milionowe kredyty które nie musieli spłacać bo zostało sfinansowane przez" bałwanów" i do jeszcze do "kwadratu" popierających PiS.

  Za trzecie jak można stawiać pomniki niejakiemu L Kaczyńskiemu który zlekceważył zasady bezpieczeństwa i zachował się jak kompletny idiota którego jedynym osiągnięciem w życiu jest wybitne lądowanie na brzozie i śmierć niewinnych ludzi.
  Dlaczego popierają złodziejski PiS bo uroczyście zjadają "wafelek" w niedziele przed kamerami i wyłącznie do tego sprowadzają wartości chrześcijańskie. Dlaczego Komorowski był zły ,bo lubił polowania a dlaczego Szyszko jest dobry mimo że na masową skalę dewastuję dziedzictwo narodowe ale za to jak ładnie zjadł "wafelek" przed kamerami u niejakiego Rydzyka. Gdyby pan i panu podobni chcieli uczciwych rządów to by dzisiaj nie popierali PiSu. PiS was zostawi z długami za 500+ i zrujnowaną Polską a sami będą żyli w luksusach ukradzionych naiwniakom a do tego pozostaną bezkarni bo będą mieli własnych sędziów w kieszeni a pan i panu podobni do końca życia nie pojmą dlaczego są biedni, ale za to ładnie modlili się w kościele a że kradli niech mają, ważne że się ładnie modlili.
  Gdyby Polacy byli narodem pracowitym, zaradnym posiadającym charakter niezłomnego narodu, Polak posiadający dosłownie "jaja" to nie było by nigdy PiSu., pewnie i nie było by nigdy rozbiorów Polski. Do czego nadaje się wyborca PiSu, wyłącznie do niczego, jest wyłącznie parazytem chcącym żyć na koszt innych.
  "Religia jest dla ludzi bez rozumu" Piłsudski
  Nie mieć na leki i być biednym ale Rydzyk ma akwapark dzięki PiSowi a biskupi luksusowe auta przy pomocy komisji majątkowej to naprawdę trzeba być bez rozumu. Biskupów nigdy nie obchodziło że tak naprawdę zabierają środki do życia najuboższym za pomocą komisji majątkowej a ci biedni okradzeni jeszcze ich całują po rękach swojej głupocie i popierają PiS.
 • 2017-12-17 19:29 | Martin L

  Re:Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia?

  Gdyby sondaże były autentyczne to z pewnością mielibyśmy przyśpieszone wybory. PiS by wtedy bez problemu zmienił konstytucję i wprowadził pełny totalitaryzm. Widocznie kierownictwo KC PiS samo do końca w nie nie wierzy.
 • 2017-12-20 21:03 | born in the prl

  Re:Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia?

  Chciałem skomentować,ale Turpin mnie ubiegł.Nic dodać,nic ująć.
 • 2018-02-16 08:22 | kaesjot

  Re:Czy PiS ma faktycznie aż 50 proc. poparcia?

  2017-12-14 12:24 | turpin
  Powiedz mi skąd się to wzięło ?
  Komuna przez 45 lat zdołała zlikwidować analfabetyzm, stworzyła każdemu możliwość kształcenia na ile zdolności a nie majątek i pochodzenie pozwalały, oddała do użytku miliony nowych mieszkań (tylko za Gierka aż 2,5 mln ) zmodernizowano tysiące km dróg - głównie tych lokalnych, z których korzysta większość obywateli, pobudowano wiele zakładów przemysłowych stwarzając miliony nowych miejsc pracy upowszechniono dostęp do kultury na wysokim poziomie itd.
  A przez prawie 30 lat III RP nie potrafiono nic z tym społeczeństwem zrobić by spełniało oczekiwania takich jak Ty ?