Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

1989: komunistów w Polsce 20 milionów

(1)
2017-12-16 11:16 | eon
PZPR 2,3 mln członków, z rodzinami powiedzmy 8 mln osób.
Wojsko, służby, siły paramilitarne powiedzmy 3 mln osób.
PGR-owcy 2 mln, z rodzinami powiedzmy 7 mln osób.
Inni typu emeryci partyjni powiedzmy 2 mln.
Razem 20 mln osób związanych z partią.
Ta wielka grupa stopniowo topnieje, częściowo wymiera i obecnie nic nie znaczy. Stan liczebny obecnie? Mieszane małżeństwa rozwodniły sytuację.
Mam wrażenie, że przez cały ten czas w mediach i w ogólnym tonie w społeczeństwie prozachodnia mniejszość rządziła komunistyczną większością, która nie potrafiła stawić żadnego oporu.
Tu jest niby forum lewicowe, ale dyskutujecie głównie o PIS-ie.
Część PZPR-owców weszła w te dwie duże partie prawicowe.