Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sejm odrzucił uchwałę dotycząca uczczenia jubileuszu Reformacji

(10)
Decyzja Sejmu i uzasadnienia posłów są niezrozumiałe i bolesne. To smutny dzień dla polskich ewangelików.
 • 2017-12-16 17:36 | snakeinweb

  Autor coś kręci

  Z tekstu wynika, że jedna posłanka 12 słowami w imieniu sejmu wniosek odrzuciła. Tu jest coś kręcone, bo w sejmie o ile wiem nie obowiązuje jedno głośność i Liberum Veto. Z tego co słyszałem, wniosek został skierowany do komisji i przyjęcie wniosku przez Sejm jest przynajmniej teoretycznie nadal możliwe.

  Na jakiej podstawie Autor twierdzi, że Sejm już wniosek odrzucił? Mogę prosić o link do wyników głosowania?
 • 2017-12-16 17:51 | delfin

  sejm odrzucil ustawe dotyczaca uczczenia jubileuszu reformacjii

  Jeszcze przed oczyma mam cudownie bogaty, wielokulturowy, wieloreligijny i tolerancyjny świat opisywany przez Tadeusza Konwickiego w Kronice wypadków miłosnych. Wielkie zasługi w zniszczeniu tego społeczeństwa mają na pewno Hitler i Stalin, ale czy już współczesna robota rydzyko podobnego kościoła jest tak dalece podla, że tracą rozum wybrancy narodu? Jak to możliwe, że tak można napluc w twarz uwielbianej Annie German, czy mistrzowi Adamowi Malyszowi, z którego sukcesów tak byliśmy dumni. Wstyd! To jest niestety poklosie opuszczonej edukacji i kultury. Czy mamy szansę na wyleczenie się z glejaka rydzykowego kato-nacjonalizmu? Jeśli tego nie zrobimy pograzymy się w zacofaniu i rozwoju. Staniemy się kato-talibami Europy.
 • 2017-12-16 18:12 | jakowalski

  Re:Sejm odrzucił uchwałę dotycząca uczczenia jubileuszu Reformacji

  Smutne to... :-(
 • 2017-12-16 19:17 | mzak

  Re:Sejm odrzucił uchwałę dotycząca uczczenia jubileuszu Reformacji

  Powiem krótko: Sejm pokazał Kato-szowinizm.
 • 2017-12-16 20:18 | kwintesencja

  Re:Sejm odrzucił uchwałę dotycząca uczczenia jubileuszu Reformacji

  „Zmarły może służyć za godny do naśladowania wzór pracy i wytrwałości, przymiotów nader rzadkich u nas. Doszedłszy do znacznego majątku, pozostawił go krajowi i krajowcom dostarczył pracy” - takim hołdem w 1883 r. uczciła lubelska prasa śmierć Karola Rudolfa Vettera, poznaniaka z urodzenia, który wsławił się w Lublinie nie tylko swoją działalnością gospodarczą, ale przede wszystkim swoją dobroczynnością. Jego przedsięwzięcia kontynuowały dzieci: August, Juliusz, Kazimiera i Karolina, fundując szkoły,stypendia dla niezamożnych uczniów, szpital, przytułek, byli założycielami Kasy Pożyczkowej Przemysłowców Lubelskich, Towarzystwa Kredytowego Miejskiego, dokonywali w testamencie zapisów na cele charytatywne i darowizny. Do dzisiaj w budynku przez nich wybudowanym funkcjonuje szkoła ich imienia.

  To tyle jeśli chodzi o uczczenie najbardziej znanej i (chyba) najbardziej ofiarnej rodziny lubelskich ewangelików. Oczywiście oprócz wdzięczności i serdecznej pamięci im współczesnych.

