Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS: wybory nasze albo nieważne

(4)
To, że PiS wycofał się z kilku skandalicznych pomysłów zmian Kodeksu Wyborczego, nie oznacza wcale, że można być pewnym uszanowania przez rządzącą ekipę swobody głosowania i jego wyników.
 • 2017-12-15 16:14 | wojtek_ab

  zabawa

  W PRL bola taka zabawa. Na wstazkach papieru byly napisane zdania. Wstazki losowo wyciagalo sie z torebki
  i ukladal sie je jedna nad drug. Ktos wtedy odczytywal tak skomponowany tekst. Zawsze wychodzilo na
  przemowienie pierwszego sekretarza komitetu. Wychodzi na to, ze Polityka stasuje taka sama metode w
  switch artykulach.
 • 2017-12-15 18:06 | Aspiryna

  Re:PiS: wybory nasze albo nieważne

  To, ze PiS uniemozliwil ludziom niepelnosprawnym glosowanie korespondencyjne to prawdziwe dranstwo... Polska znowu o krok blizej do Azji Srodkowej!
 • 2017-12-15 21:55 | Aspiryna

  Re:PiS: wybory nasze albo nieważne!

  I tak opanowany przez PiS sad oraz TK, beda mogly uniewaznic wynik dowolnych wyborow... A na uczciwosc PiSowskiej mafii nie ma co liczyc!
 • 2017-12-16 10:07 | Kazimierz K

  Re:PiS: wybory nasze albo nieważne

  Nie rozumiem, dlaczego w sprawie zasad przeprowadzenia wyborów nie można uzyskać konsensusu. Przecież wszystkim powinno nam zależeć by każde wybory były przeprowadzone transparentnie i uczciwie. Przecież to jest kompromitacja na skalę światową, aby w takiej sprawie znowu oskarżać koalicję PIS, że wszystko jest po to zrobione aby PIS mógł wygrać wybory.
  Tutaj mam pretensję do wnioskodawców, że nie przedłożyli i przypomnieli dokładnie opinii publicznej, jakie miały miejsce wcześniejsze sytuacje, które z wielu względów były wielce podejrzane. Samo podejrzenie a nie twarde dowody powinno wystarczyć aby poprawić zasady. Moim zdaniem właśnie w wyborach samorządowych może występować najwięcej złych praktyk a nawet patologii, gdyż w tych wyborach nawet jeden głos może przesądzić o wszystkim. Wybory to jest fundament demokracji i jeżeli w tym temacie nie można uzyskać porozumienia, to oznacza, że społeczeństwo nadal nie rozumie czym jest demokracja. Przecież demokracja parlamentarna jest niczym innym jak sprawowanie władzy ustawodawczej i wykonawczej przez ustawową większość.
  Oczywiście, że wszystko powinno się odbywać w oparciu o Konstytucję i przepisy wykonawcze z zachowaniem praw opozycji, jednak obie strony muszą do siebie odnosić się z szacunkiem, a nie z pogardą. Dlatego, że przeciwne strony nie maja do siebie szacunku, gdzie nawet dochodzi do rozgrywania spornych spraw za granicą, mamy to co mamy. W tym przypadku jedynym arbitrem jest elektorat, z którym niestety nie liczy się totalna opozycja.
  Jako członek komisji wyborczej i jako jej przewodniczący (za czasów PRL i po 1990 roku, a więc ponad 20 lat temu), wiem jak to przebiegało. Co do sposobu przeprowadzenia głosowania i liczenia głosów po 1990 roku, nie miałem większych zastrzeżeń, lecz w sprawie dalszych procedur występowało wiele niejasności i podejrzeń.
  Oczywiści ten brak zastrzeżeń co do przebiegu wyborów w danym lokalu wyborczym, odnosiło się wyłącznie gdy w lokalu była stale odpowiednia ilość członków komisji i były to osoby w pełni odpowiedzialne.
  Na temat wyborów do 1990 roku, z wielu przyczyn będzie lepiej nie komentować tej sprawy.
  Poza tym nie jest tak, że wszystko co zatwierdzi Sąd, jest uczciwe i sprawiedliwe.
  Postanowienia Sądu są dokonywane na podstawie przedłożonych dokumentów i dowodów, które są są rozpatrywane w sposób "niezawisły" przez danego sędziego lub zespołu sędziowskiego, co wcale nie oznacza, że inny skład tak samo orzeknie. Dlatego ludzie i społeczeństwo powinni zdać sobie sprawę, że najlepszym arbitrem w sprawie jest ugoda, gdzie obie strony powinny wykazać się zrozumieniem i ustępstwem dla drugiej strony.