Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Filozof Krzysztof Środa o podziałach wśród Polaków

(2)
Z Krzysztofem Środą, filozofem, pisarzem i podróżnikiem, o tym, dlaczego Polska tak się podzieliła, czy da się temu zaradzić, czy też będzie jeszcze gorzej.
 • 2017-12-17 19:38 | steljer136

  Dwa plemiona zyjace w Polsce, wywiad z prof.Sroda.

  Zgadam sie calkowicie z prof. Sroda, uwazam jego analize za trafna i prawdziwa. Studiowalam etnologie na Zachodzie (w Polsce antropologia kultury) a wlasciwie po raz pierwszy spotkalam sie z tak dobra analiza polskiego spoleczenstwa. Szkoda, ze tego rodzaju wywiady nie ukazywaly sie wczesniej, moje wlasne wpisy w roznych gazetach polskich mowily wlasnie tym samym jezykiem, glownie byly wysmiewane i usuwane. Dzieki za slowa o premierze Tusku i jego cieplej wodzie w kranie. Polacy nie byli w stanie nawiazac tych slow do starozytnego Rzymu, ktory cywilizacje roznosilpo swiecie wlasnie dzieki termom i bibliotekom,cieplej wodzie w kranie i ksiazce. Wiedze ale i radosc z zycia - oto do dzis motto Zachodniej Europy w Polsce ciagle wysmiewane i lekcewazone. Dziekuje.
 • 2017-12-20 08:32 | yallingup

  Re:Filozof Krzysztof Środa o podziałach wśród Polaków

  Dwa plemiona zyjace w Polsce.
  Mieszkam od 34 lat na "Zachodzie" i nie moge zrozumiec czym on tak bardzo wciaz imponuje.Wolnosc slowa dotyczy tych, ktorzy mowia, to co rzadzacy chca uslyszec.W wielu panstwowych instytucjach kraju w ktorym mieszkam, a nawet w prywatnych wielkich spolkach trzeba trzymac jezyk za zebami , bo mozna za poglady stracic prace.Lewicowe poglady. wrecz marksistowskie,glosza jedynie ludzie bardzo bogaci,ktorzy za cene datkow charytatywnych sa kompletnie odizolowani od mas/ w tym imigrantow, ktorym tak chca pomagac/.W szkolach o przeszlosci prawie sie nie mowi, a na uniwersytetach obowiazuje analizowanie przeszlosci z punktu widzenia feministyczno lewicowego. .Pomoc samotnym matkom i popieranie latwych rozwodow doprowadzilo do wielkiej grupy zyjacej na pograniczu nedzy.Bardzo wiele dzieci ma powazne problemy emocjonalne, leczone lekami psychotropowymi od bardzo wczesnego wieku.Alkoholizm wsrod kobiet oraz uzywanie narkotykow,szczegolnie amfetaminy powoduje olbrzymie wydatki na sluzbe zdrowia, w izbach przyjec jest stale obecna straz.Kiedy czytam o tym wspanialym zachodzie w polskiej prasie rozgladam sie wokolo- gdzie ja jestem?