Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polski zaścianek ma się dobrze w ramach dobrej zmiany

(10)
Może lepiej jednak nie (re)chrystianizować Europy?
 • 2017-12-18 12:05 | turpin

  procenty

  >>Nie zawadzi przypomnieć, że protestanci stanowili spory procent mieszkańców i Rzeczpospolitej<<

  - byl to tez czas w historii Rzeczpospolitej, gdy sejm funkcjonowal w miare sprawnie, zas poslowie mysleli kategoriami racji stanu. Katolicy byli wówczas w sejmie w mniejszosci.
 • 2017-12-18 13:36 | azur

  Re:Polski zaścianek ma się dobrze w ramach dobrej zmiany

  Jak Morawiecki będzie dalej tak mówił, to kościoły naprawdę opustoszeją.
 • 2017-12-18 13:56 | żyga

  Re:Polski zaścianek ma się dobrze w ramach dobrej zmiany

  Po co mianowany pan Morawiecki.Pan ,który w 3RP stał się milionerem.I dlaczego.Dlatego ,że ojciec był przeciwny OS..Że należy więc potępić 3RP jako bękarta Okrągłego Stołu?Dopaść i rozliczyć Hermaszewskiego czł WRON.bo chyba tylko on jeszcze żyje?Wyjść z UE ,bo katolicki kraj ,nie ma tam co szukać?Pozyskac do tych celów lud i suwerena ,np. opowiadaniami ,że Jaruzelski ,to kumpel Francuza ,który służył Hitlerowi, jako szef marionetkowego rządu.Zapewniam ,że będzie się działo ,o czym jak mówi wielbiciel prezesa prawdziwy katolik i patriota Kiepski ,fizjologom się nie śniło.
 • 2017-12-18 16:51 | kriswit55

  Re:Polski zaścianek ma się dobrze w ramach dobrej zmiany

  Oczywiscie, ze zascianek ma sie dobrze. Toz jemu tylko to za wszytko zdrowie co mu ksiadz w kazaniu powie a w kwestii wiary ludek bystry, ministranci czy ministry, kazdy biega do spowiedzi ( chyba, ze przypadkiem siedzi). Cytat z krotkiej rozprawy miedzy panem, wojtem i plebanem. Stad wizyta nowego premiera u najwazniejszego duchownego Polski. Kiedys uslyszalem taka anegdotke. Dzialo sie to w okresie medzywojennym, w sadzie grodzkim. Rozprawa dotyczyla jakiegos malego zlodziejaszka, ktory do wysokiego sadu zwracal sie slowami: wysoka sprawiedliwosci. Po ktoryms razie zirytowany sedzia przerwal podsadnemu mowiac : tutaj nie ma zadnej wysokiej sprawiedliwosci. tu jest sad. Mam wrazenie, ze obecnie nami rzadzacy opacznie rozumieja czym jest prawo i sprawiedliwosc. Im bardziej w ich wykonaniu szukamy prawa i sprawiedliwosci tym bardziej ich tam nie ma. Za to jest SAD. Ludkowi zas i tak jest wszystko jedno. Byle dawali. Bo nie wazne czyje co je, wazne to je co je moje.
 • 2017-12-18 18:30 | czaro

  Re:Polski zaścianek ma się dobrze w ramach dobrej zmiany

  Slowo Zascianek" jest bardzo przyzwoitym slowem oddajacym calosc. Ja mam wiecej slow, niekoniecznie przyzwoitych a poniewaz jestem gorszego sortu to moge sobie uzyc podajac kila. Moralna zgnilizna, karierowiczostwo, cyniczne klamstwa, obluda i zaslepienie wladza.
 • 2017-12-19 08:17 | J.Yossarian

  Skądinąd

  Artykuł skądinąd mądry i celny, jednak napisany nieporządnym językiem i usiany błędami stylistycznymi merytorycznymi i technicznymi: zamiast TVN - TVP, zamiast "I Rzeczpospolitej" mamy "i Rzeczpospolitej" oraz wiele innych. Droga redakcjo, gdzie jest korekta?
 • 2017-12-19 08:51 | J.E. Baka

  Re:Polski zaścianek ma się dobrze w ramach dobrej zmiany

  Niestety p. Morawiecki ma skłonność - jak większość polityków - do opowiadania dyrdymałów, które służą przypodobaniu się pewnym środowiskom (tutaj - Radio Maryja) i tylko w tych kategoriach można traktować opowieści o "rechrystianizacji Europy", bo jeżeli zejdziemy na poziom praktyczny w tej kwestii to robi się już tylko śmiesznie (lub strasznie). Ja bardzo bym prosił obecnego premiera, żeby zajął się tym, na czym się zna i może coś zrobić, czyli żeby zrobił jak najwięcej dobrego dla polskiej gospodarki.
 • 2017-12-19 10:58 | Dosia125

  Re:Polski zaścianek ma się dobrze w ramach dobrej zmiany

  nowo-namaszczony premier jeszcze więcej bzdur i kłamstw wygłosił w swoim expose. 1. szacunek i obrona kobiet oraz dzieci przed przemocą domową podczas gdy ten rząd wypowiedział ustawę anty-przemocową, bo niezgodna z naszą tradycją. (Wg "naszej tradycji" przemoc domowa jest w porządku. 2. bezpieczne państwo - w tym czasie policja rozprawiała się z protestującymi w sposób. 3. edukacja - jak to ma być pięknie i ślicznie, a obecna reforma doprowadza do zwolnień nauczycieli i kłamliwego uczenia historii. I takich "mądrości" jeszcze trochę wygłosił. Słuchając tego expose o mało zębów nie straciłam od zgrzytania nimi. Ale polski zaścianek to wystąpienie przyjął za dobrą monetę, ale ciemnogród zawsze pozostanie ciemny i nie ogarnie ciemnym rozumkiem rzeczy oczywistych.
 • 2017-12-19 17:18 | Aspiryna

  Re:Polski zaścianek ma się dobrze w ramach dobrej zmiany

  Kosciol rzymsko-katolicki oraz PiS wciaz utwierdzaja ow "zascianek" w przekonaniu, iz to on jest najwazniejsza czescia obecnej Polski i ze takowa Polska moze egzystowac sama, bez "zgnilej Europy"...
 • 2017-12-19 18:25 | waldi-14

  Re:Polski zaścianek ma się dobrze w ramach dobrej zmiany

  @ azur
  "Jak Morawiecki będzie dalej tak mówił, to kościoły naprawdę opustoszeją."
  Nie, nie, nie ma się czego obawiać. Znaczna część Polaków (to pocieszające) ma zmysł rzeczywistości, wie, że obecnie tylko Jezus Chrystus może uratować te państwa przed zagładą, które się do Niego zwrócą o ratunek. Ateiści wierzą w jakieś sojusze, układy, bloki wojskowe, armaty, rakiety i inne głupoty. To pokoju nie uratuje. Pan Bóg karty rozdaje, nie biurokraci z UE czy inne gremia napuszonych śmiertelników.