  Kto będzie pamiętał o pani poseł Siarkowskiej, kiedy już opuści ławy poselskie?
 • 2017-12-16 23:30 | suwer

  Re:Sejm odrzucił uchwałę dotycząca uczczenia jubileuszu Reformacji

  Taka jest ta osławiona polska życzliwość i tolerancja dla innych (innych niż Polaków-katolików). Typowy polski katolik biblii nie zna, do głowy mu nie przyjdzie ją czytać, klepie pacierze myląc często słowa, że bzdury wychodzą (mam przykłady we własnej rodzinie), nic o swojej religii nie wie, ale wszystkie inne uważa za gorsze (kocia wiara - zapamiętałem to określenie używane przez dorosłych jeszcze jako dziecko). Ale nie wie, że rzymscy katolicy to jest - biorąc pod uwagę skalę odstępstw od zasad religii chrześcijańskiej - właściwie sekta. Co z tego, że ogromna.

 • 2017-12-17 03:34 | Slawomirski

  Re:Sejm odrzucił uchwałę dotycząca uczczenia jubileuszu Reformacji

  Dlatego Polska powinna byc laicka.

  Slawomirski
 • 2017-12-18 10:00 | Kazimierz K

  Re:Sejm odrzucił uchwałę dotycząca uczczenia jubileuszu Reformacji

  Dla mnie to zdarzenie wywołało dużą konsternację w szczególności, że na Śląsku w sposób szczególny reformacja wywarła duży wpływ na społeczeństwo. Chociaż minęło 500 lat od tego zdarzenia, od którego liczy się moment rozpoczęcie reformacji i jest to obecnie już naszą odległą historią, powinniśmy dobrze to zrozumieć.
  Dlatego w tak istotnej sprawie jak podjęcie przez Sejm uchwały przez aklamację , powinno być dokonane poprzez wcześniejsze konsultacje z Marszałkiem i Vice Marszałkami Sejmu(jak również we współpracy z wszystkimi klubami partyjnymi itp). Poza tym w tego rodzaju sprawach, występują zapewne określone zwyczaje i procedury, tak aby realizując nawet najlepsze intencje, przypadkiem nie spowodować gorszących sytuacji( "i nie wylać dziecka z kąpieli").
  Podobno wniosek został zgłoszony bez w/w konsultacji przez PSL i Nowoczesną, co moim zdaniem również może budzić zastanowienie a nawet niepokój. Przecież Nowoczesna(tak jak niedawna partia Palikota), w pełni sprzeciwia się jakimkolwiek formą mieszania religii do spraw państwa. Mamy zatem również taką sytuację, że sprawa uczczenia 500 lecia reformacji, mogła zostać celowo wykorzystana politycznie aby wywołać kolejny problem.
  Jest dla mnie zatem bardzo interesujące, dlaczego ten projekt uchwały upamiętnienia 500 lecia reformacji znalazł się w rękach posłów PSL i Nowoczesnej, jeżeli oficjalnie Prezydent Duda powziął patronat nad tym ważnym wydarzeniem.
  To co najbardziej zapamiętałem z ostatnich wystąpień w Sejmie przewodniczących w/w partii politycznych, to zarzut wobec PIS dzielenia Polaków.
  Niestety dla wielu ewangelików cała ta sytuacja może się kojarzyć z takim dzieleniem Polaków , aby w nich wywołać i umocnić dalszą wrogość polityczną do obecnego obozu rządzącego.
 • 2017-12-18 10:08 | Kazimierz K

  Re:Sejm nie przyjął uchwały poprzez aklamację , uczczenia jubileuszu Reformacji.

  Tytuł powinien brzmieć "Sejm nie przyjął uchwały poprzez aklamację, uczczenia jubileuszu Reformacji", gdyż obecny tytuł chyba celowo wprowadza wszystkich w błąd.
 • 2017-12-18 18:17 | Aspiryna

  Re:Sejm odrzucił uchwałę dotycząca uczczenia jubileuszu Reformacji

  Niestety, Polska PiSu to coraz bardziej Polska rydzykowa, zamknieta i ograniczona do ciasno pojmowanego, fanatycznego wrecz ultra-katolicyzmu!